kalendarz triathlon

Adapter do koszyczka na bidon (lemondka)

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Adapter do koszyczka na bidon (lemondka)

Postprzez Willi » 08-03-2017, 21:07

...a w ten sposób ograniczasz sobie chwyt rąk na lemondce.
Willi

Postprzez Cremastero » 08-03-2017, 21:38

Nie wiem, czy nie lepszym pomysłem byłby bidon 0,5 l odwrócony tył do przodu (wiadomo - aerodynamika;)). Ale wykonanie ładne.
Cremastero

Postprzez Matall » 09-03-2017, 08:13

Cremastero napisał(a):Nie wiem, czy nie lepszym pomysłem byłby bidon 0,5 l odwrócony tył do przodu (wiadomo - aerodynamika;)). Ale wykonanie ładne.

Porządni do 0.5 nie siadają, bo nie ma po co :D

Willi napisał(a):...a w ten sposób ograniczasz sobie chwyt rąk na lemondce.

Na pierwszy rzut oka (i rąk) "moje" chwyty są nadal wygodne ;) Ale Twój pomysł też brzmi dobrze - tyle tylko, że obawiam się o to, że będę bidon kolanami kopał, bo to jednak przystosowana szosa. Zakombinuję jeszcze, zobaczę po dzisiejszym treningu jak to będzie jeśli chodzi o wygodę.
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

1/8 IM - 1:24:17 (Lidzbark 2017)
10 km - 43:56 (Szabda 2017)
Matall

Postprzez spad » 09-03-2017, 12:13

Oglądam te wydumki domowej roboty i jednak polecam odżałować raz na markowe rozwiązanie. Też się gryzłem z zakupem bidonu poziomego Profile Design bo cena szokowała, ale pierwsze zawody i wiesz, że warto było. Jak chcesz przyoszczędzić to mocowanie zrób swoje, ale bidon kup markowy https://tri-magic.pl/pl/p/Profile-Design-Bidon-Aero-HC/880?gclid=Cj0KEQiAl4TGBRDhgvmikdHPsdABEiQAtBcc8Ej3CedgZuAyW_iPTihC-gus-CfknNIL4_740LyxdhcaAh2b8P8HAQ. Wydasz raz ale będzie porządnie. A nie picie z rurki przemysłowej z cholera wie czego zrobionej.
spad

Postprzez Matall » 09-03-2017, 12:34

Masz oczywiście rację, niemniej budżet nie guma - pęka bez rozciągania. ;)
Osobiście uważam, że tak naprawdę zwykły bidon wylany w nieco inną formę, do którego ktoś wsadził rurkę nie jest wart 120 zł. Żeby nie było - takich rzeczy, które nie są warte pieniędzy które są za nie "wołane" jest w triathlonie więcej z podstawowymi lemondkami na czele, niestety...
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

Matall

Postprzez spad » 10-03-2017, 09:02

Matall napisał(a):Masz oczywiście rację, niemniej budżet nie guma - pęka bez rozciągania. ;)
Osobiście uważam, że tak naprawdę zwykły bidon wylany w nieco inną formę, do którego ktoś wsadził rurkę nie jest wart 120 zł. Żeby nie było - takich rzeczy, które nie są warte pieniędzy które są za nie "wołane" jest w triathlonie więcej z podstawowymi lemondkami na czele, niestety...

Całkowicie się z Tobą zgadzam :) Sam podchodziłem do zakupu tego bidonu chyba z 10 razy, za każdym razem nie byłem w stanie kliknąć KUP bo cena produktu jest nieadekwatna w znaczeniu plastikowa butelka a cena na półce. W końcu to tylko bidon leżący poziomo z dzióbkiem w innym miejscu, więc czemu 20 razy droższy. Ale raz kiedyś chyba po dwóch drinkach bo na trzeźwo nie dałbym rady kliknąłem, zapłaciłem i mam :) Fakt, że jak już mam to nie żałuję wydanej kasy, ale faktycznie ciężko kupić mając świadomość, że producent dyma Cię na cenie w dupsko i to bez smarowania a Ty się sam wypinasz ;)
spad

Postprzez Matall » 10-03-2017, 09:24

spad napisał(a):Ale raz kiedyś chyba po dwóch drinkach bo na trzeźwo nie dałbym rady kliknąłem, zapłaciłem i mam :)

Oooo to się nazywa taktyka zakupowa! Ja w sumie się w ten sposób zadeklarowałem, że wejdę w triathlon... :D
W sumie nawet wyobrażam sobie taki sklep. Wchodzisz - na dzień dobry dwie sety od firmy, a potem hurra - między półki :)
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

Matall

Postprzez spad » 10-03-2017, 23:10

Matall napisał(a):
spad napisał(a):Ale raz kiedyś chyba po dwóch drinkach bo na trzeźwo nie dałbym rady kliknąłem, zapłaciłem i mam :)

Oooo to się nazywa taktyka zakupowa! Ja w sumie się w ten sposób zadeklarowałem, że wejdę w triathlon... :D
W sumie nawet wyobrażam sobie taki sklep. Wchodzisz - na dzień dobry dwie sety od firmy, a potem hurra - między półki :)

Dobry moment na zakup takich rzeczy to expo na zwodach, ale już po tym jak dobiegniesz do mety. Goście już zaczynają się zwijać, więc każdy ekstra utarg na plus. W taki sposób kupiłem system na dwa koszyki pod siodło Bontragera zamiast za 240 zł zapłaciłem coś około 160 zł. Nawet karta nie była potrzebna, gość dał laptopa, zrobiłem przelew, zobaczył że wyszedł i po transakcji. :)
spad

Postprzez Cremastero » 10-03-2017, 23:33

spad napisał(a):Oglądam te wydumki domowej roboty i jednak polecam odżałować raz na markowe rozwiązanie. Też się gryzłem z zakupem bidonu poziomego Profile Design bo cena szokowała, ale pierwsze zawody i wiesz, że warto było. Jak chcesz przyoszczędzić to mocowanie zrób swoje, ale bidon kup markowy https://tri-magic.pl/pl/p/Profile-Design-Bidon-Aero-HC/880?gclid=Cj0KEQiAl4TGBRDhgvmikdHPsdABEiQAtBcc8Ej3CedgZuAyW_iPTihC-gus-CfknNIL4_740LyxdhcaAh2b8P8HAQ. Wydasz raz ale będzie porządnie. A nie picie z rurki przemysłowej z cholera wie czego zrobionej.

Jest wydumka, jest zabawa! :ymparty:
Cremastero

Postprzez kerech » 14-03-2017, 10:38

spad napisał(a):Całkowicie się z Tobą zgadzam :) Sam podchodziłem do zakupu tego bidonu chyba z 10 razy, za każdym razem nie byłem w stanie kliknąć KUP bo cena produktu jest nieadekwatna w znaczeniu plastikowa butelka a cena na półce. W końcu to tylko bidon leżący poziomo z dzióbkiem w innym miejscu, więc czemu 20 razy droższy. Ale raz kiedyś chyba po dwóch drinkach bo na trzeźwo nie dałbym rady kliknąłem, zapłaciłem i mam :) Fakt, że jak już mam to nie żałuję wydanej kasy, ale faktycznie ciężko kupić mając świadomość, że producent dyma Cię na cenie w dupsko i to bez smarowania a Ty się sam wypinasz ;)

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie ma na rynku tego typu bidonów? Przecież teoretycznie to nic trudnego. żadnej kosmicznej technologii nie ma. Nawet na chińskim portalu nic nie można znaleźć.
kerech

Postprzez Matall » 14-03-2017, 10:44

kerech napisał(a):
spad napisał(a):Całkowicie się z Tobą zgadzam :) Sam podchodziłem do zakupu tego bidonu chyba z 10 razy, za każdym razem nie byłem w stanie kliknąć KUP bo cena produktu jest nieadekwatna w znaczeniu plastikowa butelka a cena na półce. W końcu to tylko bidon leżący poziomo z dzióbkiem w innym miejscu, więc czemu 20 razy droższy. Ale raz kiedyś chyba po dwóch drinkach bo na trzeźwo nie dałbym rady kliknąłem, zapłaciłem i mam :) Fakt, że jak już mam to nie żałuję wydanej kasy, ale faktycznie ciężko kupić mając świadomość, że producent dyma Cię na cenie w dupsko i to bez smarowania a Ty się sam wypinasz ;)

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie ma na rynku tego typu bidonów? Przecież teoretycznie to nic trudnego. żadnej kosmicznej technologii nie ma. Nawet na chińskim portalu nic nie można znaleźć.

Bracia mniejsi jeszcze nie zwietrzyli biznesu - przyjdzie i to. Na siodełka anatomiczne też trzeba było trochę poczekać, teraz za śmieszne kwoty można chińskie kupić (nie mówię o podróbkach, bo tych z natury nie kupuję). Sam dałem niecałe 70 zł za siodło i w sumie na 1/4 IM mi ono wystarczy ;) Z bidonami będzie podobnie, tylko któryś żółtek musi zauważyć lukę. No, chyba, że się do któregoś po prostu e-maila napisze... ;>
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

Matall

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt