kalendarz triathlon

Bike fitting - wertykal vs veloart

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Bike fitting - wertykal vs veloart

Postprzez golin » 31-03-2013, 17:29

Zdaję mi się, że jestem już psychicznie gotowy wydać pieniądze na bike fitting, jednak stoję przed następną rozterką - gdzie go wykonać? O veloart słyszałem wiele pozytywnych opini, jednak wertykal oferuję dużo niższą cenę. Ktoś był próbował, może coś powiedzieć o jednym lub drugim miejscu? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
P.S. nie jestem pewien, czy to właściwy dział na ten temat ;p
golin

Re: Bike fitting - wertykal vs veloart

Postprzez mKONA » 31-03-2013, 17:59

Ja robiłem fitting w obu firmach.
O Veloart. Trafiłem tak z polecenia wertykala - Krystyn nie miał jeszcze retula. Świetna obsługa, super profesjonalne podejście, analiza nacisku na siodełko, analiza retul (z jednej strony). Byłem (jestem) bardzo zadowolony. Raport po, możliwośc kontaktu po etc.
O Wertykalu. Transakcja wiązana bo wraz z zakupem roweru dostajesz fitting. Zresztą uważam, ze to super pomysł. Niezaleznie od oferty sposób kontaktu Krystyna z klientem powoduje, ze właśnie tam kupuję rowery (już 3) i koła. I nie myślę o zmianie dostawcy. Fitting z obu stron (prawa i lewa strona zawodnika). Raport z filmikami po, kontakt właściwie na zawołanie.
Jestem bardzo zadowolony chociaż uprzedzam - nie objeździłem jeszcze siodełka adamoo na nowym P3 bo czekam na pogodę a kręcenie na rolkach na leżaku mija się z celem treningowym. W każym razie nie tylko z fittingu ale w ogóle ze współpracy z Wertykalem jestem bardzo zadowolony i polecam.
Wiem, ze nie ułatwiłem ci wyboru :)
mKONA

Postprzez Simon » 31-03-2013, 18:20

Robiłem fitting na początku marca w veloart. W wertykalu kupowałem części do roweru. W veloarcie czułem ze sie mną interesują. W wertykalu czułem ze nie kupując roweru u nich nie jestem dla nich klientem. Robiłem fitting 2ch rowerów naraz. Nie uważam wertykalu za złą firmę ale może sprzedawca miał zły dzień.
1/4 - 2:15:52 (2013)
Simon

Postprzez elim » 31-03-2013, 18:40

Obydwie firmy oferuja ten sam produkt, wykonany tym samym sprzetem i wedlug tych samych zalecen/standardow. Jedyna roznica to lokalizacja, cena i ewentualna dostepnosc terminow. To powinno Ci pomoc.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez daras » 31-03-2013, 22:22

Simon napisał(a):Robiłem fitting na początku marca w veloart. W wertykalu kupowałem części do roweru. W veloarcie czułem ze sie mną interesują. W wertykalu czułem ze nie kupując roweru u nich nie jestem dla nich klientem. Robiłem fitting 2ch rowerów naraz. Nie uważam wertykalu za złą firmę ale może sprzedawca miał zły dzień.

Mam calkowicie odmienne odczucia i nie kupowalem roweru w Wertykalu. Powiem wiecej - Krystyn byl bardzo pomocny choc kupowalem rower u kogos innego.
Pasja z jaka Krystyn podchodzi do fittingu jest niesamowita.
moje wyniki: http://enduhub.com/pl/Darkoc/
1/4 IM: 2:43:49 (Sierakow 2013)
1/2 IM: 5:24:34 (ZaS 2013),
daras

Postprzez coucz » 01-04-2013, 07:00

Hej

Miałem przyjemność pracować z obiema firmami.
Obie to fachowcy gdybym mial subiektywnie oceniać

Veloart przeważa doświadczeniem zawodniczym i diagnoza medyczną
Wertykal oferuje podejscie naukowe- program Retule 3 d oferuje chyba maksymalną możliwą analizę, no i oferują Krystyna :)
Szefa który jestq pasjonatem, nie chce Cię naciągnąć ale Ci pomóć, a że finalnie sam chcesz pod wpływem sugestii coś zakupić to tylko oceniam na plus. Przecież to także interes. Jeśli żadna z tych firm nie zarobi to poprostu znikną z rynku ze szkodą dla nas

Krystyn fitował mnie 3 razy w tym 2 nie na swoich rowerach i też przykładał się więc nie zgadzam się z kryterium zaangażowania jest zakup roweru

O mojej ocenie świadzcy że jechaliśmy z Malborka do Krakowa !
Tydzień temu byłem świadkiem jak fitował mojego zawodnika Łukasza (myślałem że obu zabije !!!)
Padł nieoficjalny rekord serwisu 6,5 godziny po 3 było już ok. ale Krystyn nie był w 100% zadowolny- fitował na rowerze składanym przez inna firmę.
Cena niezalezna od czasu jaki poświęcił

Poprostu mi Krystyn bardzo pasuje jako człowiek ze swoim poczuciem humoru i skromnością i jeszcze jedna rzadka cecha- nie oczernia konkurencji. Sam pozytywnie oceniał Veloart

Marcin
coucz

Postprzez Simon » 01-04-2013, 09:22

Nie mówiłem o Krystynie bo on jest profesjonalny. Mówiłem o pracowniku wertykala. Sam fitting napewno jest ok w wertykalu. Moje odczucia były związane z zakupem części nie fittingiem i dlatego zamiast zrobic to w wertykalu zrobiłem w veloarcie. Ja tez jechałem około 500km w jedna stronę.
1/4 - 2:15:52 (2013)
Simon

Postprzez WRC » 01-04-2013, 11:49

Jako świeżo upieczony po fittingu , mogę z czystym sumieniem polecić Wertykal.
Męczyli się ze mną ze 4h :) nikt nie próbował wcisnąć jakiejś częsci na siłę.
Tydzień przed fittingiem kupiłem siodełko Adamo Road w innym sklepie.
Podczas ustawień Krystyn dał mi inny model, Adamo Prologue, które siadło idealnie pod moje [CENZURA] :)
Wymienił je bez żadnego problemu i dopłat, choć nie było kupione w Wertykalu.
Wymieniłe mostek, rzekłbym nawt most, bo mam teraz długość 140mm :)
Pozdrawiam Krystyna i całą Ekipę firmy Wertykal.

Mariusz
WRC

Postprzez golin » 01-04-2013, 12:00

Dzięki wszystkim za za pomoc. Zdecydowałem się na Wertykal :) Bałem się, że mogą się nie znać na temacie, ale teraz jestem już spokojny. Po badaniu napisze jak było ;)
golin

Postprzez ryszard8@poczta.onet.pl » 23-08-2013, 21:26

Też mam dylemat gdzie robić fitting ale racze zrobię to w Veloart.
W Wertykalu chciałem kupić rower, ale to bardziej ja chciałem kupić niż oni sprzedać... Nie chodziło o cenę, nie. Kiedyś specjalnie jechałem do Krakowa, umówiony na fitting ale na miejscu okazało się, że niemożliwe bo kogoś tam nie było, czegoś tam nie było... 300 km jechałem :(. Spotkałem tego Pana Krystyna - pozytywne odczucia, profesjonalny. To on mi powiedział, że pracownik coś musiał źle poinformować etc.. i że odnośnie roweru to też będą mnie informować na bieżąco, bo to "Oni są dla mnie", "Żebym się nie marwił, że znajdą dla mnie rower". Po rozmowie byłem zbudowany. Nie doczekałem się stałych bieżących informacji. To ja musiałem pytać i dowiadywać się, że nic z tego, że nie wiadomo, że są ale inne ... Kupiłem sam, za granicą. No ale fitting chcę gdzieś zrobić. Ostatnio robiłem fitting na żywym organiźmie jadąc 400 km jednorazowo i wiem [poczułem] co poprawiać :).
ryszard8@poczta.onet.pl

Postprzez hobbes » 24-08-2013, 20:08

Polecam Krystyna. Nie kupowalem u nich roweru, ale to bez znaczenia, pelna profeska. Polecam!
Triangle Sports Racing Team
SAY NO TO DRAFTING!
hobbes

Postprzez ioannahh » 24-08-2013, 20:40

daras napisał(a):Pasja z jaka Krystyn podchodzi do fittingu jest niesamowita.

o to to..
sierpniowej korekcie fittingu moich karbonowych braci podczas expo w Gdyni przyglądała się moja koleżanka. kiedy zeszłam z roweru stwierdziła, że "chyba by umarła, jakby tak dwie godziny ją ustawiano". cóż, dwie godziny to nic w porównaniu z 'głównym' fittingiem, który trwał ponad 5 godzin (robiłam na dwóch rowerach za jednym zamachem), ale ustawiany i tak ma sto razy lepiej lepiej niż ustawiacz. zwerbalizowałam swoje uznanie dla Krystyna i zdziwienie, że całymi dniami daje radę gmerać przy tych rowerach, na co Krystyn odparł: "NO COŚ TY, TO JEST SUPER!!!!".... :lol: :shock: ;-) ;-) i co tu więcej dodać..?
ioannahh

Postprzez ryszard8@poczta.onet.pl » 24-08-2013, 21:22

Ile zapłaciłaś za 2 rowery?
ryszard8@poczta.onet.pl

Postprzez ioannahh » 25-08-2013, 06:56

400 za pierwszy (+nowe siodło) + 200 za drugi (+dłuższy mostek). to była drooooooga przyjemność, ale szybko doszłam do wniosku, że była to najlepsza inwestycja w zdrowie i komfort jazdy.
ioannahh

Postprzez ryszard8@poczta.onet.pl » 25-08-2013, 08:35

To jednak 2xrazy taniej niż w Veloarcie. To nie może być ten sam fitting.. nie rozumiem :).
ryszard8@poczta.onet.pl

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Sprzęt