kalendarz triathlon

Wybór bidonu aero.

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Wybór bidonu aero.

Postprzez bugi » 05-03-2017, 12:27

No to mnie zaskoczyliśmy tym Fuji i jego sztyca. Ja mam wersje 2.1 zeszly rok i sztyca nie ma tych dziur do montażu :/
Ja mam bidon na lemondce, drugi na ramie na dole jako zapas. Z tylu mam koszyk Specialized, uchwyt ma z boku miejsca na pompkę CO2 i naboje. Ponieważ jest jedno miejsce na bidon to tam mam zestaw naprawczy z Deca, w takiej puszce ala bidon. Z tylu nie wożę bidonu bo w czasie deszczu zbira się tam dużo piasku i błota, wchodzi w zeby ;) Pewnie jakby było na 2 to by tak nie było

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bugi

Postprzez Willi » 05-03-2017, 12:42

Otworów do mantażu nie ma wykorzystałem śrubę do mocowania mostka i jeden otwór z koszyczka, butelka trzyma się stabilnie bo znajduje się pomiędzy lemondkami. Jest tanio, jakoś nie widziałem uzasadnienia w wydawaniu takich pieniędzy na oryginalny bidon aero, a ten z elite potrafił wypaść na przejeździe kolejowym i mocowałem go paskami przed zawodami a dolewanie wody było mega niewygodne. Pracuje w tajnym laboratorium na gruba igła z rurką która będę mógł wkłuć się w zabrana z bufetu wodę. :-\
Willi

Postprzez MateuszP » 05-03-2017, 13:06

Willi napisał(a):Co do rurki to chińską pałeczkę wkładasz do rurki, chodzi o ta prostą cześć wystająca z bidonu, oblewasz wrzątkiem i rurka stygnie i jest prosta. Siodełko bomba trochę jeszcze trzeba je ustawić wydaje mi się lekko do tyłu względem Adamo. 1,5h wychodzi bez otarć i bulu 4 liter, zobaczymy na 3h.

Prawidłowo ;) ja ostatnio trochę kombinowałem z pozycją. Kokpit poszedł w dół. Wywołało to niekorzystnie duże napięcie na krocze. Kokpit poszedł do góry (aktualnie najwyższa i najcieńsza podkładka u góry, ale jeszcze jedną pewnie przełożę), bo była przesada, ale nadal było napięcie właściwie nie do wytrzymania. W dół delikatnie poszło siodło, następnie siodło poszło troszkę do tyłu, by siadać w "tym miejscu" i gra muzyka. Podróbka Prologue da radę, no i sporo dają właściwe spodenki jednak. Nieco zabawy z padami chcę zrobić bo na węższym rowku jest delikatnie za wąsko. Droga zweryfikuje bo aktualnie dłonie się składają jak u Frodeno :)) na trenażerze to nie ma problemu z tym, w mocy bez strat, a nawet złudzenie pewnie bardziej, że więcej W z racji niżej położonego siodła.

bugi napisał(a):No to mnie zaskoczyliśmy tym Fuji i jego sztyca. Ja mam wersje 2.1 zeszly rok i sztyca nie ma tych dziur do montażu :/
Ja mam bidon na lemondce, drugi na ramie na dole jako zapas. Z tylu mam koszyk Specialized, uchwyt ma z boku miejsca na pompkę CO2 i naboje. Ponieważ jest jedno miejsce na bidon to tam mam zestaw naprawczy z Deca, w takiej puszce ala bidon. Z tylu nie wożę bidonu bo w czasie deszczu zbira się tam dużo piasku i błota, wchodzi w zeby ;) Pewnie jakby było na 2 to by tak nie było
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie oto mi chodzi, by zestaw znalazł się w pojemniku/bidonie. Eliminuje to u mnie opcję wskoczenia na rower. Kolejna rzecz, która determinuje co/gdzie/jak. Co prawda tego nie ogarniam, szczególnie w butach, a bez butów u mnie ogólnie to odpada bo mam szosowe na klamrę.

Willi napisał(a):Nie kupuj tego nie pasuje do fuji https://skarpetykompresyjne.pl/torhans- ... arny-p1458

Jakiś czas temu widziałem pojemniki na ramę, chyba speca. Teoretycznie właśnie na zestaw naprawczy. Pewnie i tak Fuji też nie będzie pasował. Niedługo nabędę zestaw na CO2 i sprawdzę czy w pozycji aero wywołuje jakieś niekorzystne uciski itp..

Zbytnio nie chodzi mi o walkę o czas, bo to wątpliwe, no i w sumie sekundy, a o wygodę. Ale pewnie ochraniacze na buty nabędę =)) Zestaw w pojemniku/bidonie wydaje mi się najbardziej rozsądny, jeżeli w tylnej kieszeni nie będzie przeszkadzał no i jeśli się zmieści. Dętkę z łyżkami upchnę pod siodełkiem.

Bidon nabyłem z Fuji już, ale masz @Willi rację, że nie jest to ideał odnosząc do ceny. Również powoli pracuję nad motywem by go ulepszyć nieco. Ja biorę pod uwagę na chwilę obecną fakt, że mam tylko zrobić swoją część, czyli rower. Od okolic 35min-45min, przez 1:10-1:15 do max 2:30. Czy wiezienie ze sobą 500ml na 90km wody jest bardziej opłacalne od skorzystania z bufetu? Na naszych trasach wolę mieć ze sobą, z racji, że też uwzględniam schłodzenia. Wypiję 1 litr maksymalnie.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez KamilN » 05-03-2017, 13:42

Stages masz zamocowanego do korby ovala czy przekładałeś całą korbę?

Te otwory na sztycy w Norcomie są do mocowania baterii DI2.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez Willi » 05-03-2017, 13:53

Myślałem ze będzie pasować do ovala, ale jednak nie kupiłem korbę do srama rivala, oval wylądował w inny rowerze.
Nie ma żadnych otworów w fuji jest tylko blaszka do zmiany z linek na elektrykę tak zwana zaślepka w miejscu gdzie linki chowają się w ramie.
Załączniki
image.jpg
Willi

Postprzez MateuszP » 05-03-2017, 14:09

Kurcze ja to bym chyba objął nogami koszyk tak ustawiony.
MateuszP

Postprzez KamilN » 05-03-2017, 14:43

Willi napisał(a):Myślałem ze będzie pasować do ovala, ale jednak nie kupiłem korbę do srama rivala, oval wylądował w inny rowerze.

To nie jest to czego się spodziewałem usłyszeć ;) Co dokładnie nie pasowało? Jak nic zostaje pomiar w pedałach.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez Ariel » 05-03-2017, 15:44

ja też potrzebuje czegoś żeby bidon z dentką itd gdzieś schować ale sorry nie dam 200zł za kawałek metalu - dlatego zaczynam szukać u kolegów tzn myfriendów ;)
tak na szybko
https://tinyurl.com/gqwfffx
a do szosy na sztyce chyba dam coś takiego
https://tinyurl.com/jojrvm9
na kierownice do Fuji też coś będę myślał - tym bardziej widząc że nie tylko ja myślę nad self madem
Ariel

Postprzez kajet » 05-03-2017, 20:42

Zabiliście mi koledzy ćwieka. Dotąd nieodłączną częścią mojej stylówy była torebka podsiodłowa. Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że wyeliminowałem ją, instalując za siodłem uchwyt i koszyki. #firstworldproblems
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez MateuszP » 05-03-2017, 20:58

kajet napisał(a):Zabiliście mi koledzy ćwieka. Dotąd nieodłączną częścią mojej stylówy była torebka podsiodłowa. Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że wyeliminowałem ją, instalując za siodłem uchwyt i koszyki. #firstworldproblems

Ja po chwili zastanowienia zmieniłem zdanie i zostaję przy pompowaniu przy użyciu ruchów posuwisto- zwrotnych. Moje szczęście do przypałów podczas zawodów potrafi mnie bardzo zaskakiwać. W sumie jak na razie przygotowania idą dobrze, było trochę małych wpadek, ale nadal czekam na konkretny przypał. Zamontowałem bidon na kierę, wspomniany Aerodrink i również wybiłem sobie z głowy uchwyt na Edge.

Pozostaję przy zakupie Crono kitu, owijki. A zestaw naprawczy leci pod/za siebie bądź do kieszonki z stroju. Nakładka na tylne koło już do mnie płynie, projekt kombinezonu się tworzy, jeszcze kilka rzeczy też dopracowuję. Jaguar ostrzy zęby!
MateuszP

Postprzez spad » 09-03-2017, 08:18

Tak to wygląda w moim Fuji. Z przodu bidon Profile Design, na ramie torebka gumowa Speca na żele (wchodzi pięć sztuk). Na fotce widać trytki, ale normalnie je przycinam przed zawodami :) Fabrycznie są gumowe paski, ale chyba każdemu one pękają i potem mocuje się na trytki, co w sumie jet lepsze. Z tyłu podwójny koszyk Bontragera. W środku spokojnie mieści się torebka podsiodłowa z Decathlona, przyczepiana na rzepy do koszyków. Z boku pompka, choć w tym roku wstawię na co2.

DSC_0561.JPG
spad

Postprzez spad » 09-03-2017, 08:20

MateuszP napisał(a):
kajet napisał(a):Zabiliście mi koledzy ćwieka. Dotąd nieodłączną częścią mojej stylówy była torebka podsiodłowa. Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że wyeliminowałem ją, instalując za siodłem uchwyt i koszyki. #firstworldproblems

Ja po chwili zastanowienia zmieniłem zdanie i zostaję przy pompowaniu przy użyciu ruchów posuwisto- zwrotnych. Moje szczęście do przypałów podczas zawodów potrafi mnie bardzo zaskakiwać. W sumie jak na razie przygotowania idą dobrze, było trochę małych wpadek, ale nadal czekam na konkretny przypał. Zamontowałem bidon na kierę, wspomniany Aerodrink i również wybiłem sobie z głowy uchwyt na Edge.

Pozostaję przy zakupie Crono kitu, owijki. A zestaw naprawczy leci pod/za siebie bądź do kieszonki z stroju. Nakładka na tylne koło już do mnie płynie, projekt kombinezonu się tworzy, jeszcze kilka rzeczy też dopracowuję. Jaguar ostrzy zęby!

Kupiłeś AeroJacket na tylne koło? Daj znać jak dotrze czy dowalili Ci cło. Znajomemu dowali i wydał na nakładkę dwa razy tyle niż kosztowała.
spad

Postprzez MateuszP » 09-03-2017, 08:37

spad napisał(a):Kupiłeś AeroJacket na tylne koło? Daj znać jak dotrze czy dowalili Ci cło. Znajomemu dowali i wydał na nakładkę dwa razy tyle niż kosztowała.

Przyjechała wczoraj. Za całość zapłaciłem nieco ponad 800zł, bo dokupiłem dodatkowe śrubki. Oczywiście już założyłem :)) Raczej mi to chyba nie wyszło bo nie leży jak należy, chyba, że tak ma być, ale wątpię.
MateuszP

Postprzez fosforus » 09-03-2017, 09:25

kajet napisał(a):Zabiliście mi koledzy ćwieka. Dotąd nieodłączną częścią mojej stylówy była torebka podsiodłowa. Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że wyeliminowałem ją, instalując za siodłem uchwyt i koszyki.

Stanąłem przed identycznym problemem ;)
W mojej stylówie do torebki miałem przymocowaną pompkę a do pompki światełko :)
nie ścigam się
fosforus

Postprzez spad » 09-03-2017, 10:16

MateuszP napisał(a):
spad napisał(a):Kupiłeś AeroJacket na tylne koło? Daj znać jak dotrze czy dowalili Ci cło. Znajomemu dowali i wydał na nakładkę dwa razy tyle niż kosztowała.

Przyjechała wczoraj. Za całość zapłaciłem nieco ponad 800zł, bo dokupiłem dodatkowe śrubki. Oczywiście już założyłem :)) Raczej mi to chyba nie wyszło bo nie leży jak należy, chyba, że tak ma być, ale wątpię.

Czyli jednak cło dowalili.
spad

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt