kalendarz triathlon

jaki rozmiar ramy roweru TT pod 190cm

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: jaki rozmiar ramy roweru TT pod 190cm

Postprzez Bostap » 18-06-2018, 09:14

KamilN napisał(a):Dużo zależy od konkretnej ramy. Miałem Fuji Aloha M/L i jego reach to 447mm, obecnie mam Orbę w rozmiarze L, której reach to 443 i mimo wszystko na Orbei mam dużo bardziej wyciągniętą pozycję. Stack to odpowiednio 530 i 580mm i tu zaskoczenia nie ma, Orbea jest wyraźnie wyższa. Tabelki tabelkami a wpasowanie się swoim ciałem w konkretny rower to inna para kaloszy.

Kamil, a jaki masz wzrost i przekrok? Pytam żeby jakoś odnieść wielkości ramy do wymiarów. Niby że sprzedawcą ustawiłem ze wyślę mi konkretną ramę i w razie czego po paru dniach będę mógł wymienić na większą lub mniejsza..ale obawiam się że przez te parę dni i bez fitingu będzie i tak ciężko wpasować siw w rower, stąd moja zagwostka. A nie mam możliwości przymierzyć się do tych rowerów i zaczynam się zastanawiać czy jest w ogóle możliwość wybrać taki rower na odległość.. :(
Bostap

Postprzez lysy » 18-06-2018, 15:28

Bostap napisał(a): (podasz dokładnie model który masz i rok?)

2.1 a rok 2015.
https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/p ... aright_2_1
42195m 3:23:55 (2012); 21098m 1:26:42 (2019); 10km 38:15 (2015)
1/4IM 2:12:58 Ślesin 2019
1/2IM 4:35:40 Susz 2019
IM 10:13:31 Wolsztyn 2018
lysy

Postprzez KamilN » 18-06-2018, 15:34

Bostap napisał(a):
KamilN napisał(a):Dużo zależy od konkretnej ramy. Miałem Fuji Aloha M/L i jego reach to 447mm, obecnie mam Orbę w rozmiarze L, której reach to 443 i mimo wszystko na Orbei mam dużo bardziej wyciągniętą pozycję. Stack to odpowiednio 530 i 580mm i tu zaskoczenia nie ma, Orbea jest wyraźnie wyższa. Tabelki tabelkami a wpasowanie się swoim ciałem w konkretny rower to inna para kaloszy.

Kamil, a jaki masz wzrost i przekrok? Pytam żeby jakoś odnieść wielkości ramy do wymiarów. Niby że sprzedawcą ustawiłem ze wyślę mi konkretną ramę i w razie czego po paru dniach będę mógł wymienić na większą lub mniejsza..ale obawiam się że przez te parę dni i bez fitingu będzie i tak ciężko wpasować siw w rower, stąd moja zagwostka. A nie mam możliwości przymierzyć się do tych rowerów i zaczynam się zastanawiać czy jest w ogóle możliwość wybrać taki rower na odległość.. :(

186cm wzrostu i przekrok 91cm.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez PiotrS » 18-06-2018, 21:51

lysy napisał(a):W triathlonie pokutuje opinia z kolarstwa, że powinno się kupować mniejsze ramy. W rzeczywistości w tri ustawia się wyższą pozycję co łatwiej uzyskać przy dłuższej główce ramy tj. przy większym rozmiarze roweru.

Pytanie czy mówimy o kimś z brzuchem czy bez?
Czy mówimy o kimś z problemem z plecami/krzyżem czy bez?

I do kolegi od pytań.
Rożnica pomiędzy wysokością padów a siodłem powinna wynosić 20-nawet 25 cm, co skutkuje prostymi plecami.
Jeśli ktoś nie jest w stanie tego osiągnąć (brzuch) to nie ma sensu brać mniejszy rower o dwa rozmiary bo główka o której pisze kolega zamyka sprawę.
O ile w ogóle ktoś myśli o czasówce z główką :).
Primoż jechał czasówkę na łokciach, na kącie 90, nawet 85 i co WYGRAŁ?
https://www.youtube.com/watch?v=8mpIO-iAYiI
39:50 i 44:00 sekunda popatrz na pozycję, popatrz jak kolana zachodzą na główkę, popatrz jak daleko ma głowę, przed oską, kto tak jeździ u nas?
Ja mam L i moje łokcie nie leżą na główce są przed, i nie ma kąta 90, nawet w takie pozycji jak ON jedzie (w UCI jest limit wysunięcia siodła bodajże na 0 z oską suportu) u nas w TRI możesz nawet ile chcesz cm przed!.
Dzięki takiem ustawieniu zachowuje się proporcje 50/50 na każdą na ośkę (po co to? to do podstawówki i fizy :))
Weź M (zależy co) dołożysz dłuższy mostek i już. Sprawdź czy konstrukcyjnie kiera na to pozwala.
A, taki rower nie skręca :).
Dodam: W TT ma znaczenie opór do pokonania,i nie chodzi o to aby Twoja pozycja była niska przy ziemi chodzi o to aby wyglądała jak ster w wodzie.
Ma być wąsko i opływowo. a sprawdź czemu, jak się ona nazywa... Pozzovivo nie potrafi jeździć szybko czasówek :).
Tyle ode mnie (i pamiętaj ja tu mistrzem nie jestem, ani znawcą), patrzę tylko na najlepszych.
PiotrS

jaki rozmiar ramy roweru TT pod 190cm

Postprzez robertino » 19-06-2018, 07:29

Piotrek, ale mi się wydaje, że w tri taka pozycja jest nie do utrzymania już powyżej 40km. Jest aero, bez dwócch zdań. Tylko po tym trzeba pobiec. Czasem 21km, czasem 42. Oni jadą niecałą godzinę na takim etapie. Cała para idzie w pedał, jest mega opłuwowo i szybko. My musimy jeszcze mieć choć trochę komfortu.
robertino

Postprzez MateuszP » 19-06-2018, 08:13

Potwierdzam. W mojej dotychczasowej pozycji zdecydowanie odczuwałem różnicę przy 20-45km a 90km. Zupełnie inna bajka. Przy tym dłuższym dystansie jakby nawet brakowało sprawności by utrzymać ostatnie 5-10km. Nie byłbym w stanie pobiec, ale może bardziej kwestia samego wysiłku.
W duatlonie 20km na luzie, 40-45km już człowiek zaczyna się trochę kręcić, ale też zależy ile jest ewentualnych zmian chwytu. Gdybym miał ciachać 90km to bankowo bym dał podkładki by być wyżej.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez Czeskom » 19-06-2018, 08:43

PiotrS napisał(a):Pytanie czy mówimy o kimś z brzuchem czy bez?
Czy mówimy o kimś z problemem z plecami/krzyżem czy bez?

I do kolegi od pytań.
Rożnica pomiędzy wysokością padów a siodłem powinna wynosić 20-nawet 25 cm, co skutkuje prostymi plecami.
Jeśli ktoś nie jest w stanie tego osiągnąć (brzuch) to nie ma sensu brać mniejszy rower o dwa rozmiary bo główka o której pisze kolega zamyka sprawę.
O ile w ogóle ktoś myśli o czasówce z główką :).
Primoż jechał czasówkę na łokciach, na kącie 90, nawet 85 i co WYGRAŁ?
https://www.youtube.com/watch?v=8mpIO-iAYiI
39:50 i 44:00 sekunda popatrz na pozycję, popatrz jak kolana zachodzą na główkę, popatrz jak daleko ma głowę, przed oską, kto tak jeździ u nas?
Ja mam L i moje łokcie nie leżą na główce są przed, i nie ma kąta 90, nawet w takie pozycji jak ON jedzie (w UCI jest limit wysunięcia siodła bodajże na 0 z oską suportu) u nas w TRI możesz nawet ile chcesz cm przed!.
Dzięki takiem ustawieniu zachowuje się proporcje 50/50 na każdą na ośkę (po co to? to do podstawówki i fizy :))
Weź M (zależy co) dołożysz dłuższy mostek i już. Sprawdź czy konstrukcyjnie kiera na to pozwala.
A, taki rower nie skręca :).
Dodam: W TT ma znaczenie opór do pokonania,i nie chodzi o to aby Twoja pozycja była niska przy ziemi chodzi o to aby wyglądała jak ster w wodzie.
Ma być wąsko i opływowo. a sprawdź czemu, jak się ona nazywa... Pozzovivo nie potrafi jeździć szybko czasówek :).
Tyle ode mnie (i pamiętaj ja tu mistrzem nie jestem, ani znawcą), patrzę tylko na najlepszych.

Brzmi sensownie, mnie przekonuje, zwłaszcza że póki co nie nastawiam się na dłuższe dystanse.
Zresztą po to są zakładki żeby organizm przygotować do tego biegu po rowerze
Czeskom

Postprzez PiotrS » 19-06-2018, 13:11

robertino napisał(a):Piotrek, ale mi się wydaje, że w tri taka pozycja jest nie do utrzymania już powyżej 40km. Jest aero, bez dwócch zdań. Tylko po tym trzeba pobiec. Czasem 21km, czasem 42. Oni jadą niecałą godzinę na takim etapie. Cała para idzie w pedał, jest mega opłuwowo i szybko. My musimy jeszcze mieć choć trochę komfortu.

Wiesz ja nie wiem, jak jest na dłuższych dystansach teraz (walę same 1/8 a i mistrzem w tym nie jestem), wiem tylko, że najlepsi z Hawajów tak jeżdżą lub zbliżają się do tego (chyba 2cm plus od osi suportu). I teraz jak jest mniejszy rower to 2cm przed osią suportu jest lepiej? (dawałem już linki do ich pozycji))
Inna sprawa płaskie plecy, kto z nas jest w stanie to osiągnąć, te 20-25 cm różnicy? Mnie brakuje no ale ja stary jestem i mało gibki. Dalej, 50/50 powoduje, że opieramy się na łokciach (trzeba to polubić i mieć dobre pady) i dupsku a nie tylko dupsku, nie jedziemy pod górę w takie pozycji, więc koło się nie ślizga. No i dupsko odpoczywa, da się z tym biec dobrze (jak podczas biegu po rowerze boli krzyż tzn siodło za wysoko). Jedna ważna rzecz siodełko nie może być za wysoko. wielu co tam masa ludzi jedzie na za wysokim siodełku narzekają na komfort ból i obtarcia. No i ja zmieniłem siodełko, i pomyliły mi się kreski, i coś mi się tam wydawało, i Charzyki fatalnie pojechałem ale następnego dnia siodło poszło w dół i w Elblągu było o niebo lepiej (nawet dwie grupy porówek objechałem i nikt mnie nie wyprzedził :)).
Jak? wew długości nogi x0,883 i po sztycy, od środka suportu.
Ja tu ustawiam na miarę i nawet tego nie poprawiam, i jeszcze 1 cm za wysoko to może być 30% mocy mniej, 1cm za nisko to maks 10% mocny mniej. Jest różnica? Lepiej mieć za nisko. Ci którzy przychodzą z mtb zwykle mają za wysoko.

To takie moje doświadczenie.
PiotrS

Postprzez Krygi90 » 19-06-2018, 20:43

PiotrS - ja chyba przyjadę do Ciebie ustawić pozycję :D
Krygi90

Postprzez PiotrS » 20-06-2018, 21:21

Ha ha, nie rób jaj.
Daleko nie masz, wpadaj :).
Włożyłeś mi 1:46 na rowerze to myślisz, że Ci pomogę :)?
No, ale żeby staruszek Ci włożył w T1 21sekund (miałem 2 czas zmiany) i 3 sekundy w t2 to wstyd dla młodości :).
PiotrS

Postprzez Krygi90 » 21-06-2018, 15:03

Powiem tak.. Musze jeszcze trochę potrenować. Moje T1 rzeczywiście chyba jeden z gorszych czasów.
Ogólnie można powiedzieć że nie wstrzeliłem się z formą na ten dzień ;) do zobaczenia na następnym starcie :)
Krygi90

Postprzez arthuroo » 22-06-2018, 10:31

Bostap,
ROSE Bikes ma bardzo prosta recepte i to sie sprawdza przy zakupie pierwszej szosowki (bo zakladam ze przed takim wyborze stoisz na podstawie Twoich wyborow)
0.66 x przekrocz w cm i powinno byc ok,
zastanow sie nad inna opcja w tym podobnym budzecie
powinienes zamknac rame i widelec w 150 jurkach - np rama Cube pod Ciebie https://www.bike-discount.de/en/buy/cub ... ite-643906
tiagra lub 105 groupset uzwyana w 100 jurkach, kupujesz tylko nowy lancuch i klocki hamulcowe
kola juz nawet shimano R501 pszukaj w obnizkach od 120 jurkow bedzie, chociasz na kolach nie powinno sie oszczedzac i lepiej nowe i bezwglednie sprawdz max wage rower + Ty, np campagnolo dopuscza do 120kg
siodelko, kierownica inne akcesoria - rowniez z wyprzedazy
I masz mega fajny rower - tylko musisz znalezc pasjonata, ktory to posklada!
arthuroo

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt