kalendarz triathlon

Pierwsza szosówka

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Postprzez Marek » 21-11-2011, 21:45

Mało. To jakieś 50-60 średniej długości treningów.
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez dubey » 22-11-2011, 00:47

Ja bym poszedł w Felta z tych dwóch. Stoi za tym przynajmiej porządny amerykański know-how (made in Taiwan oczywiście). Teoretycznie komponenty podobne lub niższe niż w tym Słowaku, ale z drugiej strony pewnie dużo lepsza rama, zerknij sobie zresztą na stronę Felta, jest też w 3 wyższych modelach. A ta Dema - podejrzewam, że ta słowacka "fabryka" z opisu to tak naprawdę montownia chińskich ram z tajwańskimi komponentami...
Ale warto byłoby obejżeć na własne oczy, usiąść, przejechać się.
dub
dubey

Postprzez Bartek » 22-11-2011, 01:06

felt brzmi ok :) a moze pomysl o tym http://allegro.pl/merida-road-race-904- ... 63227.html :) jakos po prostu lubie meride. tutaj masz jeszcze pedaly gratis. chociaz na allegro ten f85 jest czerwony, a to zdecydowanie przemawia za tym, ze jest najszybszy :D
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez michal.sa » 22-11-2011, 07:03

Z Feltem byłoby o tyle dobrze, że mój prawdopodobny rozmiar (58 cm) stoi w warszawskim sklepie u p. Szurkowskiego. Przede wszystkim miałbym możliwość przymierzenia, a to dla mnie dość ważne przy zakupie pierwszej szosy. W przypadku Demy i pokazanej wyżej Meridy takiej możliwości miał nie będę.

Wybór więc już chyba padł - również dzięki Wam:)
michal.sa

Postprzez Tomix » 22-11-2011, 11:05

Niedawno stałem przed takim samym wyborem. I jakoś dziwnie miałem podobne rozterki do Twoich. Nawet w markach roweru było podobnie. Byłem już bardzo bliski zakupu Felta w tym samym sklepie. Mój wybór był troszkę trudniejszy bo jestem dość wysoki, a takich rowerów na rynku nie jest za wiele. Jestem szczególarzem i jak zacząłem dokładnie sprawdzać Felta, który cały miał być na osprzęcie Shimano 105 to się okazało, że w niektórych miejscach zaoszczędzono (np. manetki i jeszcze coś). Do tego na rowerze posiedziałem, a nie pojeździłem (gdzie indziej, mogłem się przejechać) a to ma naprawdę znaczenie. Zadecydowały szczegóły. Pewnie już podjąłeś decyzję, ale jak Ci to pomoże, to tu opublikowłaem moje męki z zakupu (miałem już spisane):
http://tom2soc.wordpress.com/2011/11/22/rower-wybor/
Tomix

Postprzez modus » 22-11-2011, 12:50

michal.sa napisał(a):Z Feltem byłoby o tyle dobrze, że mój prawdopodobny rozmiar (58 cm) stoi w warszawskim sklepie u p. Szurkowskiego.

Ten czerwony z kierownicą TT? Fajny jest, też oglądałem :)
modus

Postprzez michal.sa » 22-11-2011, 15:39

Tomix napisał(a):Pewnie już podjąłeś decyzję, ale jak Ci to pomoże, to tu opublikowłaem moje męki z zakupu (miałem już spisane):
http://tom2soc.wordpress.com/2011/11/22/rower-wybor/

To wstępna decyzja podjęta na odległość. Jeśli na miejscu rzeczywiście nie będę uszczęśliwiony, to nie będę zmuszał się do zakupu.
Dzwoniłem do Legionu - Merida 904 jest już z sezonu 2012 r., więc poza moim budżetem. W każdym razie dzięki za pomocny wpis na blogu.

modus napisał(a):Ten czerwony z kierownicą TT? Fajny jest, też oglądałem :)

Być może czerwony, nie byłem jeszcze w sklepie. Ale na pewno nie z kierownicą TT - mowa szosie F85 za ok. 3,6 tys. zł, a nie o czasówce:)

--edit--
Kupiłem omawianego Felta. Rzeczywiście jest tak, jak pisał wcześniej Tomix - zaoszczędzono na klamkomanetkach i hamulcach. Nie jest to pełne 105. Mimo to podjąłem decyzję o zakupie, ponieważ chciałem dokonać zakupu nowego roweru w sklepie stacjonarnym. A przy okazji zdałem sobie sprawę, że mój budżet i rozsądek na kupowanie droższej zabawki nie pozwalają:)
michal.sa

Postprzez kozes » 26-11-2011, 11:36

Cześć,

Z tego co piszesz wynika, że nie jestem w stanie zimą przymierzyć szosówki w Warszawie...czy sprawdzałeś może inne miasta?
kozes

Postprzez Tomix » 26-11-2011, 12:31

Ja jak szukałem roweru dla siebie to oczywiście podzwoniłem wszędzie gdzie widziełem. ale co taki początkujący może wiedzieć. Oparłem się o fora i wyszukiwarkę google. I tu niestety porażka, bo na forach ciężko coś wyłuskać, chociaż własnie z forów trafiłem do własciwego sprzedawcy, w wyszukiwarkę traktuję jako kompletnie nieprzydatne narzędzie pierwsze 5 stron pozycji, to reklamy i nic nie wartościowe pozycje. Więc pytanie jak dotrzeć to tych wlaściwych ?
Jak już coś znalazłem to po telefonie nastepowało rozczarowanie, bo nie ma, trzeba sprowadzić, a poza tym podejście sprzedawców jest takie jakbym kupował coś za 50 złotych, a nie parę tysięcy. Dlatego chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i namawiam inncy.

Michal.sa
Moim zdaniem (chociaż jak na początkującego nie powinienem się wypowiadać, bo co ze mnie za autorytet), Felt to bardzo doby wybór jesli chodzi o stosunek ceny do jakości. Sam bym go kupił, gdyby fartem nie trafiła się propozycja Meridy 905 (cała na Ultegrze) niewiele drożeszej. Ale to kwestia też szczęścia i przypadku. Możliwe, że ktoś za chwilę wystawi coś na jakimś portalu sprzedażowym i będzie bardzo pasowało.
Tomix

Postprzez kozes » 26-11-2011, 16:59

Tomix,

Przeczytałem wcześniej Twój poradnik i zgadzam się ze wszystkimi spostrzeżeniami. W zasadzie szukam również pomiędzy podobnymi markami.

Jestem trochę zdziwiony, że producentowi rowerów, korporacji, nie zależy na istnieniu miejsca, gdzie można byłoby przymierzyć / obejrzeć sprzęt. Mam niestety podobny dylemat do Twojego, 188 cm wzrostu i nie jestem pewien czy lepsza będzie rama L czy XL :)
kozes

Postprzez Tomix » 26-11-2011, 19:12

Ja mam również 188 cm wzrostu. Wiem już, że rama, ramie nie równa, w Felcie to numerki 56, 58, w Meridzie M, L i XL. Ja nawet próbowałem porównywać poszczególne wymiary i przyznam, że to nie ma senu. Na tym forum przeczytałem, że trzeba przymierzać, jeździć i się z tym zgadzam. Tylko tak szukałem. W samej Meridzie przymierzałem się i jeździłem na L i XL. Jeśli chodzi o L to przy moim wzroście siodełko miałem już wyciągnięte na maksa i nie czułem się jakoś komfortowo, XL mi podpasował. Ale już zmieniłem sobie mostek z 10 cm na 8 cm i czuję się jeszcze lepiej. Co by nie patrzeć to pierwszy rower tego typu, będzie czas jeszcze nabierać doświadczenie.
Tomix

Postprzez michal.sa » 27-11-2011, 14:06

kozes napisał(a):Cześć,

Z tego co piszesz wynika, że nie jestem w stanie zimą przymierzyć szosówki w Warszawie...czy sprawdzałeś może inne miasta?

Nie sprawdzałem w innych miastach - chciałem kupić (ew. tylko przymierzyć) rower w Warszawie. Odwiedziłem tylko jeden sklep, gdzie kupiłem wspomnianą wcześniej szosę. Najczęściej dzwoniłem po sklepach, aby dowiedzieć się czy mają coś dla mnie. Zwracałem uwagę na cenę, rozmiar oraz osprzęt. Te trzy podstawowe ograniczenia spowodowały, że nawet nie miałem po co jeździć po innych sklepach, ponieważ nie było nic dla mnie. Ty możesz mieć inne wymagania lub wyższy budżet, więc może pójdzie Ci lepiej:)
Na pewno byłem zaskoczony małym wyborem, jak na tak duże miasto. Dlatego mogę nieco żałować, że tak późno zdecydowałem się na poszukiwania. Z drugiej strony mam nadzieję, że ten rower okaże się ok.
Ostatnio edytowano 27-11-2011, 14:21 przez michal.sa, łącznie edytowano 1 raz
michal.sa

Postprzez Bartek » 27-11-2011, 14:18

też mam 188 cm wzrostu :) jak ktoś chce się przymierzyć do mojej meridy 903 to nie ma problemu :) nie sprzedaję ale rozmiar to rozmiar (tu xl :) )
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez dubey » 28-11-2011, 15:18

airbike na kenie na dziesiątki szos na wieszakach... I trenażer taxa ten na wypasie z telewizorkiem, więc się można w Turze treningowo przejechać.
albo na gibalskiego - chyba na zimę nie zamknęli:)
dub
dubey

Postprzez Tomix » 28-11-2011, 16:33

Wtedy kiedy ja szukałem (czyli ok. 3 miesiące temu) owszem w tym sklepie były rowery szosowe, ale niestety ani jednego rozmiaru dla mnie, czyli ta sama sytuacja jak np. w SkiTeam.
Jesli jest inaczej to się należy cieszyć. Ale przy dużym wzroście namawiam na wcześniejszy telefon i upewnienie się.
Tomix

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt