kalendarz triathlon

opona czy szytka

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

opona czy szytka

Postprzez superfrog » 30-05-2019, 08:54

Mam karbonowe stożki 50mm. Od jakiegoś czasu, może od roku, słyszałem nieregularne tarcie klocków przy każdym obrocie tylnego koła. Olałem temat, myślałem, że to jakieś błoto. Teraz się nasiliło i okazało się, że obręcz jest do wymiany. Mogę wziąć taką samą obręcz, ale może warto założyć większy stożek, 80mm, do tego na szytce? Musiałbym wozić dętkę i mleczko.
Decyzja szybka, za 2 tyg zawody w Rzeszowie. Co robić? 50+50, czy 50+80? Opony, czy opona i szytka?
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:05 9/207
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
superfrog

Re: opona czy szytka

Postprzez robertino » 30-05-2019, 09:20

superfrog napisał(a):Mam karbonowe stożki 50mm. Od jakiegoś czasu, może od roku, słyszałem nieregularne tarcie klocków przy każdym obrocie tylnego koła. Olałem temat, myślałem, że to jakieś błoto. Teraz się nasiliło i okazało się, że obręcz jest do wymiany. Mogę wziąć taką samą obręcz, ale może warto założyć większy stożek, 80mm, do tego na szytce? Musiałbym wozić dętkę i mleczko.
Decyzja szybka, za 2 tyg zawody w Rzeszowie. Co robić? 50+50, czy 50+80? Opony, czy opona i szytka?

ja bym brał wyższy stożek. Z przodu mam 404, z tyłu pełne. Wiatru bocznego nie ma się co obawiać. No musiałoby piździć niemiłosiernie, żebym pełne ściągnął. Jednak wyższy stożek to lepsza aerodynamika. Tym masz niezłą nogę, szedłbym w wyższy. Bardziej ma tu wpływ przód moim zdaniem.

Co do szytki, to nigdy nie jeździłem, niektórzy mówią, że lepiej niesie. Chyba to akademicka dyskusja. Na pewno możesz napompować wyższym ciśnieniem. Ale z zyskiem z mocniejszego napompowania można dyskutować, bo wiele zależy od jakości asfaltu. Koło napompowane "na beton" będzie się super toczyć po super gładkim asfalcie. Jak będzie porowaty, albo dziurawy, to koło zaczyna robić mikro podskoki. Jak masz lekko niższe ciśnienie, to opona (niższe ciśnienie) będzie to kompensować. Za oponą przemawia oczywiście komfort zmiany. Ale w Twoim przypadku w razie kapcia, wyścig jest i tak "w piach", bo walczysz o podium, więc czy to będzie 3min, czy 10min, niewiele zmienia - wyścig jest i tak przegrany.

Mój typ: 80mm + opona
robertino

Postprzez karolman » 30-05-2019, 10:04

szytka faktycznie fajnie niesie, jednak zdania o jej niezawodności są mocno przesadzone. Po dwóch tygodniach od montażu na stożku 88 mm strzeliła wczoraj i do wymiany. Także ja mam mieszane uczucia na chwilę obecną
karolman

Postprzez superfrog » 30-05-2019, 11:12

@robertino, pech chciał, że uszkodziłem tylne :), także przód zostaje na razie bez zmian. Chyba, że sprzedam i kupię nowy komplet 80mm. Ktoś chętny na idealny stożek 48mm w dobrej cenie?
Wiatru się nie obawiam, trochę już przejeździłem na 50mm, jedynie czasem za tirami nieprzyjemnie ciągnie. Na szosowe ustawki i tak mam zwykłe koła w szosie.
@karolman, strzeliła podczas jazdy? Może była nie do końca dobrze założona, skoro na początku strzeliła? Z reguły słyszę dobre zdania o szytkach.

Chyba przychylam się do waszego zdania, 80mm + opona.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:05 9/207
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
superfrog

Postprzez karolman » 30-05-2019, 11:18

@karolman, strzeliła podczas jazdy? Może była nie do końca dobrze założona, skoro na początku strzeliła? Z reguły słyszę dobre zdania o szytkach.

Chyba przychylam się do waszego zdania, 80mm + opona.

zdiagnozowałem problem: dziurka na powierzchni stykowej z podłożem, czyli to nie błąd montażowy. Po prostu została przebita. Pytanie teraz czy takie szytki się łata, ale z tego co mi wiadomo to raczej nie
karolman

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt