kalendarz triathlon

Wybór bidonu aero.

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Wybór bidonu aero.

Postprzez KamilN » 26-06-2018, 10:09

Przy Xlab torpedo podają minimalną odległość jako 70mm center to center.
Całkiem dobry jest Profile Design Aero HC, trochę potrafi chlapać, nawet z torpedy potrafi coś tam wykapać, mocowanie dla licznika jest mega niefunkcjonalne, ale za to dobrą opcją jest możliwość rozkręcenia bidonu i jego dokładnego umycia. Problemem może być minimalna odległość między rurkami 85mm c-to-c.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez Ariel » 19-07-2018, 09:43

no dobra mam bidon na kiere
zagiel profile - ten chyba najpopularniejszy z tym "czyms" ala gabka - jak to ogarnac zeby to mialo sens ? to sie sprawdza czy jest jakis patent zeby miec zwykle zamkniecie ?
Ariel

Postprzez MateuszP » 19-07-2018, 09:55

Ja na rurkę miękką dałem jeszcze rurkę sztywną, która dobrze trzymała tę wewnętrzną. Bo parę razy mi uciekła oraz z czasem, picie z tego było uporczywe. Z zamknięciem raczej nie kojarzę by to było jakoś niedobre. Przynajmniej dla mnie.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez robertino » 19-07-2018, 10:57

Ariel napisał(a):no dobra mam bidon na kiere
zagiel profile - ten chyba najpopularniejszy z tym "czyms" ala gabka - jak to ogarnac zeby to mialo sens ? to sie sprawdza czy jest jakis patent zeby miec zwykle zamkniecie ?

tylko woda do środka, bo się wychlapuje. Jak wlejesz izo, to cały będziesz klejący, a rower do mycia. Ja po którymś użyciu podkleiłem folią, bo mnie wkur__ło.
robertino

Postprzez crux » 15-09-2018, 20:26

Sezon w PL powoli się kończy albo i skończył. Jak wasze doświadczenia po 2018r. z bidonami na kierę, jakieś uwagi i wnioski, co zmieniacie na 2019r?
Aktualnie przyglądam się Versa 200, wygląd nie jest zbyt ciekawy, ale jak piszecie nie chlapie no i mocowanie garmina (swoją drogą ktoś pisał, że do kitu). Jakieś alternatywy? Elite Buta? Ale co wtedy z licznikiem?

Wysłuchałem podcastu z Pawłem Starzyńskim, wg mnie Maciej Żywek powinien go zapraszam regularnie. Mówił genialnie! :)

Pozdrowienia!
crux

Postprzez KamilN » 15-09-2018, 20:58

Od tego sezonu użytkuję Versa 200 i jestem zadowolony. Uchwyt z Edge500 spisuje się bardzo dobrze, licznik jest dokładnie tam gdzie go ustawiam, trzyma się i wszystko jest czytelne, nie wiem co może być z nim złego.
KamilN

Postprzez crux » 16-09-2018, 20:06

KamilN napisał(a):Od tego sezonu użytkuję Versa 200 i jestem zadowolony. Uchwyt z Edge500 spisuje się bardzo dobrze, licznik jest dokładnie tam gdzie go ustawiam, trzyma się i wszystko jest czytelne, nie wiem co może być z nim złego.

KamilN, przeczytałem jeszcze raz i widzę, że to co pisałeś w czerwcu dotyczyło Aero HC a nie Versa 200 i jego mocowania na licznik, zgadza się?

KamilN napisał(a): (...) Całkiem dobry jest Profile Design Aero HC, trochę potrafi chlapać, nawet z torpedy potrafi coś tam wykapać, mocowanie dla licznika jest mega niefunkcjonalne, ale za to dobrą opcją jest możliwość rozkręcenia bidonu i jego dokładnego umycia. (...)
crux

Postprzez KamilN » 16-09-2018, 20:10

Tamto stwierdzenie tyczyło się bidonu PD w którym mocowanie licznika jest za bidonem, co praktycznie uniemożliwia jego odczyt.
KamilN

Postprzez crux » 13-11-2018, 09:53

Cześć,
Czas mnie nie goni więc przy okazji rozglądam się z ciekawymi rozwiązaniami a propos nawadniania. Ciągle mam w pamięci podcast Macieja Zywka odnośnie aero :)
Poniżej link do świetnego rozwiązania, które na pewno jest zdecydowanie bardziej aero (nic na kierownicy poza rurką) oraz funkcjonalne (1,3 litra) niż dotychczas omawiane rozwiązania. Ktoś tego używa? Jakieś uwagi?

https://tricentre.pl/product-pol-369-SP ... YSTEM.html
https://speedfil.com/hydration-systems/f1

Pozdrawiam!
crux

Postprzez Szajba » 13-11-2018, 10:54

"Testy w tunelu aerodynamicznym potwierdziły, że Hydration System ułatwia przepływ powietrza wokół ramy kiedy rower jest w ruchu, zmiejszając opory generowane przez jego zawirowania"

Bełkot

Próbowałeś kiedys pić przez półmetrową słomkę?
Szajba

Postprzez crux » 13-11-2018, 12:26

Nie, nie próbowałem. A Ty? Na forum angielskim znalazłem recenzję w której gość pisał o tym, że wystarczy raz "zassać" i płyn zostaje w slomce. Myślę więc, że problem polmetrowej słomki może być pomijalny gdy się ją maksymalnie skróci "pod siebie", ale pewności nie mam. Problem będzie raczej w chłodne dni gdy ten płyn w slomce się mocno schłodzi. Do bidonu można dokupić pokrowiec z neoprenem, który utrzyma temperaturę niska lub wysoka w zależności od pory roku - niezle rozwiązanie.
crux

Postprzez Szajba » 13-11-2018, 15:16

W sumie nie ma się czym chwalić, ale parę razy zdażyło się ojcu spuścić trochę benzyny z auta wężykiem. Kryzys był ;)
Jeśli ten bidon został wyposażony w zawór jednokierunkowyto i owszem, woda nie spłynie. Zapewne w nakrętce jest również otwór odpowietrzający. Z jednej strony pomoże on utrzymać płyn w rurce, z drugiej strony zasysając będzie trzeba trochę mocniej się przyłożyć.
Myślę, że równie dobrze sprawdziłby się tu płaski worek z wodą na plecach (typu camelbak) z jednej strony pokryty warstwą termoizolacyjną.
Krótsza rurka, mniejsze opory, możesz go ogrzać wlasnym ciałem lub ostudzić przepływającym powietrzem no i zawsze można go na bieg zabrać ze sobą ;)
Szajba

Postprzez crux » 13-11-2018, 19:35

Ok, masz więc pełne prawo pisać o możliwych obciążeniach układu oddechowego podczas ssania :P

A na poważnie to na Amazonie jest sporo komentarzy, większość pozytywnych a negatywne głównie dotyczą problemów z myciem zbiornika no i trudnością w jego wyciągania z uchwytu. Przejrzałem z grubsza. Ogólnie podoba mi się to rozwiązanie, ale łatwe mycie jest istotne gdyż zwykle jeżdżę na izo. Może ktoś się znajdzie kto ma lub testował.
crux

Postprzez robertino » 21-02-2019, 12:45

XLAB TORPEDO VERSA 200
czy ktoś z Was posiada i mógłby mi podać wymiary? chciałbym stwierdzić, czy zmieści mi się na wysięgnikach i czy wygodnie będzie.
robertino

Postprzez KamilN » 22-02-2019, 16:02

Jakie wymiar Ciebie interesują?
KamilN

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt