kalendarz triathlon

Faktycznie DARMOWE programy treningowe

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Faktycznie DARMOWE programy treningowe

Postprzez weekendowy » 15-02-2017, 10:57

Cześć! Założyłem ten temat bo już zrobił mi się mętlik w głowie od tych "darmowych" programów do wirtualnych treningów. Sprawa jest prosta a mianowicie, mam czujnik kadencji i prędkości ant+, mam stcka USB ant+. Teraz chciałbym trenować z oczywiście wirtualnym pomiarem mocy na jakim programie ale za którego nie zapłacę nawet jakiejś jednorazowej opłaty czy czegokolwiek. Co możecie polecić??? #:-s
weekendowy

Re: Faktycznie DARMOWE programy treningowe

Postprzez hadwao » 15-02-2017, 11:19

Zupełnie za darmo masz Golden Cheatach czy jak to się tam pisze. Interfejs mi kompletnie nie podszedł, ale jest plus tego typu, że jest ogromna baza treningów do pobrania z netu.

Ja osobiście używam MaximumTrainer, który co prawda nie jest zupełnie za darmo, ale 9$ za pół roku, to praktycznie nic. Program jest bardzo fajny, ma super wygodny kreator treningów i ogólnie same pozytywy. Można go za darmo przetestować (wtedy treningi maksymalnie do 10 minut).
hadwao

Postprzez weekendowy » 15-02-2017, 11:31

Trochę późno zaopatrzyłem się w niezbędne gadżety do treningu więc przez te półtora miesiąca polecę na tym darmowym. Od przyszłego ruszę z planem zaproponowanym przez Ciebie na MaximumTrainera. Przekręciłem ta zimę na tętnie ale osobiście czuje że to będzie za mało na ten sezon i zdecydowanie odstaje w progresie treningowym w porównaniu do basenu i biegania.
Dzięki za rzeczowe info!!!
weekendowy

Postprzez Matall » 15-02-2017, 11:38

De facto trening oparty na pomiarze mocy możesz mieć bez żadnego sprzętu i programu (potrzebujesz tylko licznika), wystarczy znać krzywą oporu swojego trenażera - ja tak jeżdżę, korzyści kondycyjne są znakomite, a że trening odrobinę nieprecyzyjny... to mi w sumie lata :)
Ale ogólnie z funkcjonalnościami Maximum Trainera zdążyłem się zapoznać w darmowej wersji (spisuję sobie treningi @Hadwao do zegarka) i w sumie to prawdziwy kombajn... więc jeśli masz potrzebny sprzęt (Ant+), to te 9 dolarów na pół roku to śmieszna sprawa.
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

1/8 IM - 1:24:17 (Lidzbark 2017)
10 km - 43:56 (Szabda 2017)
Matall

Postprzez weekendowy » 15-02-2017, 14:01

no i mnie przekonaliście :D czekam tylko na stica i z zapałem zaczynam treningi na mocy z MaximumTrainerem 8-} ....a z takim fatalnym nastawieniem zaczynałem ten tydzień.... :ymparty:
weekendowy

Postprzez superfrog » 15-02-2017, 16:05

Od niedawna używam TrainerRoad. Fajne jest to, że nie martwię się o wrzucanie treningów, są zdefiniowane plany pod różne dyscypliny, odpalam na smartfonie i jadę. No i moc wirtualna.
Jest coś podobnego za darmo lub taniej?
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:05 9/207
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
superfrog

Postprzez lola » 15-02-2017, 19:04

W GP podpowiedzialo mi cos, co nazywa sie Indoor Cycling Workout. Nie sprawdzalem, ale opis wyglada obiecujaco.
lola

Postprzez Matall » 16-02-2017, 08:00

weekendowy napisał(a):no i mnie przekonaliście :D czekam tylko na stica i z zapałem zaczynam treningi na mocy z MaximumTrainerem 8-} ....a z takim fatalnym nastawieniem zaczynałem ten tydzień.... :ymparty:

Mnie też to forum daje kopa do codziennej walki ;)
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

1/8 IM - 1:24:17 (Lidzbark 2017)
10 km - 43:56 (Szabda 2017)
Matall

Postprzez barthez » 26-09-2017, 18:47

Odświeżam,
czy ktoś może porównać Maximumtrainera z Trainerroad? Oprócz kosztów oszywiście.
Jakość treningów? Różnorodność i możliwość dopasowania planów treningowych? Interfejs? Efekty?
barthez

Postprzez Czeskom » 27-09-2017, 08:03

Krótko testowałem TR, ale to co dla mnie robiło największa różnice to w TR sa bardzo rozbudowane programy treningowe, myśle, ze bardzo dobre, mozna sie na nich oprzeć i obejść bez trenera (do pewnego poziomu). W MT tylko pojedyncze treningi wiec na dłuższa metę i tak trzeba napisać własne. W TR w trakcie treningu masz wyświetlane komentarze i wskazówki, które sa bardzo dobre, ale mi one przeszkadzały bo oglądam filmy i denerwowało mnie kontrolowanie 3 rzeczy. Treningowo lepiej patrzeć na cyferki i pilnować uwag, ale kto ma taka psyche?
Czeskom

Postprzez hadwao » 27-09-2017, 08:37

Tak jak pisał Czeskom, MT jest dobry, gdy masz plan (np. rozpisany przez trenera) albo sam go sobie układasz. W innym przypadku TR jest lepszy, bo masz tam gotowe plany i aplikacja ogólnie jest bardziej zaawansowana technicznie (np. możliwość pracy na telefonie/tablecie itp). MT ma dla mnie jedynie taką przewagę, że jest praktycznie darmowy (12$ za rok bodaj) i jak się trenuje swoim planem to w zasadzie ma wszystko czego potrzeba.
W MT kojarzę 2 plany - ten z bazy MT i mój. W TR masz ich kilkadziesiąt. Minus TR jest taki, że plany triathlonowe są bardzo krótkie i w praktyce i tak trzeba jakoś kombinować i układać własne lub łączyć jakoś te z TR.
hadwao

Postprzez lola » 27-09-2017, 12:06

hadwao napisał(a):Minus TR jest taki, że plany triathlonowe są bardzo krótkie i w praktyce i tak trzeba jakoś kombinować i układać własne lub łączyć jakoś te z TR.

Krotkie plany w TR? Pelny plan do cwiartki to ok.5 miesiecy, do polowki to nawet 6. To malo?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez hadwao » 27-09-2017, 15:19

No 22 tygodnie dla ćwiartki i chyba 18 tygodni do sprintu to dla mnie mało jak na naszą strefę klimatyczną, gdzie sezon kończy się we wrześniu i zakładając, że szczyt formy szykujesz na lipiec to masz wliczając roztrenowanie ~9 miesięcy. Brakuje mi w TR dłuższych planów uwzględniających roztrenowanie, wejście na intensywności treningowe i dłuższa bazę - czyli ogólnie planu na 7-9 miesięcy. Z drugiej strony może źle ująłem problem - nie jest to wada TR (bo w innych aplikacjach też takich planów raczej nie ma), tylko ogólnie problem, z którym się ktoś zmierzy kupując pakiet TR dzisiaj. Nie jest tak, że sobie wklepiesz "za 9 miesięcy mam start A, wygenerujcie mi plan przygotowań", tylko będziemy mieli plan na 5 miesięcy i konieczność podjęcia kilku decyzji w celu sklejenia czegoś z luźnych treningów albo innych planów.
hadwao

Postprzez lola » 27-09-2017, 18:42

@hadwao w tym sensie masz racje :). Faktycznie teraz mam 2 miesiace luznego malocorobienia, zanim bede zaczynal plany z TR.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez Kik_81 » 29-09-2017, 09:29

Wg mnie w TR idealnie z czasem ... osobiście szykuję szczyt 1 na koniec maja i jak się rozpocznie powrót do treningów na początek / połowę października to jest ok. Ja zakładam zawsze dodatkowe 3-5 tygodni na wypadki nietreningowe typu choroba, okres świąteczno noworoczny, ferie z dzieciarami gdzie trzeba po prostu odpuścić - mając zapas można to sobie z komfortem w głowie ułożyć.
A jeżeli ktoś chce sobie przedłużyć to może na początek wziąć sobie na miesiąc czy nawet 2 cokolwiek - 9 miesięcy przed startem nie ma to żadnego znaczenia co - jako przygotowanie do dobrze wykonanego testy w planie docelowym.
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Kolarstwo