kalendarz triathlon

treningi endomondo vs garmin vs Daniels

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z bieganiem w triathlonie i generalnie treningiem biegowym.

treningi endomondo vs garmin vs Daniels

Postprzez Makhi » 29-09-2013, 18:44

Rozpoczynam nowy sezon i chcialbym treningi biegowe zrobić z jakimś gotowcem. Właściwie nigdy regularnie i sumiennie nie korzystałem z planu. Biegalem raczej na czuja. Biegowe doświadczenie jakieś mam. Trochę Ultra w ubiegłych latach. CrossMaraton w tym roku 3:40.
Czyli,
zakładając że w tygodniu bede realizował również treningi pływackie. Rowerowe na trenażer oraz siłowe. A na jesień planuje około 50% treningów poświęcić na bieganie. Z którego z planów radzicie mi skorzystać. Każdy ma swoje plusy, np;
Daniels.– dwa konkretne treningi, czyli pozostaje jakąś swoboda manipulacją rutyny treningowej w ciągu tygodnia.
Endomondo. Przejrzyście i po polsku z instrukcjami głosowymi. Dodatkowo z endo jako dzienniczka korzystam najchętniej.
Garmin Connect. Niby krok po kroku ale niektóre frazy są dla mnie nie jasne.
IronMan Extremalna sobota 2010 13:41
panasonic evolta triathlon 2013 12:40
Makhi

Re: treningi endomondo vs garmin vs Daniels

Postprzez justhappypl » 18-11-2013, 20:02

Ja przygotowywałem się do Biegu Niepodległości w Warszawie (10k) z endo i generalnie jestem zadowolony z efektów (cel został osiągnięty). Tu masz przykładowy trening (jezeli nie masz wersji pro i nie możesz sobie wygenerować) http://www.endomondo.com/workouts/263815499/1316428
Jeżeli chodzi o Daniels'a to kiedyś do tego podchodziłem, ale problem jest taki, że jednak jest założenie, iż pomimo treningów jakościowych (te dwa) biegasz prawie codziennie.
Stay hungry, stay foolish!
justhappypl

Re: Odp: treningi endomondo vs garmin vs Daniels

Postprzez roboter » 18-11-2013, 20:46

poszukaj planu FIRST. 3 razy w tygodniu dowalasz do pieca. prosty plan oparty o czasy 5 albo 10 km.
I'm not slow, I'm just enjoying the race longer
roboter

Re: treningi endomondo vs garmin vs Daniels

Postprzez Marfackib » 20-11-2013, 09:39

Myślę, że najpierw musisz określić jak cel by miał mieć trening biegowy. No. Czy to miała by być życiówka na 10 kilometrów, czy w maratonie. Plany Danielsa te "kolorowe" są dobre ale czasochłonne i brakuje czasu na inne dyscypliny, powiedziałbym, że to typowe plany dla biegacza a nie triatlonisty.
Marfackib

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Bieg