kalendarz triathlon

Jaki zegarek multisportowy do pływania i na rower?

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Jaki zegarek multisportowy do pływania i na rower?

Postprzez zdunson » 07-03-2017, 10:48

Witam. Chcę kupić zegarek sportowy z przeznaczeniem jak w tytule. Oprócz roweru i pływania trenuje na siłowni, treningi cardio i dojdą interwały. Czego oczekuje od takiego sprzętu?
Koniecznie GPS, Pomiar tętna najlepiej na nadgarstku (chyba, że to się nie sprawdza ale nie oczekuje aptekarskiej dokładności),funkcje rowerowe(prędkość, dystans, auto start/stop), funkcje pływackie(żeby liczył odległość/ilość basenów) co za tym idzie dobra klasa wodoszczelności. Czytelny wyświetlacz najlepiej kolorowy z powiadomieniami z telefonu. Wymagania sugerują raczej drogi zegarek ale cena powyżej 1500 przeraża mnie. podam modele które przeglądałem może znajdziecie dla mnie jakąś alternatywę:
Garmin 735 xt - ma wszystko tylko cena :-?
Polar V 800 ?
Garmin 920 xt
Suunto Ambit 3 też drogi i nie ma czujnika w nadgarstku.

Proszę o fachową i rzetelną poradę, z góry dziękuję.
zdunson

Re: Jaki zegarek multisportowy do pływania i na rower?

Postprzez Ariel » 07-03-2017, 11:56

nie wiem jak to z czujnikiem na nadgarstku bo są różne opinie... ja wole pasek na klatę ;)
920 chyba nie ma czujnika w nadgarstku ?
ogółem ja bym polecał 920 albo Fenixa 3 (cena powinna spaść z racji że wychodzi Fenix5) - ale to dlatego że sam używam Garminów
Ariel

Postprzez zdunson » 07-03-2017, 12:30

920 na pewno nie ma czujnika a feniks 3?
znalazłem feniksa:
http://allegro.pl/zegarek-sportowy-garm ... plaallegro
A kiedy wchodzi ta 5 to może jeszcze trochę poczekam.
zdunson

Postprzez Ariel » 07-03-2017, 13:59

Fenix 5 juz jest, 3ka jest z wersja HR i bez, 920 nie kojarzę z pomiarem z nadgarstka

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ariel

Postprzez zdunson » 07-03-2017, 14:13

Dzięki za podpowiedzi. Będę szukał powoli tego fenixa 3 można znaleźć w podobnej cenie do735 xt a chyba lepszy sprzęt.
zdunson

Postprzez machoony » 08-03-2017, 13:46

wymagania spełnia garmin vivoactive. starsza wersja (teraz widzialem za 500zł w euro rtv) nie ma czujnika na nadgarstku a nowsza już ma.
obsługa aktywności to poprostu aplikacje, ktore wgrywa sie na zegarek. polecam
machoony

Postprzez zdunson » 09-03-2017, 08:14

Odrazu rzucił mi się w oczy ten vivoactiw ale jak poczytałem opinie to nikt nie poleca. Szkoda dać tysiąca za coś co nie działa. A co myślicie o Tom Tom? Ma ciekawe modele z moimi oczekiwaniami choć mi się nie podoba wizualnie to jest dużo tańszy. I jeszcze pytałem o Smutno.
zdunson

Postprzez machoony » 09-03-2017, 17:47

wg opinii co nie dziala w vivoactive?
machoony

Postprzez klzn » 10-03-2017, 08:46

zdunson napisał(a): A co myślicie o Tom Tom? Ma ciekawe modele z moimi oczekiwaniami choć mi się nie podoba wizualnie to jest dużo tańszy. I jeszcze pytałem o Smutno.

Ja mialem TomTom'a w pierwszej edycji w wersji multirsport. Multisport tylko nazwy i z racji tego, ze obslugiwal rozne dyscypliny, nie bylo jednak typowej opcji łączonej. I tego zegarka bym nie polecił nikomu jako zegarka triathlonowego. POtrafił się zawieszać, kiedy mu sie podobało (odblokować się dało tylko poprzez podłączenie do kompa, albo ładowarki), aż się w końcu raz zawiesił i już nie odwiesił - jeżeli dobrze pamiętam, to najpier się jeszcze (ze dzień lub dwa wcześniej) posypał ten joystick, czy jak się to ustrojstowo nazywa.

Do pojedynczych dyscyplin - ok, oprócz pływania, bo mało można na nim polegać było, do triathlonu- nie.
No chyba, że coś zmienili w nowszych wersjach, o czym ja nie wiem, dlatego też zaznaczam, że moje odczucia dotyczą wersji pierwszej.
klzn

Postprzez dziad_borowy » 31-03-2017, 13:14

Vivoactive ogólnie nie polecam ze względu na ekran dotykowy

fajny gadżet ale nie da się tego obsługiwać w wodzie lub spoconą ręką podczas biegania

zegarek kupiłem żonie i spełnia swoją funkcję jako monitor aktywności oraz do rekreacji, wygląda super, czasem pożyczam na treningi lub zawody (mam stary Edge 705 który się nie chce zepsuc...) , jest OK do interwałów na basenie gdzie masz ustawiony już program i tylko naciskasz LAP, ale na zawody bym nie polecał, brak trybu open water ale możesz go sam stworzyć z dostępnych templatów,

w zeszłym roku start z wody w Poznaniu = ostatnie kilka minut już w wodzie walka z zegarkiem, aby odpalić aplikację SWIM trzeba przejść menu dotykowo i dopiero wciskasz start, inne rozwiązanie to mieć ją wcześniej przygotowaną ale co jak wróci do głównego menu po kilku minutach w takim trybie,

na rowerze chyba tylko do rejestracji tracka, nie ma możliwości zainstalowania go na kierownicy, chyba że chcesz cały czas zerkać na zegarek w czasie jazdy
dziad_borowy

Postprzez wojtek_b » 03-04-2017, 10:31

Pomiar z nadgarstka się kompletnie nie sprawdza na treningu. Ostatnio się zajechałem na wiosełkach, a vivosmart pokazwał tętno 56 :) Żona ma Garmina 235 do biegania i też biega z pasem. Pomiar optyczny to fajny bajer do monotorowania 24x7, ale w końcu i tak na trening założysz pasek.
Wyszedł Garmin 935, więc ceny 920 polecą pewnie na pysk.
wojtek_b

Postprzez robin_ldz » 03-04-2017, 11:50

wojtek_b napisał(a):Pomiar z nadgarstka się kompletnie nie sprawdza na treningu. Ostatnio się zajechałem na wiosełkach, a vivosmart pokazwał tętno 56 :) Żona ma Garmina 235 do biegania i też biega z pasem. Pomiar optyczny to fajny bajer do monotorowania 24x7, ale w końcu i tak na trening założysz pasek.
Wyszedł Garmin 935, więc ceny 920 polecą pewnie na pysk.

Jeśli pokazywał Ci 56 to coś źle zrobiłeś... Oczywiście pomiar z nadgarstka jest obarczony dość dużym błędem, ale nie takim.
Ja wczoraj połówkę przebiegłem z Fenixem 5, testując pomiar z nadgarstka i zadziwiająco dobrze sobie poradził. W końcówce zaczął pokazywać zbyt wysoki puls. Tak jak napisałeś, na trening i zawody będę używał paska, ale jak się go zapomni to z braku laku może być optyczny...
Z tymi cenami 920 to bym był sceptyczny. Pewnie będą niższe, ale napewno nie polecą na pysk, no chyba że na pysk to jest 200zł?
You'll Never Walk Alone
robin_ldz

Postprzez klzn » 03-04-2017, 12:20

920 i 935 to jednak inne urzadzenie. Predzej spodziewalbym sie tanszych 735.
klzn

Postprzez wojtek_b » 03-04-2017, 13:50

robin_ldz napisał(a):
wojtek_b napisał(a):Jeśli pokazywał Ci 56 to coś źle zrobiłeś... Oczywiście pomiar z nadgarstka jest obarczony dość dużym błędem, ale nie takim.

to może tak - u mnie pomiar z nadgarstka sprawdza się słabo. Może spowodowane jest to dość mocno owłosioną łapą albo relatywnie ciemną karnacją. Nie wiem, ale porównywałem wskazania vivosmart'a z paskiem podczas treningów na trenażerze i też był mocno off. Tutaj dałem drastyczny przykład z ergometru wioślarskiego, gdzie jak wiadomo wszelkie ruchy ręką jeszcze pogarszają sprawę. Z mojego doświadczenia i porównań - pewnie jak testowałeś F5 to nie miałeś pasa do porównania wyników - stwierdzam, że wskazania z optyka to bajer, żeby nie tracić wykresu na garmin connect, ale nie wyciągniesz z tego sensownych danych. Aczkolwiek nie wykluczam, że F5 ma jednak nowszą technologię, bo vivosmart to chyba pierwsze urządzenie garmina z optycznym tętnem.

Co do spadania na pysk, to ja porównam ile dałem za mojego 920, to już dawno na ten pysk spadło ;)

Ja osobiście jakbym teraz kupował zegarek, to też bym kupował z optycznym HR, ale raczej jako monitor 24x7. Poza tym topowe zegarki i tak mają już to w standardzie. Ale jeśli bym się miał ograniczyć do 1500 PLN to bym brał 920xt (jeśli komuś nie przeszkadza wygląd starego casio) albo Fenixa 3 (jeśli komus bardziej zależy na lansie niż ergonomii).
wojtek_b

Postprzez robin_ldz » 03-04-2017, 16:35

Po napisaniu posta jeszcze chwilę o tym myślałem i doszedłem do podobnego wniosku. Vivo to sensor optyczny sprzed kilku lat i to może być powodem. Co do porównania wskazań z paska i z nadgarstka podczas półmaratonu. Faktycznie nie miałem paska na cyckach, ale przebiegłem w życiu pewnie kilkadziesiąt połówek i po prostu wiem, jakie tętno przy danym tempie mam (oczywiście plus-minus kilka uderzeń).
Do solidnego treningu tylko pasek. Sensor optyczny tylko w "awaryjnych" sytuacjach. :)
Podobno w nowym Fenixie poprawili sensor, delikatnie zmieniając jego kształt, choć jak dla mnie to nadal jest bajer, którego używam do monitorowania aktywności podczas dnia.

A to ja mam pytanie. Czy mając zegarek z optycznym pomiarem, gdy mamy sparowany zewnętrzny czujnik pulsu, gdy go założę to zegarek automatycznie przełącza się z pomiaru nadgarstkowego na ten z pasa? Mam F5 od piątku i jeszcze nie zdążyłem tego sprawdzić.

Edit: sprawdziłem. Przełącza się automatycznie. :)

Niekulturalnie jest brać udział w dyskusji, nie udzielając odpowiedzi osobie, która zadała pytanie. :) W tej cenie polecam Forerunnera 920xt - jeśli nie przeszkadza Ci jego wygląd.
You'll Never Walk Alone
robin_ldz

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Sprzęt