kalendarz triathlon

Zna ktoś kaski firmy sahoo

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Zna ktoś kaski firmy sahoo

Postprzez krisprince » 08-03-2016, 13:02

Z doswiadczenia mojego i innych:
- Ciuchy teamowe farbuje np siodelka,
- adamo po roku nie ma gabki i prety wbijaja sie w tylek, plus taki ze jajka nie dretwieja
- kupowane wiele razy, odzież, obrecze, itp. Nie placilem nigdy vatu i cla.
krisprince

Postprzez hadwao » 08-03-2016, 13:24

Blade napisał(a):a ja chciałem oszczędzać na oryginalnego Evade... taka okazja :P

Edit:
wiecie może czy te kaski spełniają polskie/europejskie normy i certyfikaty bezpieczeństwa itp ?

A znasz jakieś normy odnośnie kasków?
Ale nawet gdyby takie istniały, to skoro ktoś podrobił kask to i oznaczenie normy podrobi ;-p

Krisprince zjeździłeś to chińskie adamo?
Ja mam ponad rok i wygląda jak w dniu zakupu. Oryginał to nie jest (wbrew temu co niektórzy kiedyś twierdzili), ale mimo kilku niedoróbek jestem zadowolony.
Co do cła to musi zajść kilka okoliczności - > towar spoza UE o wartości przekraczającej limit (zdaje się, że około 100$) + paczka musi zostać skontrolowana. Tu przy okazji robi się dość ciekawie bo, cło/podatek płaci się od wyceny urzędu celnego, a nie zadeklarowanej przez nadawcę kwoty, jeśli urząd uzna, że deklarowana cena jest rażąco niska (czyli np. za taki kask zapłacisz cło/podatek od ~1000zł jeśli celni sprawdzi ile kosztuje kask s-works). Oczywiście możesz powiedzieć, że to podróbka - wtedy przepadek mienia i ewentualnie nieprzyjemności prawne. Generalnie raczej bym takich ewidentnych podróbek z brandem unikał.
hadwao

Postprzez Blade » 08-03-2016, 14:16

hadwao:

EN 1078, entitled Helmets for pedal cyclists and for users of skateboards and roller skates, is a European standard published in 1997
W przypadku oryginalnego eveda pod ofertami znajduje się "Spełnia jedną lub więcej z poniższych norm bezpieczeństwa dla kasków rowerowych: CPSC, SNELL B90A, CE i AS/NZS "

W przypadku takiego sprzętu zawsze martwię się co powie ubezpieczyciel w razie "W", nie tyle czy kask mi uratuje życie.
Blade

Postprzez hadwao » 08-03-2016, 14:47

Wow nie spodziewałem się, że kaski mają jakieś normy ;-) Kiedyś pracowałem w gazownictwie i tam faktycznie takie badania się robiło przed wprowadzeniem na rynek. Aż z ciekawości przejrzałem tą normę co podałeś i dość dokładnie opisuje wymogi wytrzymałościowe kasku (trudno mi powiedzieć, czy są wyśrubowane), ale też kąty widoczności itp. Obstawiam, że raczej każdy kask wykonany z pianki eps czy innych popularnych materiałów je spełnia, bo takie normy z reguły określają bardzo podstawowe parametry, żeby ktoś nie użył zupełnie nieadekwatnych materiałów.

Co do ubezpieczenia to akurat bym się nie przejmował, bo pewnie nie masz w ubezpieczeniu wpisanego kasku (nie jest obowiązkowy), a już na 99% nie ma tam informacji jakie normy musi spełniać. Ja jednak bardziej przejmowałbym się bezpieczeństwem, ale tak jak pisałem raczej nie wierzę w magiczne właściwości brandowanych kasków.
hadwao

Postprzez spietrza » 08-03-2016, 14:57

Chłopaki rozumiem że cena niska ale ważne jest bezpieczeństwo. Jak się nie przydaje to można mieć każdy, ale jak będzie wypadek i struktura kasku jest byle jaka nic nie pomoże.

Sam kupując kask kilka lat temu zaciekawiony chińczykami Giro napisałem do nich z pytaniem.

Chciałbym wasz kask kupić ale widzę idealne podróbki. Podróbki niczym się nie różnią itp. Odpowiedzieli mi linkiem do filmu testującego wytrzymałość tego modelu różnych podróbek i oryginału , który chciałem kupić wraz z miejscami co i gdzie mam sprawdzać aby być pewny, że produkt jest oryginalny. Byłem w szoku. Dodatkowo miałem przez ten okres wypadek i wiem że kask mi głowę uratował od mocnego uderzenia o asfalt.

Jabadabadu
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Postprzez Blade » 08-03-2016, 15:06

Kiedyś widziałem film z testu kasku na motor z jakiegoś marketu, i faktycznie zerowe właściwości ochronne.
Osobiście dalej będę zbierał na oryginalnego Speca :)
Blade

Postprzez hadwao » 08-03-2016, 15:13

Jaki kask kupowałeś? Bo słyszałem, że w tych "odchudzonych" do granic przyzwoitości szosowych faktycznie ważna jest konstrukcja kasku, tak żeby ewentualne uderzenie rozchodziło się po całym kasku. Pojedynczy element po prostu jest za słaby. Faktycznie te kaski podobno przyjmują impet na całej powierzchni (pytanie tylko czy niezależnie od kierunku uderzenia). Tam jednak problem jest taki, że po prostu materiału jest mało, łączenia są liche itd. Na pewno takiego odchudzonego chińczyka bym nie kupił.
Jakbyś znalazł filmik to chętnie bym go zobaczył swoją drogą.

Tak jeszcze swoją drogą to zastanawiam się jak w tym wszystkim mają się długie kaski czasowe, bo niektóre modele są tak delikatne, że człowiek się boi je do rąk brać. Ciekawe czy one podlegają pod jakieś normy wytrzymałościowe, czy to typowe wyczynowy sprzęt i jego głównym zadaniem jest bycie aero.
hadwao

Postprzez krisprince » 09-03-2016, 12:31

Hadwao, moj adamo kupilem na allegro jako uzywane. Nie wiedziałem ze sa podrobki. Po prawie dwoch sezonach gabka jest miekka na czubkach jak w gąbce do kąpieli. Jak ostatnio zmacalem oryginalne siodelko w sklepie to juz wiem czym sie rozni oryginalne, mega roznica.
krisprince

Postprzez hadwao » 09-03-2016, 12:52

krisprince napisał(a):Hadwao, moj adamo kupilem na allegro jako uzywane. Nie wiedziałem ze sa podrobki. Po prawie dwoch sezonach gabka jest miekka na czubkach jak w gąbce do kąpieli. Jak ostatnio zmacalem oryginalne siodelko w sklepie to juz wiem czym sie rozni oryginalne, mega roznica.

Ciekawe ja macałem oryginał spietrzy jak kiedyś jeździliśmy (jakkolwiek to brzmi ;-) ) i ogólnie różnica w wykonaniu jest - bez dwóch zdań oryginał jest lepiej wykonany i trochę jakby bardziej miękki, ale ogólnie wielkiej różnicy nie było. Kupując łudziłem się, że to oryginał tyle, że po prostu bezpośrednio z fabryki, ale na bank to nie jest oryginalne siodełko.
Najbardziej mi przeszkadzały niedorobione pręty montażowe - jakieś taki niezbyt równe - o dziwo po zamontowaniu siodełko jest równe więc bardziej kwestia estetyczna. Moje siodełko ma 2 zimy na trenażerze i jeden sezon startowy - na razie wygląda jak nowe. Gąbki nadal są sztywne - właśnie sprawdziłem te pręty bo mam rower za sobą i ogólnie nie ma szans ich "wymacać" pod gąbką - jest bardzo sztywna. Swoją drogą to na tym siodle akurat się nie powinno siedzieć na prętach - może dużo siedzisz na czubku i Ci się zużyły. Ja na czubkach nie siedzę praktycznie wcale, więc może dlatego nie mam tego efektu. No i moja waga piórkowa też robi pewnie swoje ;-)
Fakt - następne siodło kupię już jednak oryginalne bo trochę głupio się czuję z podróbką. Co innego kupić wyrób no-name, a co innego z brandem producenta.
hadwao

Postprzez MateuszP » 09-03-2016, 16:19

Moją podróbkę od razu w Zabierzowie wybadano. Nie miałem okazji posadzić tyłka na prawdziwym Adamo, ale siodło, to będzie chyba kolejny zakup. 2:30 i dłużej wysiaduję spkojnie, jednak jeżeli można lepiej i wygodniej to inwestycja zasadna ;)
Co do miejsca podparcia, mi Pan Krystyn wytknął, że lubię siedzieć głęboko/daleko na siodle i w odpowiedni sposób ustawił pozycję. Z czasem sam wyczułem, że zasadniczo mogę siedzieć różnie na Adamo (Prologue).
Z tym, że ostatnio na rynku pojawiła się ogromna ilość innych siodełek. Może ktoś ma styczność?
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez hadwao » 09-03-2016, 16:29

Z ciekawości jak siedzisz na Prologu? Bo podobno powinno się siedzieć tak, aby za nami było jeszcze widać siodło tak mniej więcej na 2-3 pace, czyli jakieś tam powiedzmy 5cm. Siodło ponoć raczej nie nadaje się do długiego siedzenia na prętach/nosie. Ja też tak siedzę, że guzki opieram na tej standardowej części. Czasami oczywiście przesiadam się na pręty, jak zaczyna mnie standardowa pozycja męczyć, ale raczej nie wyobrażam sobie długich jazd w tej pozycji.
hadwao

Postprzez MateuszP » 09-03-2016, 16:38

Bardzo różnie co mnie z kolei nie dziwi. W końcu to podróbka wiec właśnie aspekt wykonania może mieć kolosalne znaczenie. Porównując do początków współpracy z podróbką to jednak przesunąłem się do przodu. W dużej mierze to również ręce mają tu wpływ bo początkowo odczuwałem problemy w przedramionach i ramionach by się położyć. Teraz na pewno z tyłu mam więcej miejsca niż 5cm. Ale sprawę że jeszcze to jutro
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez kajet » 09-03-2016, 18:46

Ja mam tak jak hadwao - siedzenie blisko czubka powoduje, że mam wrażenie, jakbym zamieniał się w ową zakonnicę jeżdżącą bez siodełka), a siodło kupiłem oryginalne (PN 1.1). Więc siadam bliżej tyłu. Klejnoty wolą z przodu, krocze woli bardziej z tyłu. Inna sprawa, że mam spore dupsko i pewnie nieoptymalną pozycję.

@hadwao - jak chcesz się karnąć na prawdziwym, w maju będzie okazja ;)

Wysłane z mojego LIVE2 LTE przy użyciu Tapatalka
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez krisprince » 09-03-2016, 19:58

Ja siedze na czubku i jeszcze mam zlapane prety opaska. Kiedys tez sie krecilem tyl przod ale jakos przywyklem.
krisprince

Postprzez Krygi90 » 09-03-2016, 20:46

Ja używam Adamo Prologue w czasówce i Adamo Time Trial w szosie. Oba kupowalem na allegro jako używane w cenie 200/300 zł - nie potrafie odróżnić czy oryginał czy podróbki. Odnosnie pozycji wydaje mi sie ze mam zbyt dlugi mostek i dlatego siedze daleko na czubku. W Poznaniu na olimpijce troche przesadziłem (ból bioder na biegu) w Przechlewie zmieniłem siodła prolugoue jest troche dłuższe przez co nie musiałem siedzieć na skraju czubków. Na biegu nieporównywalnie lepiej. Myśle że wygodniej byłoby mi siedzieć troche bardziej z tyłu na siodle niż na samym czubku i jeżeli ktoś chce się wymienić mostkiem na dłuższy ode mnie to prosze priv :)
Krygi90

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt