kalendarz triathlon

kola aluminowe - wyższa półka

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

kola aluminowe - wyższa półka

Postprzez arthuroo » 14-11-2017, 10:38

witam Was serdecznie,
obecnie używam Campagnolo Zonda, na przyszły sezon zamierzam kupić coś z wyższej półki (de facto decyzja już zapadła - Zondę przeniosłem do roweru zimowego).
Ze względu na wagę nie zamierzam kupować karbonowych (z rowerem 108kg i a asfalt nie jest pierwszej klasy). Myślałem o Campagnolo Shamal, może coś z Mavic lub DT Swiss?
PS> po górach jeżdżę niewiele, zdecydowanie będą to koła pod triathlon, i syn skorzysta na krótkie juniorskie zawody. może coś z wyższymi felgami 30-35mm? może na zamówienie? czasu na decyzję jest sporo.
Dzięki za wszelkie sugestie!
arthuroo

Re: kola aluminowe - wyższa półka

Postprzez hadwao » 14-11-2017, 10:46

Badałem temat przy zakupie swoich kół i Zonda to był poziom od którego zaczynało się wyrzucanie kasy w błoto. Ogólnie przyrosty "jakości" koła w stosunku do ceny były już minimalne. Myślę, że po przesiadce na inne aluminiowe różnicy nie odczujesz. Raczej sugerowałbym zostawienie sobie ZOND jako treningowe, a na zawody kupić osobne koła startowe - stożki karbonowe 50mm.
Oczywiście tyle logika, jak jest budżet i chęci to każde nowe koła będą fajną zabawką ;-)
hadwao

Postprzez Ariel » 14-11-2017, 16:44

a to skoro już mowa o kołach... to jakieś tanie koła warte uwagi do szosy (nie czasówki) ?
Ariel

Postprzez Seb » 14-11-2017, 19:37

Jeśli chodzi o aluminium to moim zdaniem DT SWISS RR 21 Dicut
Seb

Postprzez arthuroo » 14-11-2017, 22:27

Dzieki Seb - rzeczywiscie ciekawe opisy na DT Swiss
arthuroo

Postprzez arthuroo » 15-11-2017, 09:42

znajomy polecil:
Miche - fajne i calkiem budzet przyzowity, ale jak waga do 85kg, typowa dla kolaza, to z moim 97kg jestem superciezki....
HED - bardzo ciekawa propozycja, ale jeszcze nie wiem dlaczego sa takie drogie, mzoe 5 letnia gwarancja.

Generalnie w mojej krotkiej przygody kolarskiej poza krotkim epizodem z Mavic i Bontager, prawie caly czas jezdzilem na Campagnolo. De facto nigdy sie nie zawiodlem, ale konstrukcja kola jest taka ze cos walnie, to praktycznie najlepiej kupic nowe kolo lub przeslac do producenta na naprawe, a wjdzie prawie na to samo.
arthuroo

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt