kalendarz triathlon

Zna ktoś kaski firmy sahoo

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Zna ktoś kaski firmy sahoo

Postprzez hadwao » 30-05-2016, 09:27

Fajnie wygląda ten kask, ale nie boisz się, że będzie Ci przesłaniał trochę widok? Na obrazku wygląda jakby mocno "daszek" wystawał - na zdjęci wygląda jakby mocno przód kasku wychodził przed czoło. Kiedyś jeździłem w kasku "uniwersalnym" z takim typowym daszkiem plastikowym i przeszkadzał nawet bardziej niż ramka okularów.
hadwao

Postprzez mariooshek » 30-05-2016, 11:19

hadwao napisał(a):Fajnie wygląda ten kask, ale nie boisz się, że będzie Ci przesłaniał trochę widok? Na obrazku wygląda jakby mocno "daszek" wystawał - na zdjęci wygląda jakby mocno przód kasku wychodził przed czoło.

Nie zwróciłem na to uwagi. Poszukałem teraz jak to wygląda na zdjęciach i rzeczywiście, lekko wystaje. https://www.google.pl/search?q=speciali ... K6R0WSM%3A
Niemniej myślę, że to jest nic w porównaniu do tego ile ramki okularów zasłaniają. Jak przyjdzie to dam znać czy nie przesłania widoku, ale raczej nie powinien.
http://enduhub.com/pl/mariooshek
2015 półmaraton 1:37:24
2013 maraton 3:51:34
2017 1/4IM 02:26:30 Poznań
2017 1/2IM 5:37:17 Chodzież
mariooshek

Postprzez Bartek » 31-05-2016, 07:50

w sumie przekonałem sponsora, że jeszcze nie czas :)
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez hadwao » 09-06-2016, 08:44

O fuck, chyba pospieszyłem się z zakupem ;-( Świetny ten kask. Jak kupisz to daj znać czy się sprawdza.
hadwao

Postprzez robertino » 09-06-2016, 09:06

Wam się Panowie głowy nie gotują w takich zabudowanych kaskach? Bo ja to bym nie dał rady chyba w tym jeździć.
robertino

Postprzez Jarek1 » 09-06-2016, 09:15

No właśnie ten ma zdejmowane osłony. Boję się tylko, że te wkręty mogą być na stałe do przytwierdzania do czaszki.
@hadwao - waham się czy w tym sezonie, ciągle jeszcze pracuję nad średnią, która upoważniała by mnie do zakupu tych zabawek ;-)
A tak na serio to ostatnio robiłem doświadczenia na długiej prostej i zdziwiłem się jak ważne jest odpowiednie trzymanie głowy bo że obniżenie ciała to wiedziałem. Mnie na lemondce jeździ się kiepsko ale do odpowiedniej pozycji głowy łatwiej przywyknąć. Podejrzewam, że z krótkim kaskiem typu "aero" i właściwym ułożeniem łba zyskałbym około 1-1.5km/h na średniej bo teraz przy normalnym szosowym różnice dochodziły do 1km gdzie tętno/kadencja/nachylenie było takie samo.
Jarek1

Postprzez hadwao » 09-06-2016, 09:21

Głowa jest przeceniana jako radiator ;-) Jak nie pada na nią bezpośrednio słońce to raczej nie stanowi to problemu. Zauważ, że jak jest ciepło to biegasz w czapce - też raczej mało przewiewu, biegając wydzielasz więcej ciepła niż w czasie jazdy rowerem. Do tego na rowerze masz o wiele bardziej wydajne chłodzenie. Nie wiem jak inni, ale ja na rowerze dopóki jadę to nie odczuwam specjalnie upału. Bardziej się "spocę" w czasie upału jadąc spokojnie w mieście niż szybko pod miastem na szosie.

Oczywiście nie mówię, ze jazda w takim kasku w upale to czysta przyjemność, ale przypuszczam, że i tak jest znacznie bardziej komfortowo niż na biegu. Chętnie bym zamienił kask, który kupiłem z wentylacją na to cudo - zwłaszcza, że tutaj można sobie zdecydować czy chcemy mieć wentylowany, czy czasowy.

Co do zysku, to nie zyskasz na kasku aero aż tyle. Z tego co widziałem, to różnica kask zwykły va aero ( i to chyba długi) to jest około 10W przy 40km/h, przy 35 pewnei byłoby z jakieś 5W. Myślę, że do średniej to da poniżej 0,5km/h. MateuszP ma książkę, szybciej - tam na pewno jest napisane ile można zyskać na kasku aero.
hadwao

Postprzez krisprince » 09-06-2016, 09:43

Ten kask jest na rynku polskim od dluższego czasu pod nazwą Force Glob. Można pójść przymierzyć i zapłacić nie wiele więcej. Na ali pokazały się ostatnio dobrze wygladające podróby casco speedairo i giro air attack w jeszcze nizszej cenie. Pewnie niedługo będzie ich pełno na allegro więc ostrzegam przed zakupami.
krisprince

Postprzez kajet » 09-06-2016, 10:09

Tak, tylko ten Force Globe jest oferowany w dwóch rozmiarach (S/M i L/XL). Który rozmiar jest u Chińczyków? Niby obwód głowy 58-62, czyli L, ale ludzie piszą w komentarzach, że to jest kask na mniejszą głowę odpowiada normalnemu M.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez hadwao » 09-06-2016, 10:11

Rule of thumb - u Chińczyka zawsze zamawiaj rozmiar większy niż nosisz ;-) Mój kask też niby L a typowa M wyszła. Mnie akurat to cieszy, ale jak ktoś ma wielką głowę, to z zamówieniami u Chińczyków byłbym ostrożny.
hadwao

Postprzez KamilN » 09-06-2016, 12:53

krisprince napisał(a):Ten kask jest na rynku polskim od dluższego czasu pod nazwą Force Glob. Można pójść przymierzyć i zapłacić nie wiele więcej. Na ali pokazały się ostatnio dobrze wygladające podróby casco speedairo i giro air attack w jeszcze nizszej cenie. Pewnie niedługo będzie ich pełno na allegro więc ostrzegam przed zakupami.

Na facebooku ktoś ostatnio pokazywał takie "casco" i mówił, że to projekt ich firmy, robiony na Tajwanie i właśnie przeszedłtesty jakościowe a za 3-4 tygodnie będą u nich w firmie w sprzedaży.

Dasz linka do źródła, bo nie mogłem znaleźć.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez kajet » 09-06-2016, 15:54

hadwao napisał(a):Rule of thumb - u Chińczyka zawsze zamawiaj rozmiar większy niż nosisz ;-) Mój kask też niby L a typowa M wyszła. Mnie akurat to cieszy, ale jak ktoś ma wielką głowę, to z zamówieniami u Chińczyków byłbym ostrożny.

Rzecz w tym, że łeb mam raczej standardowy (60 cm), ale przy dwóch rozmiarach kasków biorę większy. Nie da się wziąć o rozmiar większego u Chińczyków, gdy się nosi L :)
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
kajet

Postprzez kajet » 04-08-2016, 17:28

Dziś o mały włos nie kupiłem tego Force Globe. No tak się napaliłem. Ale zanim kliknąłem "kup", przeczytałem w dwóch niezależnych źródłach, że zysk z kasku aero jest niebagatelny, bo jakieś 8 watów przy 40 km/h. Zważywszy że z prędkością zbliżoną do 40 km/h, i to względem otaczającego powietrza, a nie ziemi (czyli przy wietrze w plecy się nie liczy), jadę mniej niż 5% typowej trasy, poczekam jednak z myśleniem o kasku aero, aż średnia na ćwiartce przekroczy 35 km/h. Na razie 370 zł zostało w kieszeni i nie będę gościem na Tribanie 3 w kasku o przekozackim, trzeba przyznać, wyglądzie.
kajet

Postprzez hadwao » 04-08-2016, 17:53

Na ali widzialem force globe za 200zl :) Co do zysku to cudow nie ma - lemondka, stroj, pozycja to sa realne zyski a kask, kola itp. To taka zabawa w optymalizacje, ktore robia roznice glownie na papierze ¥oraz w swiecie pro, gdzie walczy sie o sekundy). Niemniej kask to i tak jedne z najtanszych wattow. Zamierzam sobie kupic, choc sadze ze nawet przy tych moich planowanych 37km/h to bedzie bardziej efekt psychologiczny niz realny :)
hadwao

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt