kalendarz triathlon

Mniejsza Rama

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Mniejsza Rama

Postprzez Masło » 11-12-2010, 09:42

Witam wszystkich na forum. Pierwszy post.
Szperałem za odpowiedzią, której niestety nie znalałzłem. Jeśli jest to porszę o linka i zapomnijmy o tym poście.
Chodzi mi o dobór ramy (było wałkowane 100razy), jednak co powiedzielibyście na zakup roweru z ramą o rozmiar mniejszą. Jest opcja zakupienia (po dobrej cenie jestem w trakcie negocjacji):
http://allegro.pl/specialized-secteur-s ... 19563.html
Rozmiar ramy na osobę 170-175 (M) 52cm i podsiodłowa 42. Ja mam 178cm i tak się zastanawiam czy mniejsza rama pozwoli mi uzyskać lepsza pozycję aero (wyciągnietą w przód + jest taki, że główka jest niżej niz w ramie M, środek ciężkości przeniesiony na kierownicę) w komplecie ze sztycą pod TRI. Obecnie mam ramę 54cm (klasyk) i wszytsko jest pięknie do momentu aż nie położe się na lemondce (czuje jakby kierownica uciekała mi do przodu, myślałem też nad krótszym moskiem, ale skoro mam zmieniać rower...)
Większe pieniądze nie wchodzą w rachubę (przynajmniej przez najbliższy rok - dwa)
Jesli chodzi o dystans, to raczej mam zamiar uderzyć w 1/2 IM (debiut Susz 2011)
Co o tym myślicie?
Masło

Postprzez Masło » 11-12-2010, 12:09

Dzięki za odp. No z tą jazdą to może być ciężko przy obecnych warunkach pogodowych, ale coś wymyślę.
Masło

Postprzez emilpe » 11-12-2010, 14:16

Ja przy wzroście 183 mam rame 54 i początkowo też myślałem, że pozycja jest super, tułów prawie równolegle do podłoża, ale niestety nie jestem w stanie przejechać na niej więcej niż 80km, a od 50 już jest wielki dyskomfort... Ale przy mniejszym dystansie nic złego nie czuję, jeździ się świetnie, więc żadna przejażdżka nic by mi nie dała...
Więc pozostaje mi tylko zmiana ramy, ale w tym sezonie bedę jeszcze próbował coś mostkiem zdziałać bo na dobrą ramę nie dam rady uzbierać :-/
emilpe

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt