kalendarz triathlon

spadek tętna podczas biegu przy stałej prędkości

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z bieganiem w triathlonie i generalnie treningiem biegowym.

Re: spadek tętna podczas biegu przy stałej prędkości

Postprzez 1konsul » 29-01-2016, 22:26

No więc zrobiłem sobie test na trenażerze - rozgrzewka 10m i potem 2 x 40m w Z3 i wszystko jest ok - praktycznie cały czas miałem dryf i ten współczynnik w procedurze z Friela wyszedł mi 9%. Co prawda zrobiłem jeden błąd bo jak podawał Friel:
So how do you find the level of intensity that targets the aerobic threshold (AeT)? This is dependent on your sport. For cycling the AeT is generally to be found in the range of 55% to 75% of Functional Threshold Power (cFTP). Experienced, serious riders typically reap a greater reward by working in the upper half of this power zone when doing AeT training with a power meter.
a ja niestety poleciałem na ok. 80% mojego FTP, więc już pewnie taki cykl mieszany a nie typowe AeT. zamierzam ten test jeszcze powtórzyć w Z2 żeby faktycznie posiedzieć w tym przedziale 55-75% FTP. Tak czy siak wszystko wskazuje więc na przekłamania bieżni na których ćwiczę, podejrzewam że po porządnym rozgrzaniu się tempo przez nie wskazywane jest przekłamane, a realne po prostu spada. I bardzo jestem zadowolony.
1konsul

Re: spadek tętna podczas biegu przy stałej prędkości

Postprzez 1konsul » 02-02-2016, 12:59

Ponieważ poprzedni teścik nie był do końca w tlenie postanowiłem przeprowadzić kolejny aby zobaczyć jak wygląda dryf. tym razem pojechałem dokładnie w środku mojego Z2, czyli ok. 67% FTP. po 10m rozgrzewki trzymałem 2 x 40m stałą moc. wykorzystując formułę Friela ten coupling wyszedł mi 0.25%. praktycznie oba odcinki pojechałem na tym samym stabilnym HR. Reasumując, przy niskiej intensywności wysiłku HR mam relatywnie stabilny w czasie. wydaje mi się więc, że za spadek obserwowany na treningach na bieżni odpowiadać musiało realne spowolnienie ruchu bieżni w czasie (pewnie się "odpowiednio dogrzewała").
1konsul

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Bieg