kalendarz triathlon

Okulary sportowe z korekcja

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Okulary sportowe z korekcja

Postprzez Sheva » 01-07-2016, 12:46

Panie i Panowie pech sprawił, ze nosze okulary i chciałem kupić sobie sportowe okulary z wkładka korekcyjna co by wygodnie bylo i w cenie logicznej. I tu się maly problem pojawia bo one wszystkie mają szkoda blisko oczu, dodatkowo wkładka jeszcze bardziej zmniejsza trwa odległość i we wszystkich modelach szoruje rzęsami po szkłach... Wierzcie mi żadna przyjemność. Może używa tego też ktoś z was i podpowiecie mi jakiś model który ma logiczna budowę?
Sheva

Re: Okulary sportowe z korekcja

Postprzez hadwao » 01-07-2016, 12:51

Temat przerabiałem i przy mojej sporej wadzie wzroku okulary były bez sensu. Koledzy mi odradzili bo jeszcze bardziej ograniczają pole widzenia, a po drugie są dość ciężkie i zjeżdżają z nosa. No i jeszcze jest wtedy potrzebna korekcja do okularków pływackich. Także jak możesz, to soczewki kontaktowe się najlepiej sprawdzają.
hadwao

Postprzez Blade » 01-07-2016, 13:27

Jak już pisałem chyba w innym wątku, polecam Julbo Trek ze szkłami fotochromatycznymi Zebra, i wkładka korekcyjną. Używam ciągle, treningi/zawody, w góry wysokie. nie ważne czy lekki cień czy ostre słońce widzę bardzo dobrze :) W sumie te okulary i 920xt to jedyne akcesoria które kupiłbym po raz drugi bez żadnego zawahania :)
wadę mam na poziomie -3 dioptria i astygmatyzm.
Blade

Postprzez Sheva » 01-07-2016, 14:25

Ja na szczęście mogą pływać bez korekcji nawet bieganie jest do przeżycia tylko na rowerze bez okularów czuje się wyjątkowo nie komfortowo. Soczewek nigdy nie lubiłem, dodatkowo w pracy i tak nie mogę ich nosić bo oczy od razu krzyczą o ich wyjęcie.
Sheva

Postprzez Palec » 01-07-2016, 14:50

Blade napisał(a):Jak już pisałem chyba w innym wątku, polecam Julbo Trek ze szkłami fotochromatycznymi Zebra, i wkładka korekcyjną. Używam ciągle, treningi/zawody, w góry wysokie. nie ważne czy lekki cień czy ostre słońce widzę bardzo dobrze :) W sumie te okulary i 920xt to jedyne akcesoria które kupiłbym po raz drugi bez żadnego zawahania :)
wadę mam na poziomie -3 dioptria i astygmatyzm.

I takie postawienie sprawy mnie również przekonało :) Okularki na liście moich życzeń bo 920xt już mam i też jestem super zadowolony. Dzięki Blade :ymhug:

Pozdrawiam.
21km 1:56:54 [2011] 42 km 4:32:29 [2011] 1/4 IM 3:05:29 [2012] 1/2 IM 6:21:3 [2012]Olimpijka Poznań 3:11:28 [2015]Olimpijka Blachownia 2:52:42 [2017]
Palec

Postprzez Karjar » 01-07-2016, 17:36

Ja używam okularów sportowych Rudy Project. Jeden model typowo korekcyjny z "białymi" szkłami, bodajże model Maya i drugie "ciemne" z wkładką korekcyjną (nie pamiętam modelu), ale jest spora możliwość regulacji noska, żeby rzęsy nie dotykały szkieł. Obydwa modele są lekkie i leżą, jak przyklejone. W dodatku w żaden sposób nie ograniczają pola widzenia nawet w pozycji aero.
Karjar

Postprzez hadwao » 01-07-2016, 21:49

To może zapytam - jak te wasze okulary działają? Bo z tego co ja kiedyś sprawdzałem temat to do okularów była po prostu od środka montowana wkładka korekcyjna o dość małej powierzchni? U Was w tych okularach jest normalnej wielkości szkło? Ja mam wadę +3,5 i +4,25 - w okularach to już są dość grube i ciężkie szkła i przypuszczam, że jednak by zjeżdżały z nosa i nie były wygodne, gdyby były wielkości szkła w okularach sportowych...
hadwao

Postprzez Sheva » 01-07-2016, 22:00

Jest wkładka o różnej powierzchni zależnej od producenta, oprawka jest dość cienką i przejrzysta, wiadomo ze i tak ogranicza pole widzenia ale nie aż tak bardzo. Nie mogą być pod całymi szklanki sportowymi szkła korekcyjne bo musiałby być giete i pryzmatyczne i koszty takich szkieł przy mojej dosyć pospolitej wadzie to koszt pianki - okolo tysiąca złotych. Mam mniejsza wadę i calkiem lekkie okulary klasyczne dlatego ogladam się za takim rozwiązaniem. Zreszta w dobie plastikowych cieniowanych szkieł nawet szkła mojej mamy(a jest ci korygować) nie są już aż tak ciężkie jak kiedyś.
Sheva

Postprzez Karjar » 02-07-2016, 19:50

hadwao napisał(a):To może zapytam - jak te wasze okulary działają? Bo z tego co ja kiedyś sprawdzałem temat to do okularów była po prostu od środka montowana wkładka korekcyjna o dość małej powierzchni? U Was w tych okularach jest normalnej wielkości szkło? Ja mam wadę +3,5 i +4,25 - w okularach to już są dość grube i ciężkie szkła i przypuszczam, że jednak by zjeżdżały z nosa i nie były wygodne, gdyby były wielkości szkła w okularach sportowych...

Też lekkich szkieł nie mam. :) Rzuć sobie okiem na http://www.rudyproject.pl w kategorii okulary->optyczne/rx. Masz tam rozwiązania zarówno oprawek sportowych do których możesz wstawić sobie szkła, albo przezroczyste, albo ciemne. Lub drugi wariant z wkładkami (nawet widać jakie mają one powierzchnie). Dodam, że w moich komfortowo gra mi się również w tenisa ziemnego, gdzie ilość, wielopłaszczyznowość i gwałtowność ruchów głowy jest spora, a trzymają się, jak przyklejone.
Karjar

Postprzez Jarek1 » 02-07-2016, 20:46

Mam podobnie jak hadwao +3.5 i +4.5. Niestety soczewek nie toleruję. Próbowałem już kilku firm (tych droższych też) i ostatecznie zostałem przy jednej z najpopularniejszych z wkładką za ok 120 PLN + szkła - całość jakieś 200 PLN - wytrzymują średnio 3 sezony, można dać szkła z indeksem cieniowane ale dużej różnicy nie ma. Jak się dobrze ustawi nauszniki i założy gumkę + obowiązkowo czapka na biegu, która zatrzymuje spływający pot, to nie ma szans żeby zjeżdżały. W komplecie na rower szkła żółte i lustrzanki. Na basen i do pływania od 3 lat używam okularów zrobionych na zamówienie, od razu z korekcją. W sumie wcześniej pływałem w normalnych ale lepiej widzieć z kim się pływa na basenie i czy właściwa bojka przede mną. Ciężki i drogi jest los okularnika ale da się poogarniać ;-)
Jarek1

Postprzez Blade » 03-07-2016, 08:57

@Jarek1:
Możesz polecić gdzie robiłeś okulary pływackie z korekcją ?
Blade

Postprzez Jarek1 » 03-07-2016, 12:40

Blade napisał(a):@Jarek1:
Możesz polecić gdzie robiłeś okulary pływackie z korekcją ?

Zamawiałem na tej stronie. Obsługa i jakość bez zarzutu.
https://okulary-plywackie-korekcyjne.com/
Nie wiem czy jest ten model jeszcze. Są podobne do V-500a. Ja mam jasne szkła.
Jarek1

Postprzez Sheva » 03-07-2016, 12:40

Jarek nie napisałeś jakiej firmy masz te oczy :)
Sheva

Postprzez Jarek1 » 03-07-2016, 13:18

Te rowerowe ? Któryś z modeli Arctici, jest dość sporo tego. Tak jak pisałem, próbowałem innych modeli ale o dziwo, te droższe miały małą i lichą drucianą wkładkę a Artica ma optykę, która nie ogranicza mi pola widzenia. Jakość plastików może nie powala ale wolę wymienić po 2-3 sezonach niż inwestować kilka stówek tym bardziej, że korekcja zostaje i pasuje do każdego modelu a zmieniam tylko body ;-)
Jarek1

Postprzez Sheva » 03-07-2016, 14:16

I to jest bardzo cenna uwaga! W necie mi się te arctici rzuciły w oczy tylko u optyka jakoś ich spotkać nie mogę. A bez przymierzania nie kupie bo na chwile obecna jak pisałem wyżej żadna firma mi nie podeszła.
Sheva

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Sprzęt