kalendarz triathlon

Pianka dhb

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Pianka dhb

Postprzez Ariel » 13-07-2018, 14:49

Pytanie
ktoś ma ? jak ich rozmiarówka ? i ich pianki w ogóle ?
bo widzę że aktualnie jest dobra cena na podstawowy model
http://www.wiggle.com/dhb-hydron-wetsuit-1/

@hadwao
wiem że ty kupowałeś bez rękawów - jak rozmiarowo oceniasz ? bo trochę boje się w ciemno brać
Ariel

Re: Pianka dhb

Postprzez kajet » 13-07-2018, 20:53

Ja mam wersję bez rękawów. Też skusiła mnie cena, była promocja -40%, zapłaciłem 255 zł.

1) Rozmiarówka - bez zastrzeżeń, 180 cm i 89 kg, bez problemu wszedłem w L (178-191 i 82-92, jak widać), choć jestem tuż pod górną granicą grubości człowieka przewidzianego do tej pianki (wysoka waga, niski wzrost). Oczywiście jest ciasno, jak to w piance. Żeby ją zapiąć, muszę zdrowo ścisnąć łopatki.

2) Masz mniej neoprenu niż w piance 3/5, w moim wypadku pianka DHB daje znacznie mniejszą korzyść szybkościową. Różnicę między nią a TYRem szacuję na minutę na kilometr, jeśli nie więcej. Jakąś rolę mógł odgrywać brak rękawów - "cieńsza ręka" - ale pianka jest nie tylko cieńsza (maks 3,5 mm neoprenu), ale z tyłu łydek ma nylon zamiast neoprenu - nie wynosi nóg tak jak standardowa pianka; mógłbym w niej żabką pływać.

3) Podsumowując - jeśli nie masz co zrobić z kasą albo żadna pianka Ci nie daje dużego przyspieszenia, bo za dobrze pływasz bez, albo szukasz pianki treningowej albo pianki na starty w wysokich temperaturach czy z przewidzianym czekaniem na start na słońcu (tutaj brak rękawów i cieńszy neopren robił robotę), bierz.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Ariel » 13-07-2018, 21:20

@Kajet ja mam pianke firmy foor (tak tez jej nie znam) kupiona jako uzywke za 350zl 3lata temu ktora jest za mala i ostro podarta
Tez nie ma neoprenu z tylu :-)
A cena mnie zastanawia bo ta moja sama sie zrobi bez rekawow zaraz :-)
W sumie to nigdy nie liczylem na dodatki predkosci z pianki ale tez nigdy nie plywalem w dobrej piance :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Postprzez Ariel » 16-07-2018, 21:40

No dobra polowalem dwa dni i o dziwi brak brak i nagle jest 1 sztuka L :-)
A wiec kupione - jak bede mial okazje poplywac to napisze moje odczucia w porownaniu z swoja noname pianka :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt