kalendarz triathlon

Pytanie o zakup roweru - P3 Celvero (starsza wersja)

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Pytanie o zakup roweru - P3 Celvero (starsza wersja)

Postprzez Strawny » 02-06-2019, 23:21

W obecnym momencie najbardziej ogranicza mnie rower - sprzęt muszę zmienić, już w zeszłym roku miałem kupić lepszą szosę. Niestety człowiek w sezonie czeka na jesienno-zimowe obniżki i tak jakoś to przeleciało.

Sprzęt na którym śmigam jest w sumie polepiony i nie ma sensu pakować w niego pieniędzy - czy to w wymianę osprzętu czy dokładanie lemondki itd...

Od jakiegoś czasu śledzę właśnie fora i szukam jakiegoś rowerku.

Wczoraj wpadła mi w oczy taka aukcja (kończy się jutro)
https://allegro.pl/oferta/rower-triathl ... 8141477642

To starsza wersja - właściciel pisał coś że chyba rocznik 2014 ... ale modelowo rama 2009 (nie wiem kiedy konkretnie wyprodukowany)

Rama carbon, osprzęt całkiem dobry, minusem są jakieś zarysowania na lakierze ale w końcu to używka.
Przeglądając to forum jak i również zagraniczne - opinie o sprzęcie są dobre.

Myślę że to byłaby dobra opcja na początek, w zależności jak mi to przypasuje - będę mógł za jakiś czas sprzedać i na przykład kupić coś lepszego.

Jeśli chodzi o moje wymiary to:
Wzrost: 184
Przekrok: 83

Co do roweru - w sumie jestem zdecydowany ale wolałbym się poradzić kogoś obeznanego aby spojrzał na to z boku i powiedział czy ma to sens.
Strawny

Re: Pytanie o zakup roweru - P3 Celvero (starsza wersja)

Postprzez Ariel » 03-06-2019, 07:09

Wydaje mi się że to na żywo trzeba zobaczyć
Chyba główna obawa to czy rama, na zdjęciach ciężko ocenić a wszędzie mówią jak to carbon potrafi pęknąć - sam mam używkę kupiona po szlifie i jeździ :-)
Co do oferty to zwróć uwagę na to siodło przytarte z lewej strony i rysy na ramię również z lewej - możliwe że był szlif

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Postprzez Strawny » 03-06-2019, 10:08

Hmm na minus jest to że z gościem nie idzie się skontaktować, oczywiście nie podał nawet telefonu.

W aukcji twierdzi że w tym sezonie nie jeżdżone...a na zdjęciach z FB widać jak brał udział tydzień temu w zawodach na tym rowerze
Strawny

Postprzez Maciej z NT » 03-06-2019, 10:56

Cześć,

Miałem ten sam model w rozmiarze 51 i na co warto zwrócić uwagę:

- mocowanie sztycy - może powstawać pęknięcie od przeciwległej strony od zacisku.
- support oryginalnie cervelo ładowało tam FSA ceramic bardzo specyficzny model, jak jest wyjechane to 500 -700 nie starczy. Na zdjęciu jest Shimano
- partyzantka z linkami i pancerzami przerzutek
- dla mnie brak zgodności sprzętowej z oryginałem.

Swój sprzedałem za 6500 w oryginale na pełnej DA 5800, kierze HED corsair oraz ZIPPach 808 alucarbon.
Jeden z najlepszym modeli na których jeździłem. Jest duża szansa że rower wróci do mnie z powrotem do kolekcji ;-)
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Szajba » 03-06-2019, 22:38

Jeśli sprzedający informuje że w sezonie nie jeździł, a FB wskazuje na coś innego, podejrzewałbym że stan techniczny i historia roweru kryje za sobą więcej niespodzianek.
Jak to się zwykło mawiać, rower łatwo kupić, ale sprzedać to i z ojcem trudno.
Osobiście nie zdecydowałbym się na ten zakup. Rower nie wygląda "oczko w głowie" właściciela
Szajba

Postprzez Strawny » 03-06-2019, 22:47

Dlatego właśnie go nie kupiłem. W dodatku słabe info o przeszłości roweru, na FB napisał że to chyba rocznik 2014... nie wiem czy starsze modele były produkowane równolegle z nowymi ...

Na aukcji oczywiście nie było telefonu
Na pytanie na FB nie odpowiedział
Na pytanie przez allegro o nr kontaktowy nie odpowiedział...

Chciałem się zapytać właśnie dokładniej o historię, zmienione elementy, transport, uszkodzenia.

Z jednej strony szkoda mi gdyż to fajny rowerek ale z drugiej - w przypadku uszkodzenia np ramy nie mam ani roweru ani kasy

I tak jak właśnie kolega zauważył- jeśli kłamstwo wychodzi z tegorocznym używaniem to tak samo może być ze stanem roweru
Strawny

Postprzez Maciej z NT » 04-06-2019, 07:37

Jakbyście szukali coś z tego typu antyku to fajny artykuł:

http://www.bikesportmichigan.com/review ... 2008.shtml

Najładniejsze zdjęcie porównanie do F1

Na sztywniejszej ramie nie jeździłem, uważam że ceny na ten rower niższe nie będą, kultowy dwudziestoletni klasyk.
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Strawny » 04-06-2019, 09:09

Wydaje się być super opcją. Nie planowłem póki co kółek karbonowych ale przy tej cenie nie miałbym się nad czym zastanawiać
@Szajba - masz doświadczenie w zakupach z tej Norweskiej strony ? Albo ktoś inny może ma ?
Strawny

Postprzez Szajba » 04-06-2019, 14:52

Swój na finn.no kupowałem. No ale ja mam z roboty 12km do norweskiej granicy.

Link wrzuciłem właściwie w celu pokazania, że można niedrogo i sensownie coś kupić.
Szajba

Postprzez Strawny » 04-06-2019, 16:45

Napisałem do faceta, ogólnie nie ma problemu, ma sprawdzić ceny wysyłki. Zgodził się na paypala więc bardzo fajnie

Od razu podpytam o drugi rower (nie będę zakładał drugiego tematu ) znalazłem takiego KTM'a na 105
https://allegro.pl/oferta/ktm-solus-cza ... witemShare

Albo bym zostawił go sobie jako backup albo dam ojcu lub bratu
Strawny

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt