kalendarz triathlon

Maximum Trainer

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Maximum Trainer

Postprzez MateuszP » 20-07-2016, 20:21

Na początku, dziękuję hadwao za pokazanie tej aplikacji.
Jest TR, jest Zwift i jest też ciekawa (darmowa w pewnym stopniu) platforma Maximum Trainer.

https://maximumtrainer.com

Miałem swego czasu styczność z TR i sama platforma do mnie przemawia. Mam pomiar mocy, kadencji, tętno, robiłem dosyć długie treningi na trenażerze. O ile te w 2. strefie spokojnie mogę sobie odpalić film to już w 3. uwaga na filmie jest zaburzona, bardziej się nastawiam na dźwięki, no i trzeba się gapić na licznik. Malowanie wykresu na laptopie, gdzie dokładniej widzę nieco co robię, plus muzyka to to czego szukałem i wiem, że się to sprawdzi u mnie.

Co i jak z aplikacją to odsyłam do stronki.

Bardzo ciekawą opcją jest dla mnie planowanie własnych treningów, możliwość ich zapisu i udostępniania. Treningi można zaplanować odnosząc intensywność do %FTP więc można rzec że w dużym stopniu są uniwersalne.

Ktoś korzystał bądź korzysta z tej aplikacji? W przyszłości będę układał sobie jednostki właśnie w tej aplikacji, wymiana/ocena jak najbardziej mile widziana będzie.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Re: Maximum Trainer

Postprzez hadwao » 20-07-2016, 20:56

A ustaliles moze za co tam sie placi? Bo ja ciagle nie moge dojsc czy do takiego uzytku jak nasz aplikacja jest darmowa czy platna... Mam ja od kilku miesiecy na komputerze ale dopiero we wtorek dorobilen sie ant sticka, ktory z nia wspolpracuje. Na razie nie mam czasu aby dokladnie przetestowac. Ma kilka minusow w interfejsie + brak gotowych planow, ale ogolnie nie wyglada zle.
hadwao

Postprzez MateuszP » 20-07-2016, 21:20

Sądzę, że za plany, ale oczywiście można się rozczarować po jakimś czasie. Darmowe są dwa, reszta zablokowana.
MateuszP

Postprzez kajet » 20-07-2016, 21:59

Sprawdzę to! Wczoraj po dwumiesięcznej przerwie wsiadłem na trenażer, żeby robić interwały na 110% FTP - po dworze przyjemnie się jeździ, ale trenażer to jednak jest konkret. Zatem Zwift. Ale aspekt społeczny Zwifta przy ustrukturyzowanym treningu, szczególnie w zmiennym tempie, jest mniej widoczny. Gdy już znajdziesz grupę, zaraz Ci odjeżdża, albo Ty jej. Wyścigi są drenujące z sił na tydzień, masakryczna intensywność. W zimie to chociaż jeździliśmy ustawki, które dla mnie były takimi bardzo mocnymi, godzinnymi tempówkami, teraz tego nie ma, ludzie w większości pouciekali na dwór.

Co do odpłatności - za darmo jest do 15 minut jazdy, potem $5-6 miesięcznie (zob. Compare Plans na dole):
https://maximumtrainer.com/get-started#
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez MateuszP » 21-07-2016, 09:02

Ok faktycznie 15 min, nie sądziłem, że po zbudowaniu własnego treningu również te 15 min będzie obowiązywało. Cóż 6$ za miesiąc bądź 30$ za 6 miesięcy.

Patrząc na swoje potrzeby u mnie wychodzi, że bym potrzebował styczeń-luty-marzec i nieco kwietnia zapewne. (połowa stycznia do połowy kwietnia)- czyli 3-4 miesiące (24$, czyli około 100zł). TR chyba jest dwukrotnie droższy, zarówno tu i tu dostajemy też gotowe plany (z wyświetlanymi wskazówkami). Czy warto? Patrząc co wyczynia @hadwao to raczej bym się skusił.

Jeżeli trenowałbym tak jak w tym roku to biorę to ;) bo wtedy rzadko kiedy siadałem na krócej niż 1:30h. Przy planowym powrocie do trzech dyscyplin w sumie też się skuszę bo około 6h i tak planuję robić rower.
MateuszP

Postprzez hadwao » 21-07-2016, 09:14

Dzięki kajet, a tyle szukałem - nieźle ukryli link do tego cennika ;-)

Czyli jednak w praktyce wychodzi 6$ miesięcznie - raczej się zdecyduje, bo wiem już jak chcę trenować,a to połowa ceny Trainer Road. Na pierwszy sezon z treningiem strukturalnym brałbym Trainer Road, bo są gotowe i bardzo dobre plany, ale co ważniejsze w czasie treningów tłumaczone jest wiele aspektów samego treningu, co dają poszczególne intensywności itd. Plan z Maximum Trainera jest moim zdaniem do bani - nie korzystajcie z niego, bo szkoda na to czasu. Lepiej ułożyć swój własny. Ja sobie zapisałem plany z Trainer Road i na tej podstawie ułożę własne.
Teraz jednak chyba spróbuje MaximumTrainer po urlopie przez miesiąc bo zawsze to połowę taniej.

Mateusz są też apki na telefon, które rysują wykres z miernika itp. np. Turbo Power na Androida i kosztuje tylko 2$ jednorazowo. Niestety nie ma tam możliwości układania planów i wtedy plan w sumie musiałbyś mieć "na kartce". Z doświadczenia powiem, że jednak gonienie "targetu" na ekranie jest znacznie wygodniejsze.
Jest też apka elite która ma możliwość tworzenia planów, ale wyklinanie treningu w tej aplikacji to jest masakra i wolę już zapłacić za MaximumTrainera.
hadwao

Postprzez MateuszP » 21-07-2016, 09:30

Liczy się też wygoda. U mnie wiem, że właśnie jazdy w 3. strefie (tempo), które robiłem 30min-1h pojedyncze i w sumie do 2h tutaj najbardziej zyskują. Oczywiście na takie mogłem sobie pozwolić dosyć często bo tylko pływałem i jeździłem. Ale widzę, że dłuższy mocniejszy tlen daje świetną bazę na progowe interwały/jazdy. Do tego interwały łączone (3. strefa-przejście do 4. i nieco w 2. powtarzalne) będzie jakby "łatwiej" zrealizować. W przypadku tych treningów, czyli "prozy treningu" do 1/2 w sumie utrzymanie uwagi na intensywności jest jak dla mnie wymagające.

Co prawda nie lubię płacić za trenowanie, ale chyba w tym przypadku przekonam się do tego. To co pisałem już kilka razy. Mnie sporo łatwiej wykręca się Waty (i mniej odczuwam to fizycznie po) na zewnątrz. Czyżby Waty na trenażerze nawet z miernika były nieco zaniżone odnosząc później do tego co się kręci na drodze?

Czekam na aplikację tego typu offline :)
MateuszP

Postprzez k0b4zz » 21-07-2016, 11:11

MateuszP napisał(a):To co pisałem już kilka razy. Mnie sporo łatwiej wykręca się Waty (i mniej odczuwam to fizycznie po) na zewnątrz. Czyżby Waty na trenażerze nawet z miernika były nieco zaniżone odnosząc później do tego co się kręci na drodze?

http://alex-cycle.blogspot.com/2009/01/ ... ining.html
k0b4zz

Postprzez cleveland » 21-07-2016, 12:12

offline na własne treningi:

1. IpBike na telefon/tablet z ANT+ (lub ant-stickiem podpiętym przez USB), ma opcję workout, tyle, że trzeba ogarnąć interfejs co myślę jest niewykonalne dla 90% potencjalnych zainteresowanych. Jak już się ogarnie to cud-miód.
http://www.iforpowell.com/cms/index.php?page=workout-timer

2. veloreality - wymaga darmowego logowania, ale potem już działa offline, jeśli chce się samemu wklepać plany, to tutaj nie ma limitów czasowych "za free", za kasę można tutaj kupić filmy z jazd - ale nie trzeba.
Kod: Zaznacz cały
Software is 64 bit and requires 64bit version of Windows 7 or Windows 8.
Works on MAC under dual boot. BOOTCAMP or PARALLELS.

http://veloreality.com/products/trainer-software/
PORTABLE APPLICATION - 3MB

3. GoldenCheetah - tym analizuję treningi, ma tryb treningowy, ale nie ma sprytnego kreatora interwałów, choć zajrzałem, i widzę, że pliki *.erg można łatwo edytować, więc kusi, żeby spróbować.
http://www.goldencheetah.org/

Używałem 2, potem Zwift, teraz używam 1. dlatego, że albo nie chce mi się laptopa włączać i czekać na uruchomienie Zwifta, albo wolę laptopa użyć do "nadrobienia" mulitmediów.

Edit: no i 1. używam również podczas jazdy na dworze.
cleveland

Postprzez Ogut » 21-01-2017, 14:29

Mam pytanie do użytkowników MT. Czy jest możliwość kopiowania/klonowania treningów? Mam kilka podobnych treningów interwałowych, które różnią się w sumie tylko ilością powtórzeń. Mam wprowadzony jeden i chciałbym go edytować, ale tak, żeby pierwotna wersja też została. Nie znalazłem opcji save as... Co ciekawe w folderze programu ten trening sprzed edycji jest, ale w oknie wyboru treningu tej pozycji nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł?
Ogut

Postprzez hadwao » 21-01-2017, 14:43

Otwierasz trening do edycji i zapisujesz pod nowa nazwa. Stary pozostaje bez zmian.
hadwao

Postprzez Ogut » 22-01-2017, 11:01

hadwao napisał(a):Otwierasz trening do edycji i zapisujesz pod nowa nazwa. Stary pozostaje bez zmian.

Tak właśnie robiłem i tego starego treningu nie zauważyłem. Teraz sprawdziłem jeszcze raz i okazało się, że jest. Miałem jakoś inaczej ustawione sortowanie i dlatego wcześniej nie znalazłem.
Przepraszam za zamieszanie i dzięki za odpowiedź.
Ogut

Postprzez Ogut » 21-02-2017, 20:04

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie aplikacji:
Od kilku dni jest nowa wersja (chyba 3.0.3). Zainstalowałem... i od tego czasu na wykresie mocy (plan treningu) cały czas wyświetla mi się nazwa interwału (np. Cool down) i zasłania cały wykres. Nie widzę więc jaki będzie następny interwał.
Da się coś z tym zrobić???
Przeszukałem wszystkie ustawienia i nic nie znalazłem.
Poza tym wydaje mi się, że nowa wersja dużo mocniej obciąża system i podczas trwania treningu, jak skończy mi się film i chciałbym puścić muzykę, to cały interfejs "wisi" i muszę zamknąć program. Starsza wersja spokojnie sobie z tym radziła.
Ma ktoś starszą instalkę, bo na stronie jest tylko najnowsza?
--
Pozdrawiam
Załączniki
MT.jpg
Ogut

Postprzez wojtek_b » 09-12-2017, 07:46

Odkopie temat - czy ktoś wie, czy MT da radę ustawić w tryb kompaktowy, tak aby wszystko było w jednej linii (jak w Trainerroad)?
wojtek_b

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Kolarstwo