kalendarz triathlon

Blaty

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Blaty

Postprzez Szajba » 16-11-2018, 20:06

No przecież nie będę udawał że coś wiem na ten temat skoro nic nie wiem :)
Blaty mi się kończą. Doradzi ktoś coś?
Nie mam bladego pojęcia na co zwrócić uwagę przy wyborze nowych. Nie mam pojęcia czy może warto by zainwestować w dodatkowe zęby. Kto wie, może nawet niekoniecznie musiały by być to okrągłe blaty
Doradźcie coś ;)
Załączniki
DSC_0176.JPG
Szajba

Re: Blaty

Postprzez Maciej z NT » 17-11-2018, 09:51

Cześć Szajba, zauważyłem że masz ostre te zęby na blacie. Efekt mocnego ukosowania przekładni. Jak już można przeciąć się np przy szybkim zakładaniu łańcucha - znaczy czas wymienić.
Twoja korba obsługuje rozstaw śrub na koronkach 5 x 110 mm i to jest pierwszy parametr. Ty masz aktualnie 52 zęby do wyboru są dwie grupy blatów standard z reguły 52 i 53 oraz kompakt 50 i 51 zęby jest to zależne od typu treningów - duże tereny płaskie kompakty pagórki -góry. Pamiętać należy o doborze kasety dla standardu małe przeskoki przy kompakcie duże przeskoki. Wg mnie kompakt mało elastyczny w płaskim terenie -raz tylko używałem.
Do tego dochodzi zabawa w owalne tarcze lub koronki - przy owalu QXL 52z odczucie jak przy 54z - marketingowe wykorzystanie większej partii mięśni - na początku (ok 500-1000) wg mnie odczuwalny efekt, przy stabilnej jeździe większa stabilność, przy szarpaniu zrywach szybciej się wypalam.
No i są duże okrągłe tarcze np 54 i więcej rzadko do 5 x 110 w połączeniu z juniorską kasetą 15x25 na płaskim cały zakres i na Sieraków mała koronka i przerzutka przednia nie potrzebna. I tak jeździłem 2 sezony i zajechałem przedni blat ;-) |Dodatkowo jazda na wysokiej kadencji.
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Szajba » 17-11-2018, 14:21

Nie da się ukryć że blat swoje już przeżył ;)

Przeczytałem trochę na forum o tarczach owalnych, pogooglałem trochę, filmów kilka obejrzałem i właściwie jestem zdecydowany na taką zmianę. Niby nikt nie potwierdza realnych zysków, jednak subiektywne pozytywne oceny z wielu ust to również jakiś zysk. Obecnie mam w całkiem niezłym stanie kasetę Dura ace cs7900 10speed 11T więc tarcza 54T mogłby być trochę za duża, choć nie ukrywam że kuszącym jest pomysł całkowitego demontażu przednej przerzutki, mniejszego blatu i jednego z ramion lemondki ;)
Skupię sie więc na blacie 53T który pozwoliłby mi się trochę mocniej napędzić przy zjazdach, gdyż tu mimo wysokiej kadencji możnaby jeszcze trochę przycisnąć, ale nie ma z czego.
Pozostaje kwestia owalizacji
Znalazłem na popularnym portalu aukcyjnym dwie oferty
-https://allegro.pl/rotor-koronka-q-ring-aero-53t-110bcd-black-edition-i7143309480.html - 10% owalizacji
-https://allegro.pl/rotor-koronka-qxl-ring-aero-53t-110bcd-i7154788225.html - 16% owalizacji
Wziąłwszy pod uwagę, że jednak czwórki mam mocniejsze, znacznie mocniejsze i największą moc potrafię wycisnąć w zakresie obrotu pomiędzy godziną 2 i 5, QXL mógłbym tu lepiej wykorzystać, tak myślę.

Jakieś pomysły? Może gdzieś się mylę, wyciagam błędne wnioski?
Szajba

Postprzez Szajba » 18-11-2018, 11:55

Macieju z NT, dziękuję za wyciągniętą pomocną dłoń.
Pozdrawiam :)
Szajba

Postprzez Maciej z NT » 18-11-2018, 17:06

Luzik po to jest forum. Napisz jak kupisz owala Twoją recenzję.
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt