kalendarz triathlon

top ram TT

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: top ram TT

Postprzez holan_triathlon » 06-12-2012, 12:27

czy masz w systemie rame: Scott plasma 10 w rozm. L mod.2012?
ja się nie ścigam, więc nikt mnie nie dogoni..
pływ.1500m (basen 50-metr.)- 23'44" , rower(szosowy) 40km- 1:13'30" , bieg 10km- 44'12"
holan_triathlon

Postprzez klipiarski » 06-12-2012, 13:04

Mam w bazie Scott'a Plasma 10, ale system podaje, zę to rocznik 2011. W 2012 i 2013 mam tylko Scott'a Plasma Premium.
Mogę wrzucić testowo dane z pomiarów roweru szosowego z przystawką czasową, ale to oczywiście w ramach "rozgrzewki" - zobaczymy , co z tego wyjdzie.
CAMPAGNOLO SERVICE CENTER
RETUL FIITTING
WERTYKAL.COM
klipiarski

Postprzez xsnailx » 06-12-2012, 19:23

Krystian, to akurat ze to usługa platna dla mnie nie dezawuuje sprawy - w przypadku gdy robimy rame na zamowienie (np Parlee) to bardzo się opłaca. Oczywiscie osoba zamawiajaca sobie w/w rame nie jest nowicjuszem i z reguly wie czego chce. Jesli chodzi o koniecznosc fittingu po zakupie i pilnowanie odległości, długości mostka itp. to akurat dla mnie jest sprawa oczywista. Bede powtarzal z uporem maniaka iz fitting to proces a nie jednorazowa sprawa. Pragne tez zwrocic uwage iz przed wyborem ramy musimy zdac sobie sprawe z tego jak jestesmy rozciagnieci i co chcemy osiagnac. Dlatego poczatkujacy bedzie zapewne wolal rame krotka a wysoka (nowy shiv, plasma itp.) niz dluga a niska. Kwestia odrebna to ergonomia pozycji na dluzszych dystansach (IM) gdzie pozycja mocno wymuszona moze wplywac negatywnie na efektywnosc jazdy.
xsnailx

Postprzez klipiarski » 06-12-2012, 22:57

W zasadzie obydwaj piszemy o tym samym. Absolutnie się ze wszystkim zgadzam; jako praktyk: sprzedający rowery i robiący "bike fitting" widzę jednak sprawę ustawiania pozycji mniej różowo. Wielu kolarzy, szczególnie MTB i szosowych nie widzi takiej konieczności. Triathloniści, ze względu na bardzo skomplikowaną pozycje na rowerze oraz długotrwałość wysiłku + późniejsze bieganie odczuwa taką potrzebę ale dla wielu z nich, o czym można przeczytać na Forum, zakup roweru jest ogromnym wysiłkiem finansowym i dobór pozycji (czytaj dobór odpowiedniego roweru) jest na samym dole listy priorytetów.
Dobór ramy i komponentów, ustawienie pozycji odpowiedniej do budowy ciała, gibkości , ewentualnych kontuzji jest zadaniem "bike fittera" i jest oczywiście procesem ciągłym, a nie jednorazowym. Szczególnie , gdy jesteśmy w trakcie sezonu, wszelkie zmiany pozycji, nawet złej, muszą się odbywać stopniowo i być rozciągnięte w czasie.
CAMPAGNOLO SERVICE CENTER
RETUL FIITTING
WERTYKAL.COM
klipiarski

Postprzez holan_triathlon » 07-12-2012, 08:39

może komuś się przyda:
"skrocenie crank'a np. o 10mm powoduje ze kat w stawie biodrowym jest bardziej otwarty - czyli zwieksza sie kat. to z kolei mniej meczy miesnie zginacze biodra ktore mozesz dzieki temu efektywniej wykorzystac podczas biegu, najwieksza jednak zaleta jest to ze dzieki temu mozesz obnizyc przod (kierownice) a to znaczaco poprawia aerodynamike ulozenia ciala. i to jest najwiekszy plus skracania cranka. inna sprawa - jest latwiej krecic bo skraca sie ramie sily ale - musisz w mojej opinii zwiekszac przez to czestotliwosc krecenia zeby utrzymac stala moc. I tutaj trzeba dobrac sprawe do tego do czego przyzwyczajony jest sportowiec, jaki rodzaj kadencji preferuje ale generalnie lepsza sylwetka i bardziej oplywowy ksztalt ciala to nieodzowny plus. mysle ze wtedy mozna po prostu manipulowac przelozeniem tak zeby sumarycznie skrocenie cranka niczego nie zmienialo w generowanej mocy. o ile skracac - to trzeba ustalic raczej doswiadczalnie-co jest wygodniejsze dla zawodnika, bo jezeli np czuje sie swietnie w danym ustawieniu cranka nie ma co zmieniac mu na sile tego raczej skracanie cranka stosuje sie wtedy kiedy zawodnik nie czuje sie za dobrze w danym ulozeniu.
ja się nie ścigam, więc nikt mnie nie dogoni..
pływ.1500m (basen 50-metr.)- 23'44" , rower(szosowy) 40km- 1:13'30" , bieg 10km- 44'12"
holan_triathlon

Postprzez Michal.o » 08-12-2012, 17:07

Czy możecie polecić jakieś sklepy z marką Cervelo ? bądż z innymi rowerami TT ?
Pare tyg temu widziałem p3 2012 w wertykalu za ok 13 tys ale teraz juz mają modele 2013 i cena podskoczyła .
I dont stop when I'm Tired , I Stop when I'm done .

Sieraków 2014 5:09
Michal.o

Postprzez elim » 08-12-2012, 17:17

Ja swego czasu robilem tak:

http://cervelo.com/en/find-a-retailer.html

Wybralem Niemcy i sprawdzalem oferty kazdego sklepu, ktory mial rowery w ofercie online.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez witman » 13-12-2012, 18:20

Zobacz tutaj http://www.bikelineshop.de/, mają czasem niezłe przeceny, ja zamówiłem u nich BMC TM02
witman

Postprzez xsnailx » 02-02-2013, 16:49

Jesli chodzi o retula muve to natknalem sie na fotki z uzycia tego stwora w praktyce (na stronie polskiego kolarza protur Marczynskiego -> http://www.tomaszmarczynski.com/):

Obrazek
Obrazek
xsnailx

Postprzez elim » 02-02-2013, 19:35

W Wertykalu maja juz Retul Muve
Triathlon Series Team
elim

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona