kalendarz triathlon

hr max

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z bieganiem w triathlonie i generalnie treningiem biegowym.

hr max

Postprzez perki » 11-06-2012, 14:55

Cześć.
Mam pytanie o tętno maksymalne, które wyznaczyłem, biegnąc ok 1000 m na 80 proc i potem ok. 700 m do końca, z maksymalną możliwa prędkością. Skończyłem biec, gdy zabrakło mi tchu. Wynik wtedy, zmierzony pulsometrem to 184. Po ok. 2 miesiącach po zakończonych zawodach na 10 km pulsometr pokazał osiągnięte tętno maksymalne 199. Nie uwierzyłem i nie zmieniałem nastawień pulsometru. Teraz znowu po półmaratonie pokazało mi 187. NIe wiem o co chodzi. Czy wyznaczyłem je wg błędnych kryteriów czy zwiększać się może w ekstremalnych warunkach dużo powyżej maksymalnego, czy maksymalnego pokazanego nie da się przekroczyć?
perki
perki

Postprzez hobbes » 14-06-2012, 18:37

Generalnie 2 uwagi:
1) trudno o wyznaczenie HR max na samotnym treningu.Po prostu nie ma wystarczającej motywacji najczęściej - ta pojawia się na zawodach lub w kontrolowanym teście wydolnosciowym.
2) 1000m na 80% i 700m max jest raczej niewystarczające na osiągnięcie HR max.

Idealne są zawody na 5km - idziesz w trupa od stary do mety i masz:-) Ja ostatnio zrobiłem 186, mimo ze nie dobijam nawet biegając mega ciężkie interwały do 182 na treningach.

Zakładając ze Twój wiek w profilu jest prawidłowy, 199 traktowałbym jako błąd pomiaru. Poza tym tempo na polowke jest zwykle mega odlegle od hrmax.
Triangle Sports Racing Team
SAY NO TO DRAFTING!
hobbes

wniosek

Postprzez perki » 18-06-2012, 08:15

Dzieki za podpowiedż, hobbes.
Wniosek- kolejna możliwość weryfikacji już w niedzielę, znów zawody na dychę- zobaczymy co wyjdzie.
perki
perki

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Bieg