kalendarz triathlon

Koła wysoki stożek a wiatr - jak zyc?

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Koła wysoki stożek a wiatr - jak zyc?

Postprzez ottovsky » 23-04-2019, 10:52

Czesc,

Na jesien kupiel rower czasowy specialzied shiv [uzywka] z kolami vittoria qurano 84 [stozek >8cm]
https://biketopia.pl/produkt/kola-vitto ... od-szytke/

Za mna kilka jazd probnych i musze przyznac ze sie mega mecze z wiatrem - jak wieje powyzej 10m/s to mam wrazenei ze wiecej energii pale na walke zeby sie nie wywalic niz na to zeby jechac do przodu. Kilkukrotnie jak dmuchnelo to rzuca mna ze juz jestem naprawe blisko gleby...

Czy tez mielisice takie wrazenia na poczatku jazdy na wysokich stozkach na czasowce czy jednak cos jest po mojej stronie/roweru nie tak?

Zasnawiam sie np. czy to nie jest wina sterow - kierownica jest dosyc luzno skrecona [przykladowo gdybym chcial w t1 chwycic teraz za siodelko i przebiec do linii startu to mysle ze nie byloby szasna bo kierownica jest tak luzna ze od razu skreca lewo/prawo]. Mysliscie ze to ma wplyw czy kwestia wyjezdzenia?

Pozdrawiam,
tomek
ottovsky

Re: Koła wysoki stożek a wiatr - jak zyc?

Postprzez kajet » 23-04-2019, 11:45

ottovsky napisał(a):
Czy tez mielisice takie wrazenia na poczatku jazdy na wysokich stozkach na czasowce czy jednak cos jest po mojej stronie/roweru nie tak?

Ja miałem takie wrażenie na początku jazdy na stożku 52 mm, a wiało słabiej.
Powyżej 10 m/s to jest silny wiatr. Nie dziwi mnie, że jazda na 88 mm jest niekomfortowa. Niech ci, którzy jeżdżą regularnie, powiedzą, czy da się przyzwyczaić...

Tak w ogóle to:

• ile ważysz?
  • jak jest w górnym uchwycie, a jak na lemondzie?

Zasnawiam sie np. czy to nie jest wina sterow - kierownica jest dosyc luzno skrecona [przykladowo gdybym chcial w t1 chwycic teraz za siodelko i przebiec do linii startu to mysle ze nie byloby szasna bo kierownica jest tak luzna ze od razu skreca lewo/prawo].

A nie jest to kwestia geometrii roweru lub po prostu braku wprawy? Opory stawiane przez stery chyba nigdy nie są na tyle duże, żeby pomagały stabilizować tor jazdy na wietrze...
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez Szajba » 23-04-2019, 18:05

Jeżdżę na Ovalach 80mm. To że podczas wietrznej pogody trochę rzuca po drodze, to drugorzędna kwestia. Najważniejsze że wyglądają zajebiście :D
Przyzwyczaić się do tego nie sposób, ale z czasem instynktownie będziesz wiedział jak reagować by jak najmniejszym kosztem utrzymać kierunek ruchu. Przy silnym wietrze spróbuj tak jakby wbijać się mocniej przedramionami w pady jednocześnie rozpychając na boki.
Szajba

Postprzez ottovsky » 24-04-2019, 07:57

waga 71kg przy wzroscie 188cm wiec raczej szczuply jestem co pewnie tez nie pomaga.

w gorny mchwycie jest ok, raczej bez problemu jade 'tak jak chce'

ostatnio mam wrazenie ze non stop wieje powyzej 10m/s a jesli na debiucie na im ma tak wiac to nie mam pojecia jak ja to dotre do konca...
ottovsky

Postprzez robertino » 24-04-2019, 13:35

latem zwykle nie ma takich wiatrów
robertino

Postprzez kajet » 24-04-2019, 13:47

robertino napisał(a):latem zwykle nie ma takich wiatrów

Otóż to. Latem by się przydały, łatwiej byłoby bieg przeżyć.
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt