kalendarz triathlon

Suunto vs Garmin

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Suunto vs Garmin

Postprzez pavello » 11-03-2018, 23:07

Hej,

Posiadam obecnie Garmina Vivoactive HR, ktory jest fajny ale obsluga go dotykowo to troche mordega, a Garmin ostatnio popsul go troche za pomoca aktualizacji oprogramowania - mam np problem z odswiezaniem interwalow na basenie, a obsluga plywalni 50 metrowych dziala cokolwiek sredniawo. Dodatkowo nie ma obslugi planow treningowych.
Chcialbym wiec kupic cos troche nieco bystrzejszego - przeczytalem duzo recenzji i wiem co ktora firma mniej wiecej oferuje i na co mnie stac ;) Ale interesuje mnie czemu korzystacie z Suunto, a nie z Garmina i na odwrot. Macie jakies swoje preferencje co do obslugi, sposobu dzialania ? Przesiadaliscie sie moze z jednego na drugi ? Kazde subiektywne i obiektywne obserwacje mile widziane :D
pavello

Re: Suunto vs Garmin

Postprzez KamilN » 12-03-2018, 08:16

Przez trochę ponad 2 lata miałem Ambit2 i zasadniczo robił to czego od niego oczekiwałem. Teraz mam Fenixa 3 i robi dokładnie to samo ;) Przyczyną zmiany było zdechnięcie Suunciaka i zerowe wsparcie od producenta w celu rowzwiązania tego zagadnienia i durne tłumaczenie przyczyn awarii - wyświetlacz padł od wystawiania na słońce a czujnik temperatury i ciśnienia od używania odzieży z mieszanek tkanin i butów z gumową podeszwą ;)

Każdy system ma swoje wady i zalety. W A2 wygodniejsze dla mnie było możliwe ustawienie ekranów danych z poziomu komputera, kliku kliku i gotowe, ale była to jednocześnie wada bo bez kompa nie szło niczego zmienić poza podstawowymi ustawieniami. W Garniaku za to jak potrzebujesz coś zmienić w ustawieniach to możesz to zrobić z poziomu menu nawet w środku lasu. Przez chwilę, mimo tego zgrzytu z serwisem, nawet myślałem o Spartanie, ale jak kupowałem zegarek (maj 2017) to soft w dalszym ciągu był mega niedorobiony i mimo znacznie wyższej ceny poszedłem w Garmina.

Weź pod uwagę, że Suunto gada z czujnikami po BT a Garmin po ANT+, chyba że weźmiesz F5 lub 935 to gada też po BT.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez Alex » 12-03-2018, 11:38

Szczerze to zastanawiałbym się pomiędzy polarem a garminem. O suunto nawet bym nie pomyślał.

Wady garmina 910 :
- nie mierzy pulsu w wodzie ( dla mnie nie istotne)
- po odpaleniu długo (2-6minut) szuka satelit ( można z tym sobie poradzić włączając zegarek kilka minut przed treningiem)
- czasami gubi długości na basenie. Szczególnie jak się płynie mocne 25m. Jak płynie się w ciągu to działa idealnie.

O wadach zaletach suunto nie napiszę bo nie znam żadnego użytkownika.
Jak dla mnie nie mam potrzeby przesiadać się na lepszy/inny zegarek.
Zaskoczył mnie serwis garmina. Miałem problem i musiałem zrobić upgrade. Fajne jest to ,że jakby nie zadziałało to za chyba 400zł dostałbym zegarek z wymienionymi bebechami i można powiedzieć ,że nowy.
Alex

Postprzez karolman » 12-03-2018, 16:18

Temat rzeka.

Używałem Garmina 920 i to był dobry sprzęt. Kolega biega z garminami. Feniks 3 teraz 5X. Ciągle coś się dzieje. A to sygnał nie łapie, a to zgubi itd.

Ja od ponad dwóch lat używam Suunto Ambit 3 Peak i mogę coś o nim napisać. Zacznę od wad.

Wady:
- paski HR ustępują jakością działania paskom Garmina. Niemniej można zainwestować w wahoo z BT i sprawa rozwiązana,
- brak wibracji w zegarku. Ambit 3 nie posiada wibracji, a jedynie powiadomienia dźwiękowe. Dzięki mnogości dodatków i aplikacji można sobie wgrać dłuższy beep dźwiękowy, co załatwia sprawę.
- obsługa i wprowadzanie ustawień z poziomu aplikacji/przeglądarki - w suunto nie zmienisz ustawień (chyba że podstawowe) w trakcie aktywności. Wszystko jest programowane "przed". Jednak jeśli korzystasz w iPhone to w miarę sprawnie możesz skonfigurować zegarek przez apkę mobilną.
- aplikacja movescount na android - to jest mega bolączka Suunto. Tego nawet nie da się ocenić bo działa jak kupa podobnie jak i cały serwis Movescount, który ostatnio miał dwa crashe w ciągu paru tygodni.

Zalety:
- stabilność działania: podczas ponad 2 lat użytkowania zegarek ani razu nie zgłupiał, nie stracił sygnału, nie wyłączył się, nie miał crashu podczas nawigacji po kursie itd
- GPS, to chyba najsilniejszy argument, jeśli jesteś maniakiem dokładności śladów. Jakość GPS otwierdzają opinie wielu ludzi, którzy testują zegarki różnych marek
- czytelność wskazań i ustawienie ekranów
- aplikację w strefie aplikacji suunto: różnego rodzaju liczniki, virual partner, plany treningowe itd. Pod każdą dyscyplinę.
- czy to bieganie, czy kolarstwo czy pływanie, zegarek nadaje się świetnie. Działa z pomiarami mocy i czujnikami komunikującymi się przez BT.
- bardzo wydajna bateria
- program interwałowy z licznikiem: świetne narzędzie do planowania i realizacji treningów jakościowych z zastosowaniem róznych celów treningowych

Z tego co już wieloktornie pisano, Polar trochę został z tyłu i słyszałem, że pojawiają się problemy z parowaniem czujników i mierników mocy np pod V800, jednak do końca tego nie wiem, ponieważ nie jestem użytkownikiem Polara.

Nie wiem czy technologicznie Garmin ma przewagę na Suunto. Raczej mi się nie wydaje. Wybierz to co będzie bardziej funkcjonalne dla Ciebie.
karolman

Postprzez Caporeira » 24-03-2018, 13:34

Śledząc to forum i czytając tematy zdecydowanie wygrywa marka Garmin (pewnie z tego powodu że ma większy wybór niż konkurencja).
Na stronie Garmina znalazłem porównywarkę smartwatchy ... ale np brakuje tam już Fenixa 3.

Z moich dotychczasowego reaserchu i informacji które znalazłem w internecie skłaniam się ku 3 markom, tj Garmin , Suunto i Polar.
Stąd moje pytanie, czy jest gdzieś jakaś porównywarka parametrów technicznych tych trzech marek smartwatchy ?
Caporeira

Postprzez KamilN » 24-03-2018, 15:04

Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez Caporeira » 26-03-2018, 09:44

Pewnie dla większości z Was wygląd nie ma dużego znaczenia.

Ale ja chciałbym go używać również do monitorowania aktywności fizycznej  (pracy praca w biurze i różnego rodzaju wyjścia). Dlatego zwracam uwagę na jego wygląd.

Smartwatch głownie będzie wykorzystywany do wspomnianego monitorowania aktywności, bieganie, rower.

Będę biegał i jeździł rowerem po górzystych terenach (czasami wypad na górkę) więc nie zaszkodził by pomiar wysokości.

Co moglibyście mi polecić ?

TAPATALK
Caporeira

Postprzez pavello » 27-03-2018, 01:32

@capoeira - a ile chcesz wydac ?
pavello

Postprzez Caporeira » 27-03-2018, 08:52

Myślałem wydać tak do 1500 zł (biorę też pod uwagę używane bo wtedy można wyrwać lepszy sprzęt za niższą cenę).

Jeśli coś było by trochę droższe ... też bym rozważył.

TAPATALK
Caporeira

Postprzez pavello » 28-03-2018, 01:44

Ja bym wybieral (tzn w sumie wybieram :D) miedzy

- Garmin Fenix 3 HR albo Fenix 5 (uzywki)
- Suunto Spartan Trainer Wrist HR (nowy)
pavello

Postprzez Willi » 31-03-2018, 06:50

Suunto jest ładne dla mnie, i jeszcze jedna fajna rzecz to odbieranie na zegarku wszelkiego rodzaju powiadomień SMS i informacji kto dzwoni mega przydatna funkcja telefonu z kieszeni-torby nie trzeba wyjmować.
Willi

Postprzez lola » 31-03-2018, 07:02

Willi napisał(a):Suunto jest ładne dla mnie, i jeszcze jedna fajna rzecz to odbieranie na zegarku wszelkiego rodzaju powiadomień SMS i informacji kto dzwoni mega przydatna funkcja telefonu z kieszeni-torby nie trzeba wyjmować.
Robi to jakos duzo lepiej niz Garmin?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez Willi » 31-03-2018, 10:50

lola napisał(a):
Willi napisał(a):Suunto jest ładne dla mnie, i jeszcze jedna fajna rzecz to odbieranie na zegarku wszelkiego rodzaju powiadomień SMS i informacji kto dzwoni mega przydatna funkcja telefonu z kieszeni-torby nie trzeba wyjmować.
Robi to jakos duzo lepiej niz Garmin?

Tak piękniej bo to suunto i moje :D i niebieskie.
Willi

Postprzez lola » 04-04-2018, 19:16

Willi napisał(a):Robi to jakos duzo lepie

Bez watpienia Twoj piekny niebieski Suunto bedzie u Ciebie dzialal lepiej niz jakokolwiek inny nie-Twoj Garmin :).

lola

Postprzez Caporeira » 05-04-2018, 14:42

lola napisał(a):
Willi napisał(a):Robi to jakos duzo lepie

Bez watpienia Twoj piekny niebieski Suunto bedzie u Ciebie dzialal lepiej niz jakokolwiek inny nie-Twoj Garmin :).

A co ty byś mógł/mogła mi polecić ?
Caporeira

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Sprzęt