kalendarz triathlon

Bike fitting - wertykal vs veloart

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Bike fitting - wertykal vs veloart

Postprzez ryszard8@poczta.onet.pl » 25-08-2013, 08:42

Z opinii wynika, że jak jest Krystyn w sklepie to traktują Cię poważnie. Jak go nie ma, to już nie za bardzo.
ryszard8@poczta.onet.pl

Postprzez Dark44 » 25-08-2013, 09:15

Polecam Krystyna. Byłem zaskoczony mile jego profesjonalnością i elastycznością w stosunku do klienta. Ja byłem umówiony na 5 30 rano bo tak mi pasowało i Krystyn nie robił żadnych problemów, a pracy miał sporo. To było zaraz przed Suszem.
Dark44

Postprzez ioannahh » 25-08-2013, 09:28

ryszard8@poczta.onet.pl napisał(a):To jednak 2xrazy taniej niż w Veloarcie. To nie może być ten sam fitting.. nie rozumiem :).

ja byłam ustawiana podczas sesji wyjazdowej, w sklepie triathlonowym w Warszawie. z tego co widzę na stronie Wertykala, fitting na miejscu jest odrobinę droższy.
ioannahh

Postprzez klipiarski » 25-08-2013, 10:39

Ponieważ mowa o pieniądzach, chciałbym wyjaśnić tę, najbardziej dotkliwą w fittingu, kwestię. Ponieważ od wielu lat sprzedajemy rowery szosowe, do jazdy na czas i triathlonu, szukaliśmy metody pozwalającej na właściwy dobór roweru i ustawienie odpowiedniej pozycji. Kupiliśmy system włoskiej firmy Bicisupport, ale się nie sprawdził. Dzięki kontaktom z Cervelo i 3T (drużyny Cervelo Test Team, Garmin) poznaliśmy system ustawiania pozycji Retul'a. Okazało się, że w Polsce działa już, wykorzystując tę metodę, studio Veloart.
Technologia Retul'a jest najbardziej wyrafinowaną na rynku. Jest również najdroższa. Koszt samego sprzętu to blisko 80 tys. złotych netto. Do tego dochodzą szkolenia. W tym roku ukończyłem dwa kursy (ustawianie pozycji do jazdy na czas i Triathlonu oraz uzyskałem najwyższy stopień: Retul Master) - kosztowały blisko 10 tys. złotych + koszty podróży. Aby sprawnie funkcjonować musieliśmy kupić jeszcze jeden system, a więc kolejne .....
Dlaczego o tym piszę? Opłatę za bike fitting każda firma określa według swojej kalkulacji. Jedni biorą za fitting 600 zł, my mniej. Ponieważ jestem entuzjastą doboru pozycji na rowerze i możliwości Retul'a, tak skalkulowaliśmy cenę za fitting, żeby była jak najbardziej "przyjazna" dla klientów, ale równocześnie pozwalała amortyzować sprzęt, szkolić się i inwestować w nowości. Zdaję sobie sprawę, że opłata za dobór pozycji to mnóstwo pieniędzy, ale wierzę, że obecnie nie ma lepszej metody uzyskania wygodnej i wydajnej pozycji na rowerze (szczególnie Tri i szosowym z przystawkami). Być może wkrótce każdy z dużych producentów rowerów wdroży własny system doboru roweru, ale to kwestia kilku lat. Bike fitting, co brzmi jak paradoks, daje mnóstwo oszczędności: pozwala uniknąć zakupu złego roweru lub niewłaściwych komponentów.
Jeżeli dziwi opłata 600 zł za dwa rowery w jednej sesji , to uważam, że to włąśnie jest fair: jedna rozgrzewka, jedna ocena gibkości i sprawności fizycznej, jedno oznaczanie markerami i diodami, jedno wprowadzanie danych - dla dwóch rowerów. To daje oszczędność czasu.
CAMPAGNOLO SERVICE CENTER
RETUL FIITTING
WERTYKAL.COM
klipiarski

Postprzez ryszard8@poczta.onet.pl » 25-08-2013, 21:45

Ok. Pytanie, czy ta mata sensoryczna na siodełko to tylko zbędny element? Przekonałeś mnie. Zrobię fitting u Ciebie ale pod warunkiem, że sam się tym zajmiesz a nie pracownicy sklepu.
ryszard8@poczta.onet.pl

Postprzez klipiarski » 25-08-2013, 22:07

Cały czas wahamy się, czy wprowadzić matę czy nie. Jadę w listopadzie na kongres zorganizowany przez firmę z Niemiec, która je produkuje i coraz bardziej jest zaangażowana w fitowanie. Byc może pokaże jakieś interesujące rozwiązanie.
Maty stosuje Veloart i słyszałem, że wielu klientów było zadowolonych. Z drugiej strony czytałem artykuły, w których podkreślano, że wartość pomiaru jest iluzoryczna, gdyż w czasie jazdy cały czas przesuwamy się na siodle i nasze guzki kulszowe zmieniają położenie, a więc opierają się na różnych częściach siodła. Problem znalezienia wygody na siodle jest jednak kluczowy dla komfortowej pozycji na rowerze i szukamy systemu, który ułatwi dobór siodła.
CAMPAGNOLO SERVICE CENTER
RETUL FIITTING
WERTYKAL.COM
klipiarski

Postprzez GalGavu » 09-09-2013, 20:47

W niedziele ustawiał mnie Krystyn. Myślałem, że ja go wykończę, a okazało się, że jednak wykończył on mnie. Dążenie do tego aby idealnie ustawić dwie pozycję na tym samym rowerze jak widać nie jest proste - zwłaszcza gdy wyniki przy przesunięciu o mm wychodzą całkowicie inne :)
Na razie za krótko, żeby mówić czy wszystko poszło ok ale jeśli chodzi o kontakt to facet jest niesamowity i dla mnie było dość dużym zdziwieniem, że za wszelką cenę nie chce Cię naciągnąć - w zasadzie z zakupem kierownicy nowej to sam go musiałem przekonać :)

Po pierwszej czasówce jestem zadowolony i mimo sugestii powolnego przyzwyczajania się (godzina jazdy) zrobiłem 130km i jakoś [CENZURA] mi nie odpada po ISM Adamo - no oby tak dalej. Dam znać za kilka tygodni jak obie pozycję się sprawdzają bo szosowej jeszcze nie testowałem :)
GalGavu

Postprzez MrowaTheLegend » 10-09-2013, 02:11

A mnie ustawiał Paweł Urbaczek z Wertykalu i bardzo sobie pozycję chwalę :)
MrowaTheLegend

Postprzez frigig » 15-09-2013, 12:34

2 razy ustawiał mnie Krystyn (raz na szosie - zorganizowaliśmy większą grupę i fitting odbył się u mnie w biurze, a 2-gi raz jak przymierzałem się do zakupu czasówki Focusa, to ustawiałem się w Wertykalu) i za każdym razem był to super spędzony czas. Zarówno towarzysko jak i merytorycznie. Polecam i pozdrawiam! Jak się w końcu zdecyduję na zakup czasówki, to bankowo umówię się ponownie.
frigig

Postprzez firbolg » 27-11-2013, 14:08

Wczesniej nie mialem czasu, nadrabiam. Przylaczam sie do pochwal pod adresem Krystyna - chcialbym byc tak obsluzony zawsze i wszedzie. Trzy godziny wypelnione praca, ale i przyjemna, ksztalcaca rozmowa, Krystyn nic nie trzyma w tajemnicy, dzieli sie kazdym niuansem, wyjasnia praktycznie kazda czynnosc, jaka wykonuje. Poniewaz nie udalo nam sie spasowac roweru, ktory chcialem nabyc, uzyskalem komplet wynikow potrzebnych do zakupu innej maszyny, i obietnice pomocy w przeniesieniu wynikow na nowy zakup. Mimo ze mam do Krystyna daleko, z pewnoscia jeszcze nie raz do niego wroce. Goraco, serdecznie polecam !

Marcin
firbolg

Postprzez xsnailx » 05-12-2013, 20:51

A ja na przekór forumowym trendom polecam i będe polecać Veloart :)

Tak jak z hed - em, dashem i tririgiem czy kierownicami 3t Poprostu polecam to co dobre i gdzie za jakość moge ręczyć.

Przy wyborze fittera nalezy zdac sobie sprawe iz sam Retul jest narzędziem fittingowym i ważne jak się nim posługuje fitter. Niestety nie jest prawdą że procedura jest identyczna. Na ustawienie danego "pacjenta" wpływ maja np. Kontuzje (jak moje kolano) i inne dysfunkcje z jakimi mamy doczynienia (np roznic długości nóg). Oczywiście istnieje sztampa wg której można by jechać i traktować za kanon . Są wymiary kątów jak ma wygladac pozycja ( nie jest to tajemnica )Zgięcie Kolana 40 stopnie tułów 25 stopni itp. Problem w tym że na model trzeba nanieść konkretnego człowieka. z całokształtem jego uwarunkowań (np moje przesuwanie sie do przodu na siodełku, problemy z nogą i stek innych marudzeń ;)). i tu zaczynają się schody Kąty bedą się zgadzać ale pozycja nie. Sesja moim zdaniem nie może sprowadzać się do samego ustawienia się pacjenta ale planowej pracy nad pozycją i ciałem w długim okresie. Dlatego jak już pisałem na forum dla mnie fitting to proces a nie jednorazowa zabawa.

Ponieważ Veloart robi fitting od strony rozwiązywania problemów zawodnika jest to dla mnie naturalne że to zupełnie inna liga, inny cel i niestety inne pieniądze. Z mojego punktu widzenia różnica polega na tym że w Veloarcie biorą pod uwagę medyczne i funkcjonalne aspekty pozycji kolarskiej.

Spodziewam się iż wpis może tu wywołać małą zadymę ale myślę iż każdy ma prawo do własnego zdania ;)
xsnailx

Postprzez nat » 06-12-2013, 09:05

ja nie wątpię, że veloart jest bardzo profesjonalny, jestem po prostu zadowolony z wertykala. Jak forum zasponsoruje, to mogę pojechać do BG Fita, velolabu, wertykala i veloartu i napisać spostrzeżenia - to jedyny sposób na porównanie. A, jest jeszcze drugi sposób: wysłać do nich DC Rainmakera :)
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez Dark44 » 06-12-2013, 09:37

Oczywiście nie mam porównania do innych pracowni, ale pamiętam, że Krystyn na początku fittowania poświęcał sporo czasu na "zapoznawanie się" z ciałem adepta. Badał, macał, sprawdzał, dopytywał, w pewnym sensie diagnozował budowę i właściwości kostno-mieśniowe i nie tylko.
Także, nie było to tylko "ustawianie kątów".
Dark44

Postprzez Piotrek » 06-12-2013, 10:28

xsnailx napisałeś, że Twój post pewnie wywoła tu burzę. Nie wiem czy burzę, ale jedno mogę powiedzieć na pewno, że jest nieuczciwy!
W watku zatytuowanym "wertykal vs veloart" piszesz że wybierasz jedną firmę dlatego, że badanie tam uwzględnia wymienione przez Ciebie aspekty. W ten sposób świadomie bądź nie, ale podejrzewam, że jednak świadomie negujesz to, że w Wertykalu zajmą się fittowanym zawodnikiem w analogiczny sposób. To jest po prostu zwykłe kłamstwo. Piszesz że fitting, to nie tylko ustawienie kątów, tak jakby w wertykalu tak właśnie robiono. To jest kolejne kłamstwo. Ustawienie katów zajęło by pewnie wprawnemu fitterowi 15 minut. W Wertykalu byłem fittowany przez Krystyna 2 razy i za każdym razem trwało to między 4 a 5 godzin i w tym czasie Krystyn wziął pod uwagę weszystkie rzeczy o których pisałeś, że sa istotne.
W tym kontekście Twój post jest poprostu nierzetelny!
Piotrek

Postprzez xsnailx » 06-12-2013, 11:35

Tak czułem ze tak sie stanie :) Nie napisalem iz czegos w Wertykalu nie robią. Napisałem co robią w Veloarcie. A to jest roznica zasadnicza wg mnie. Wiec prosze nie wmawiaj mi czegos czego nie powiedziałem. Nie mam ochoty na bicie piany.

Obie firmy są ok i działają metodycznie ale moim zdaniem Veloart obejmuje wiecej aspektów fittingu (chocby w/w maty) i tego zdania nie zmienie. Po prostu wybieram takie rozwiazania ktore mi pasuja i ktore na bazie zebranej wiedzy i doswiadczenia uznaje za optymalne dla mnie.
xsnailx

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt