kalendarz triathlon

SPEEDO THINSWIM 2.0 czy DARE2TRI

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

SPEEDO THINSWIM 2.0 czy DARE2TRI

Postprzez qmi » 31-05-2018, 20:36

Cześć,
zawsze przed zakupem czegoś lubię poradzić się kogoś doświadczonego, kogoś kto dobrze doradzi.

Lubię pływać na wodach otwartych, w sierpniu chcę wziąć udział w Xterri, a przy okazji jest to dobra okazja do kupna pianki. Mam dylemat pomiędzy tymi dwoma piankami, za bardzo nie wiem czym się od siebie różnią, dare2tri jest grubsza o 3mm. Miałem ją na sobie rozmiar M i całkiem przyjemnie się ją miało na sobie, zdjąłem po 30 sekundach bo ugotowałbym się w niej. Otóż jestem amatorem i pewnie amatorem zostanę, lubię sobie popływać dla zabawy i przyjemności, raczej będzie to mój ostatni triatlon.
Którą polecacie, jakie są plusy i minusy i drugiej? Może ktoś już miał w posiadaniu, którąś z nich lub słyszał co nieco o niej.

Jeszcze jedno pytanie, moim głównym sportem jest trójbój siłowy. Obecnie moja waga to 78kg, czyli tak na granicy rozmiaru M/L z tego co patrzyłem. Prawdopodobnie do końca sierpnia będę oscylował w 85kg i taką wagę chciałbym zachować, przez pewien czas.
Pytanie do Was. Kupić rozmiar M, która teraz jest na styk i później szukać kupca i zamienić na L, czy kupić L popływać chwilę w za dużej i później wszystko się wpasuje. Z czasem pianka się kurczy czy rozciąga?

Z góry dzięki za pomoc :)

Pianki:
1) speedo - https://www.decathlon.pl/kombinezon-thi ... 46084.html
2) date2tri - https://www.decathlon.pl/pianka-mach-lt ... 11763.html
qmi

Re: SPEEDO THINSWIM 2.0 czy DARE2TRI

Postprzez KamilN » 31-05-2018, 20:50

Jeśli chcesz wystartować w triathlonie xterra to w przypadku dystansu długiego nastaw się na pływanie bez pianki, bo w zeszłym roku woda w Zakrzówku miał 23st i w związku z tym, że były to mistrzostwa Polski to pływanie było bez pianek.

Jeśli chcesz kupić piankęDare2Tri to zapraszam do oficjalnego sklepu https://www.dare2tri.com/ gdzie z kodem D2TNIEMCZUKPL dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment.

Teraz pływam w MachV.5 i czuć różnicę między topową pianką a nawet tą ze średniej półki. Wcześniej miałem Orca Equipe, przesiadłem się na Z3r0d Neptune i to była różnica klas w zakładaniu, elastyczności i tym jak się ją ściąga. A różnica między Machem a Neptunem jest taka, że można powiedzieć, że Mach prawie sam spada jak się go rozepnie. Oczywiście rozmiar dobry. Nie spodziewałem się takiej różnicy. jak ktoś będzie w Olsztynie i łapie się na rozmiar MT to zapraszam do przetestowania.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Re: SPEEDO THINSWIM 2.0 czy DARE2TRI

Postprzez qmi » 31-05-2018, 21:00

Niestety 900zł za piankę to sporo, dzięki za odpowiedź!
qmi

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt