kalendarz triathlon

Jaki zegarek multisportowy do pływania i na rower?

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Jaki zegarek multisportowy do pływania i na rower?

Postprzez MateuszP » 26-05-2017, 15:09

KamilN napisał(a):
MateuszP napisał(a):Niestety próba połączenia się przez telefon ze stickiem usb ant+ i obsługa paska HR na ant+ zakończyła się fiaskiem. Tak jakby ktoś próbował ;) Pozostaje nabyć pasek HR na BT.

A zapytam czy telefon wspiera USB OTG i czy instalowałeś apkę od ANT? Kiedyś dla zabawy podpiąłem sticka ant+ do tabletu i sprawdzałem trainerroada i działało to.

No właśnie coś instalowałem, bo Strava to zaproponowała kilka swoich wtyczek. Zainstalowałem typowo teraz od OTG i pykło, co prawda na Stravie w panelu aktywności podaje średnie HR co mnie troszkę smuci. Czekam aż wróci trenażer i będę kombinował z mocą z czujnika Misuro.

Chyba Strava w podstawowym pakiecie niestety właśnie nie chce dawać tętna "live".
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez KamilN » 26-05-2017, 15:44

Do rejestracji użyj endomondo, bo wspiera ono zewnętrzne czujniki, nie sprawdzę czy działa, bo zagubiłem gdzieś kabel usb-otg, ale jak wybierzesz fitness czy inną siłownię to będziesz miał zapis, później eksport do fit lub innego gpx i załatwione, bułka z masłem :))

Obrazek
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez MateuszP » 26-05-2017, 15:47

Zgadza się, tylko czy Endo ma jakby wtyczkę na moc? ;)
MateuszP

Postprzez robertino » 26-05-2017, 17:00

ja ostatnio próbowałem podobnie zrobić na iphonie. Niestety coś mój iphonowy ant+ za 10pln nie chce trybić

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez KamilN » 26-05-2017, 17:27

MateuszP napisał(a):Zgadza się, tylko czy Endo ma jakby wtyczkę na moc? ;)

A nie wiem, nie mam pomiaru :P Masz mobilnego trainerroada na androida, on ma wtyczkę na moc :P
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez MateuszP » 26-05-2017, 19:02

KamilN wszystko się zgadza. Całość tego małego zamieszania dotyczy etapu rozgrzewki przed zawodami gdzie:

- nie mam roweru na którym jadę na zawodach;
- nie mam licznika z tego roweru;

Są zawody na których licznik spokojnie mogę mieć przy sobie a przed swoją zmianą go zamontować i skalibrować pomiar (Brodnica, Bydgoszcz). Są jednak imprezy (Poznań, czemu mnie to nie dziwi), że nie ma takiej opcji, a jednak mam poczucie, że nie tracę czasu.

Z telefonem jest fajna oszczędność hajsu, po coś te smartfony mają te tryliony funkcji. Szkoda, że nie ma na Stravie live będzie chyba tylko zapis średniego tętna oraz mocy pewnie też. Jest więc opcja prosty licznik+telefon na kierownicę drugiego roweru, który wpinam w trenażer i robię niemal co chcę na rozgrzewce. W TR nie mam aktywnej subskrypcji, czego nie chcę robić, a chyba jest to jedna z kilku opcji, ale płatnych by mieć właśnie też moc w zapisie. Endomondo jakoś mi nie łapie jeszcze paska. Czekam aż wróci turbomłynek z gwarancji to też sprawdzę jak się ma moc aczkolwiek w sumie to też trochę bez sensu bo inny rower i pomiar jest inny.

Mógłbym:
- nabyć pasek HR pod BT (90-210zł), ale i tak już HR działa;
- drugi licznik, co jest bez sensu;
- zegarek na ant+ i to ma już trochę sensu 310XT obsługuje moc i tętno, a i przecież wrócę (liczę na to) do startów indywidualnych, aczkolwiek i tak z bieganiem na początku szału nie będzie i elektronika zbędna pod kątem tempa
- olać temat rozgrzewki pod kątem elektroniki i robić ją wedle samopoczucia i uznania :)) i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Co prawda trenażer jest do tego genialny bo nie ograniczają mnie warunki trasy/okolicy.

Do Samorin zapewne młynek mi nie wróci, ale może uda mi się rolkowy ogarnąć na wyjazd. 10-20min luźnego kręcenia przed pozwoli od startu jechać troszkę mocniej i lepiej wpłynie na całość.
MateuszP

Postprzez kajet » 26-05-2017, 19:12

A nie możesz po prostu pożyczyć zegarka od kogoś, kto mieszka blisko i w weekend 3-4 czerwca nie startuje? Albo od Przemka?
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez MateuszP » 26-05-2017, 19:14

Przemek ma Polara ;)
MateuszP

Postprzez malgorzatateza » 31-12-2019, 14:08

Świetnie, bardzo dziękuję. Jaki zegarek teraz używasz?

[quote="robin_ldz"]Po napisaniu posta jeszcze chwilę o tym myślałem i doszedłem do podobnego wniosku. Vivo to sensor optyczny sprzed kilku lat i to może być powodem. Co do porównania wskazań z paska i z nadgarstka podczas półmaratonu. Faktycznie nie miałem paska na cyckach, ale przebiegłem w życiu pewnie kilkadziesiąt połówek i po prostu wiem, jakie tętno przy danym tempie mam (oczywiście plus-minus kilka uderzeń).
Do solidnego treningu tylko pasek. Sensor optyczny tylko w "awaryjnych" sytuacjach. :)
Podobno w nowym Fenixie poprawili sensor, delikatnie zmieniając jego kształt, choć jak dla mnie to nadal jest bajer, którego używam do monitorowania aktywności podczas dnia.

A to ja mam pytanie. Czy mając zegarek z optycznym pomiarem, gdy mamy sparowany zewnętrzny czujnik pulsu, gdy go założę to zegarek automatycznie przełącza się z pomiaru nadgarstkowego na ten z pasa? Mam F5 od piątku i jeszcze nie zdążyłem tego sprawdzić.

Edit: sprawdziłem. Przełącza się automatycznie. :)
https://seosemder.wixsite.com/ocieplic-poddasze
Niekulturalnie jest brać udział w dyskusji, nie udzielając odpowiedzi osobie, która zadała pytanie. :) W tej cenie polecam Forerunnera 920xt - jeśli nie przeszkadza Ci jego wygląd.[/quote]
malgorzatateza

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt