kalendarz triathlon

buty biegowe jeżeli nie asics to co

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

buty biegowe jeżeli nie asics to co

Postprzez Jasiu » 18-03-2012, 17:52

Nadszedł czas na zmianę butów biegowych :) do tej pory zawsze używałem asicsów - obecnie mam asics cumulus, z których jestem bardzo zadowolony (jedyny minus to brak możliwości biegania w nich na boso). Nie biegam szybko, mam stopę neutralną i bardzo zależy mi na jak najlepszej amortyzacji. Nie dizele butów na startowe i treningowe używam jednego modelu aż kompletnie go nie zadepcze:)
Mam zatem do Was pytanie czy jest sens zmieniać rodzaj buta, czy spróbować może zupełnie innego producenta?
Jasiu

Postprzez Verona » 18-03-2012, 19:00

Pegasusy Nike - jeśli treningowo, często się sprawdzają.
Obecnie jestem w trakcie testowania sauconów - też dobre buty.
Niektórzy są zadowoleni z New Balance...
Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co wizualnie będzie Ci pasować oraz jak pomierzysz i się chociaż przespacerować po sklepie.
wezoddech.pl
tritrenuje.bloog.pl
tri-fun.pl
Verona

Postprzez elim » 18-03-2012, 19:44

Zastanow sie Janek, czy nie warto poszukac sklepu z bieznia mechaniczna, na ktorej moglbys przetestowac buty. U kazdego producenta znajdziesz but, ktory by Ci odpowiadal technicznie, reszta to dopasowanie do stopy, mozliwosc biegania w nich bez skarpetek (m. in. niektore modele zoot, brooks) i walory estetyczne.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Jasiu » 18-03-2012, 20:21

Zastanow sie Janek, czy nie warto poszukac sklepu z bieznia mechaniczna, na ktorej moglbys przetestowac buty

Szczerze Ci powiem, że się nad tym zastanawiam, gdzie w Poznaniu znajdę taki sklep - wiem że w intersporcie chyba coś takiego jest jednak nie do końca przekonuje mnie ten sklep :)
Jasiu

Postprzez elim » 18-03-2012, 20:38

Ja poratowac Cie tylko moge na terenie Trojmiasta, ale z Poznania jest tutaj spora ekipa, ktora na pewno Ci odpowie na to pytanie.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Cychol » 18-03-2012, 23:39

według mnie bieżnia nie odda podłoża bo chodzi o amortyzacje(z tego co wyczytałem) takze nie ma co sprawdzać butów na bieżni... wyjdziesz np na kostkę i się zdziwisz. Co do wygody biegania to na bieżni jak najbardziej.
Cychol

Postprzez darek » 19-03-2012, 09:49

A ja uważam, że warto zmienić buty. Chociażby dlatego aby wyrobić sobie zdanie na temat różnych marek. I tak ze swojego doświadczenia mogę podsumować, że;
Reebok - wytrzymały but, można na nich przebiec dużo kilometrów,
Nike (Pegasusy) - niezwykła amortyzacja, wytrzymałość buta poniżej przeciętnej
Asics - buty szybkie i niezła amortyzacja
NB - rewelacyjne trzymanie stopy
Adidas - szybkie i wytrzymałe.
To jest oczywiście subiektywne podsumowanie widziane z perspektywy biegacza o stopie neutralnej.
darek

Postprzez elim » 19-03-2012, 13:16

Tomek na biezni mechanicznej chodzi wlasnie o sprawdzenie wygody i dopasowania buta do stopy.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez emilpe » 19-03-2012, 14:21

darek napisał(a):A ja uważam, że warto zmienić buty. Chociażby dlatego aby wyrobić sobie zdanie na temat różnych marek. I tak ze swojego doświadczenia mogę podsumować, że;
Reebok - wytrzymały but, można na nich przebiec dużo kilometrów,
Nike (Pegasusy) - niezwykła amortyzacja, wytrzymałość buta poniżej przeciętnej
Asics - buty szybkie i niezła amortyzacja
NB - rewelacyjne trzymanie stopy
Adidas - szybkie i wytrzymałe.
To jest oczywiście subiektywne podsumowanie widziane z perspektywy biegacza o stopie neutralnej.

Te Twoje opinie są o danych modelach, a nie markach nutów... Każda marka ma całą gamę modeli i jedne są lżejsze, inne cięższe i każdy model zupełnie inaczej się zachowuje... Są oczywiście pewne cechy wspólne technologii stosowanej w danej marce, ale nie można tak generalizować na podstawie jednej pary butów ;-)
emilpe

Postprzez pecio » 19-03-2012, 14:24

http://swiatbiegacza.pl/index.php/kontakt/

mają bieżnię, można w każdym momencie przyjść i się przebiec, przy okazji będzie nagranie z pracy stopy a osoby tam pracujące chętnie i profesjonalnie pomogą. Buty głównie asicsa, ale jest też sporo innych. Tyle tylko, że jest drogo, a przynajmniej buty które tam kupiłem mogłem kupić przez internet ~50 zł taniej.
pecio

Postprzez Jasiu » 19-03-2012, 14:53

buty głównie asicsa, ale jest też sporo innych. Tyle tylko, że jest drogo, a przynajmniej buty które tam kupiłem mogłem kupić przez internet ~50 zł taniej.

doszedłem do tego samego zdania - miałem już badanie stopy i wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią że mam stopę neutralną nie zależny mi więc aż tak bardzo na badaniu, bardziej na przebiegnięciu się w potencjalnie nowych butach :)
Jasiu

Postprzez elim » 19-03-2012, 14:59

Zawsze mozesz sie przebiec i ladnie podziekowac, ale zadne buty nie pasuja, a te upatrzone zamowic przez internet.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Maciek. » 19-03-2012, 21:15

Co do butów to Asics w ostatnich latach bardzo obniżył jakość. Jestem wielkim fanem Asicsa ale jeśli nie ma na nie dużej obniżki to sobie odpuszczam. Obecnie trenuje w Adidasach i o lata świetlne przewyższają Asicsa pod względem jakości i wytrzymałości. Teraz kupiłem Nike dla ciekawości pierwszy raz w karierze.

Generalnie polecam kupować najwyższe modele w dobrej cenie a czy to będzie Brooks, Mizuno czy Adidas lub Asics zależy od Ciebie no promocji w sklepie :)

pozdrawiam Maciek
Maciek.

Postprzez Dark44 » 20-03-2012, 09:12

Także polecam Adidasa. Już drugą parę zadreptuję. Jest sporo obniżek na niższe modele modele butów z górnej półki.
Dark44

Postprzez maciek_mazur » 31-03-2012, 20:56

No cóż widzę, że nie jestem pierwszy, który powie że Asics schodzi na psy. W tamtym roku miałem 3 pary Asicsa (startówki, startowo-treningowe i treningowe) i generalnie wszystkie okazały się średniej jakości produktami. Szczególnie but Gel Speed Star 5, który przy pierwszym długim wybieganiu (30km) miał urwane 3 szlufki do wiązania sznurówek. Nie będę komentował co zrobił sklep w którym to kupiłem :evil:

W tym sezonie używam butów Zoot Energy 3.0 i powiem że jest to mega rewelacja na każdy dystans. Amortyzacja super, dla tych którzy liczą każdy gram też ok 266g przy rozmiarze US9 i mega wygodna wyściółka. Robię tygodniowo od 40km do 80km i buty są naprawdę super. Sam mam zamiar dokupić jeszcze jedną parę tylko pod starty.

Dodatkowo plus że można wpakować się bez skarpet podczas triathlonowych startów :-)
10k-41:33 (2010); 21,1k-1:37:09 (2012); 42,2k-4:11:23 (2011); Olimp - 3:09; HIM - 5:59:31 (2012)
maciek_mazur

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt