kalendarz triathlon

Alternatywa biegania gdy psycha siada

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z bieganiem w triathlonie i generalnie treningiem biegowym.

Re: Alternatywa biegania gdy psycha siada

Postprzez bartosz_ » 06-03-2013, 20:07

elim napisał(a):Dark bez footpoda nie da rady.

Bez footpada nie da rady po bieżni?
bartosz_

Postprzez piotrek.z » 06-03-2013, 20:32

Możliwe, że jest jakieś urządzenie fitness, które ma ANT+, po którym komunikuje się Garmin, ale jest mało prawdopodobne, żeby był w normalnej siłowni :)
piotrek.z

Postprzez elim » 06-03-2013, 22:01

Sa takowe, ale obecnie chyba tylko na rynku amerykanskim. W pracy mam trzy bieznie obok siebie i ustawienie tej samej predkosci na kazdej z nich daje rozna predkosc w rzeczywistosci. Pewni producenci kalibruja swoje urzadzenia, ale tylko niektorzy.

Tak wiec w 4 scianach na biezni mechanicznej footpod jest konieczny do zapisania treningu przez garmina przykladowo. Ale bez footpoda biegac sie oczywiscie tez da...
Triathlon Series Team
elim

Postprzez bartosz_ » 06-03-2013, 22:25

Oj, ale palnąłem :) Nie wiem dlaczego myślałem że chodzi o normalną bieżnię i zrozumiałem że garmin może źle mierzyć (np skracać) kółka na bieżni, jeśli mowa była o bieżnię w siłowni to moje pytanie jest bez sensu :)
bartosz_

Postprzez elim » 06-03-2013, 23:14

Na biezni lekkoatletycznej nigdy nie pokaze Ci tego samego, ile wychodzi z liczenia dystansu samemu. Na stadionie uzywac garmina mozna wylacznie do mierzenia czasu. Nawet tempo sam dokladniej wyliczysz.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Dark44 » 07-03-2013, 15:29

elim napisał(a):Sa takowe, ale obecnie chyba tylko na rynku amerykanskim. W pracy mam trzy bieznie obok siebie i ustawienie tej samej predkosci na kazdej z nich daje rozna predkosc w rzeczywistosci. Pewni producenci kalibruja swoje urzadzenia, ale tylko niektorzy.

Tak wiec w 4 scianach na biezni mechanicznej footpod jest konieczny do zapisania treningu przez garmina przykladowo. Ale bez footpoda biegac sie oczywiscie tez da...

Elim, a porównywałeś kiedyś wskazania z bieżni ze wskazaniami z footpada i garmina? Interesuje mnie jakie są odchylenie i średni błąd (tempo, prędkość), zakładając, że footpad mierzy dokładniej.

Ja kiedyś zrobiłem doświadczenie z bieżniami. Odpaliłem trzy identyczne z tymi samymi parametrami i obserwowałem taśmociągi, na których są znaki. Założyłem, że znaki rozmieszczone są na tych urządzeniach w jednakowej odległości. Po 5-7 minutach zaczęło sie to wszystko rozjeżdżać. Wysnułem wniosek, że prędkości mogą być inne. Np. w godzinę na jednej przebiegasz 12 km, a na drugiej 11,6 km.
Dark44

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Bieg