kalendarz triathlon

Gierka na trenażer - Zwift

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Gierka na trenażer - Zwift

Postprzez klzn » 27-10-2016, 18:12

supermario napisał(a):Ze starym garminowskim ant stick na pewno nie działa bo sam musiałem kupić ten nowszy model:)

Nie wiem ile mieli wersji tego cholerstwa, wiem że u mnie działał, taki z chyba 2012 albo 2013 roku (na Macu - może to tez ma znaczenie). W każdym bądź razie jeżeli macie różne doświadczenia, to lepiej pewnie kupić ten nowszy. Albo u Chińczyków. Zawsze taniej.

Sent from my iPhone using Tapatalk
klzn

Postprzez spietrza » 28-10-2016, 07:22

Obrazek

Na Macu ten działał bez problemu. Łapał sygnał wzorowo bez dodatkowych kabli.
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Postprzez hadwao » 28-10-2016, 08:17

Ok już chyba wszystko jasne. Ten, który jest na zdjęciu jest już na usb2 - Garmin miał też identycznie wyglądającą wersję na usb1 (ja ze swoim zegarkiem dostałem właśnie ten usb1). Tutaj jest zdjęcie tej wersji o której mówię:
https://imgur.com/lVLx6QH

Jak widać różnią się na zewnątrz tylko napisami.
hadwao

Postprzez wojtek_b » 28-10-2016, 10:29

hadwao napisał(a):Ok już chyba wszystko jasne. Ten, który jest na zdjęciu jest już na usb2 - Garmin miał też identycznie wyglądającą wersję na usb1 (ja ze swoim zegarkiem dostałem właśnie ten usb1). Tutaj jest zdjęcie tej wersji o której mówię:
https://imgur.com/lVLx6QH

Jak widać różnią się na zewnątrz tylko napisami.

ja potwierdzam, że jak próbowałem podłaczyć ant sticka z garmina (taki jak na Waszych zdjęciach - tylko nie wiem którym ;) ) to nie działało. Zwaliłem to na to, że może nie docisnąłem w przedłużaczu, ale może to rzeczywiście problem z wersją USB. A macie jakieś porównania co do zasięgu? Bo obecnie korzystam z takiego malutkiego sticka od adidas micoach, a zastanawiałem się, czy taki duży garmin nie będzie miał lepszego zasiegu. hadwao - działał Ci ten stary garmin z TR?
wojtek_b

Postprzez reuterpl » 28-10-2016, 10:31

U mnie działa Zwift na nowym ANT+ Garmina bez przedłużacza.
1/2IM - 5:41:15 [2018, Susz]
10km - 00:49:09 [2018, Gdynia]
HM - 01:52:45 [2015, Półmaraton Sopot]
M 03:57:46 [2017, Poznań Maraton]
reuterpl

Postprzez hadwao » 28-10-2016, 10:35

Ten stary garmin działał w TR, ale tylko w starej wersji. W tym roku wyszła nowa wersja TR i już nie działa - wiem, bo pożyczyłem sąsiadowi i nie mógł uruchomić.
Co do zasięgu to ten garmin w parze z gsc-10 działał dobrze ale potrafił zgubić sygnał na 3-4 razy w trakcie treningu na 1-2s. Teraz mam movestickmini od suunto (ledwie odstaje od laptopa) i jeszcze mi się nie zdarzyło aby sygnał zgubił. Nie wiem ile w tym zasługi antsticka a ile aplikacji - w sumie nawet na innym laptopie teraz działam. Ale zasięg to nie problem - kupujesz przedłużacz usb za 5zł i kładziesz bliżej pedałów/czujnika czy czego tam używasz.
hadwao

Postprzez Zibi » 30-10-2016, 14:37

Czytam wasze opinie i powiem szczerze, że ten Zwift wygląda ciekawie. Szczególnie, że szczerze nienawidzę jazdy na trenażerze. Pewnie w temacie padła już odpowiedź na to pytanie, ale 24 strony to sporo czytania :P Mianowicie w tej chwili nie mam nic, co współpracowałoby z tym oprogramowaniem - podstawowy model trenażera Elite i licznik Sigmy, ma bezprzewodową prędkość, kadencję i puls ale nie na ANT+ czy bluetooth. I tu moje pytanie - co muszę kupić żeby wyszło najtaniej (rozumiem, że minimum to ANT stick i pomiar prędkości)? No i czy warto wydawać kasę i jechać tylko na podstawie prędkości?

Okazuje się, że ANT sticka mogę od kumpla pożyczyć :D Czyli zostaje pomiar prędkości/kadencji.
"People do not lack strength, they lack will" - Victor Hugo
Zibi

Postprzez hadwao » 30-10-2016, 14:50

Ogolnie wg mnie jak nie masz elektronicznego trenazera to na zwift szalu nie ma, mi szczerze mowiac sie strasznie nudzilo. Bardziej przemawiaja do mnie apki typo TrainerRoad. W zwift mam wrazenie ze aby uzyskac fajna grywalnosc trzeba miec trenazer z elektronika regulujaca poziom oporu + grac na duzym ekranie. Ja przy takiej konfiguracji jak piszesz + laptop nie moglem zlapac klimatu. Jazda pod gorke i z gorki byla dla mnie identyczna tylko roznila sie predkoscia (w elektronicznym trenazerze byla by symulacja podjazdu/zjazdu). Zwift predkosci tez liczyl mi dosc dziwnie - po prostu czulem sie jakbyn pedalowal a na monitorze byl filmik wyrwany z kontekstu.
Niemniej warto sprobowac i przekonac sie na wlasnej skorze.
Tutaj masz opis co i jak na przykladzie innej aplikacji, ale zasada polaczenia identyczna.
http://triabout.pl/maximumtrainer-szybkie-wprowadzenie/
Jak juz pisalem osobiscie do takiej konfiguracji mi bardziej odpowiadal TrainerRoad, a teraz jezdze na MaximumTrainer.
hadwao

Postprzez Zibi » 30-10-2016, 14:59

Okazuje się, że mogę pożyczyć od kumpla i ANT sticka i czujnik prędkości/kadencji od Garmina 910. Na tym chyba będzie śmigać? Nie pozostaje nic innego jak przetestować :)
Zibi

Postprzez supermario » 30-10-2016, 20:44

Zgodzę się z Marcinem, że Zwift jest super jak się ma wypasiony trenażer z elektroniką...wtedy jest naprawdę bajka:)niestety ja mam najprostszy model i wykupiłem tylko miesiąc.. raczej wystarczy..teraz chcę spróbować MT..
Fight and never give up!!!
supermario

Postprzez Zibi » 01-11-2016, 21:05

Zrobiłem pierwszą jazdę. Powiem szczerze, że na razie jest nieźle. Nie mówię, że sama wizualizacja mnie wciąga i jest super wypas - bardziej chodzi mi o to, że są tam treningi i całe plany treningowe, idealnie pokazane w czasie rzeczywistym co masz jak robić. No i przede wszystkim mam jakąś namiastkę pomiaru mocy. Domyślam się, że nie jest super dokładny, ale skoro mają mój trenażer przetestowany to znaczy pomiar, przynajmniej orientacyjnie, powinien być ok. Dla totalnego amatora takie coś na zimę może być strzałem w dziesiątkę. Zobaczymy jak będzie dalej. Jeśli kolejne jazdy będą fajne to pewnie wykupie pierwszy miesiąc :)
Zibi

Postprzez hadwao » 01-11-2016, 21:57

Spróbuj TrainerRoad - wydaje mi się, że mają lepsze i bardziej przemyślane plany + interfejs znacznie lepszy jeśli celem jest trening oparty o moc, a nie pojeżdżenie sobie.
hadwao

Postprzez Zibi » 01-11-2016, 22:24

Dzięki za radę, też sprawdzę. Jeśli chodzi o moc estymowaną z prędkości na trenażerze...dzisiaj miałem wrażenie, że była sporo zaniżona. Tzn. cierpiałem na niedużych watach i pomyślałem, że może za mocno dociskam rolkę do opony (ELITE NOVO FORCE). Mam jakieś tam odniesienie, bo jeździłem z kumplem, który ma pomiar mocy. Napisałem maila do Elite, bo nie mogłem znaleźć żadnej instrukcji online, ale może ktoś ma jakieś rady?
Zibi

Postprzez hadwao » 01-11-2016, 22:41

Co prawda od innego programu, ale.zasady te same.
http://triabout.pl/maximumtrainer-szybkie-wprowadzenie/
hadwao

Postprzez Ariel » 07-11-2016, 18:48

Pytanie do posiadajacych czujnik misuro b+ ile Wam trzyma bateria ? 10h jazdy ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ariel

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt