kalendarz triathlon

Problem z maratonem

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z bieganiem w triathlonie i generalnie treningiem biegowym.

Problem z maratonem

Postprzez Motylop » 05-05-2011, 20:10

Drugi maraton w życiu i drugi raz ten sam problem.
Do mniej więcej 30 km wszystko w najlepszym porządku. Później siada któraś z nóg.
Pół roku temu ból pojawił się z tyłu lewego kolana (jakby zewnętrzne ścięgno za kolanem)
Dwa dni temu - dla odmiany ból z przodu, po zewnętrznej stronie prawego kolana.

Oprócz w/w problemów całkowity luz - nawet się dobrze nie zmęczyłem, zero zakwasów (fakt, że biegłem w iście turystycznym tempie)

Na początku standardowo stan zapalny, teraz jest już trochę lepiej , za dwa dni nie będę pewnie już tego czuł. Nic wielkiego, ale z takimi numerami nie mam szans na przyzwoity wynik na tym dystansie bo ostatnie 10 km więcej idę niż biegnę.

Co robić by uniknąć podobnych problemów? Po prostu zwiększyć kilometraż czy skupić się nad jakimiś ekstra ćwiczeniami na nogi?
Motylop

Postprzez Eddie » 05-05-2011, 20:45

Nie chcę krakać ale ból po zewnętrznej stronie kolana (z boku) sugeruje itbs. Na twoim miejscu wrzucił bym ćwiczenia rozluźniające pasmo biodrowo piszczelowe do rutyny.
Eddie

Postprzez Forrest Gump » 17-07-2011, 21:23

Słyszałeś o tapingu? To pomogło wielu.
Inna sprawa, takie bóle mogą mieć podłoże w nawierzchni po jakiej biegasz zbyt często, asfalt daje "w kość" ;-) Może być to też brak glukozaminy.
Forrest Gump

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Bieg