kalendarz triathlon

Brzydka pogoda

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Brzydka pogoda

Postprzez Ariel » 27-04-2016, 17:06

Cześć

Jak sobie radzicie z kiepska pogodą? Chodzi mi ostry deszcz/burze zimno etc. Nie mam ciuchów na tyle dobrych żeby iść na zewnątrz, a koło już wymieniłem na zwykłe więc trenażer słabo raczej.
Jest sens kupić jakieś proste tanie całe koło i podmiankę robić pod trenażer ?

Ariel

Wysłane za pomocą Tapatalk
Ariel

Re: Brzydka pogoda

Postprzez żeli » 27-04-2016, 17:41

Jak jest brzydka pogoda to idę biegac ;) . Gorzej gdy leje przez tydzień lub co gorsza jeszcze dłużej :p
żeli

Postprzez kajet » 29-04-2016, 08:32

Ariel napisał(a):Cześć
Jest sens kupić jakieś proste tanie całe koło i podmiankę robić pod trenażer ?
Wysłane za pomocą Tapatalk

Moim zdaniem zdecydowanie tak - wariant przetestowany przeze mnie i kilka innych osób na forum - tylko najlepiej, żeby kaseta była taka jak na "wyjściowym" kole. Ja mam tanią kasetę ośmiobiegową, więc nie płakałem przy kupnie drugiej.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez robertino » 29-04-2016, 11:27

a z ciekawości zapytam jak się zachowuje łańcuch na kasecie (nowej) po zmianie koła, po całej zimie przejechanej na trenażerze? Nie przeskakuje? Czy może łańcuch też zmieniacie?
W sumie te same pytanie mam do tych, którzy używają kół treningowych I startowych.
dzięki
robertino

Postprzez hadwao » 29-04-2016, 11:34

A co jest nie tak z jeżdżeniem na tym samym kole (i oponie) na trenażerze i na zewnątrz? Serio pytam bo używam trenażera od dwóch lat i na prawdę nie widzę zastosowania dla dedykowanych opon trenażerowych - jedyny zysk to chyba nieco mniej decybeli.

Treningowy slick nie zużywa się na trenażerze bardziej niż na zewnątrz więc po co sobie życie komplikować?
hadwao

Postprzez kajet » 29-04-2016, 12:11

@robertino - u mnie nie przeskakuje. Jedyny potencjalny "problem" widzę taki, że brudna kaseta brudzi czystą via łańcuch ;)
@hadwao - u mnie na rolce (metalowej) zostawały resztki gumy, szczególnie gdy nie była napompowana na beton. No i decybele. Dodatkowy bonus - rolka się mniej brudzi (albo: brak mycia opony).

Wysłane z mojego LIVE2 LTE przy użyciu Tapatalka
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Szymek » 29-04-2016, 13:51

robertino napisał(a):a z ciekawości zapytam jak się zachowuje łańcuch na kasecie (nowej) po zmianie koła, po całej zimie przejechanej na trenażerze? Nie przeskakuje? Czy może łańcuch też zmieniacie?
W sumie te same pytanie mam do tych, którzy używają kół treningowych I startowych.
dzięki

Ja mam tylko jedną kasetę i jak zmieniam koła treningowe na startowe i vice versa to robię jej podmiankę. W tym przypadku łańcuch nie przeskakuje, choć zwykle konieczna jest drobna regulacja tylnej przerzutki.
Szymek

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Kolarstwo