kalendarz triathlon

Jak zwiększyć efektywność jazdy na rowerze kolarskim?

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Jak zwiększyć efektywność jazdy na rowerze kolarskim?

Postprzez madzinaa » 12-04-2017, 13:55

Mój cel to jak najwyższa efektywnośc jazdy na rowerze kolarskim na dystansie do 100 km. Obecnie jeżdżę tygodniowo wiosną/latem/czesną jesienią po około 270km. Dzielę to na treningi w wtroki 80km, czwartek 80km pozostały dystans w sobotę. WYdaję mi się, że moja jazda jest mało efektywna. CO muszę zmienić lub zacząć robić żeby moja jazda stała się efektywną a nie tylko przerjażdżką na dystansie. Czy macie dla mnie miłośniczki roweru jakieś dobre rady? PIęknie dziekując zachęcam do długich i soczystych wypowiedzi. :-) :-)
madzinaa

Re: Jak zwiększyć efektywność jazdy na rowerze kolarskim?

Postprzez Krygi90 » 13-04-2017, 11:45

Podejrzewam że przez większość czasu jedziesz rekreacyjnie w strefie komfortu. Na forum jest wiele tematów poruszających metodykę treningu kolarskiego w tri. Jeżeli jeździsz 3 x w tygodniu proponuję Ci aby każdy trening był inny. Możesz wplatać różne interwały na różnych intensywnościach np. 4x15 min z przerwami 4 min. Podjazdy. I np. jeden trening typowy na wytrzymałość tlenową w tygodniu - długie spokojne wyjeżdżenie.

podobno 60 % sukcesu to intensywność - 40 % to wytrzymałość
I trzeba to mieszać. O treningach poczytaj na forum starte tematy albo jakąs ksiązke najlepiej bo nie sposób tu Ci wszystkiego opisać B-)
Krygi90

Re: Jak zwiększyć efektywność jazdy na rowerze kolarskim?

Postprzez nalpoep » 29-04-2017, 12:43

Hm zależy co rozumiesz przez efektywność :) Jeśli po prostu nie jesteś zadowolona z tempa w jakim przejeżdżasz dany dystans - staraj się go forsować, podkręcać. Zwracaj uwagę na detale. Zwracaj uwagę na to co szwankuje i zastanawiaj się co jeszcze poprawić.
Czy kadencja z jaką jedziesz jest dla Ciebie właściwa?
Czy nie gubisz rytmu podczas jazdy?
Czy najpierw zaczyna przychodzi zadyszka a później osłabienie mięśniowe czy odwrotnie?
Czy pozycja na rowerze jest wygodna ale i za razem wg Ciebie w miarę aerodynamiczna?
Ja mam o tyle szczęścia, że z miasta w którym mieszkam jadąc na wschód mam górki, a jadąc na północ mam tereny płaskie. Trenuj w różnym terenie, jadąc po płaskim łatwiej złapać rytm ale pamiętaj, że na podjazdach również należy go trzymać. Wybierz się z kimś na rower - może coś zauważy, doradzi :) Pytaj, poprawiaj samą siebie i stawiaj sobie cele, a będzie dobrze :)
nalpoep

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Kolarstwo