kalendarz triathlon

Czy nawet krótka dieta coś może dać?

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Czy nawet krótka dieta coś może dać?

Postprzez OdZeraDoBohatera » 16-05-2018, 10:14

Tak, patrzę, że do startu raczej mało, liczby treningów nie zwiększę (nie, nie jest tego dużo), ale nie chcę kontuzji, albo przetrenowania czy coś.

No to co zostało, a no dieta. Bo wagę mam zdecydowanie za dużą. W sumie to myślałem, że treningi (tak wiem, dieta to 75% sukcesu, ale oczywiście olałem ją) zredukują mi wagę (mam 85/178) ale nie wyszło, jestem jak by trochę mniejszy, ale waga ta sama (zakładam, że chociaż szczątkowe mięśnie mi się wytworzyły w zamian za utratę trochę tłuszczu).

To tyle historia. a teraz do rzeczy.
Mam 3 tygodnie (niecałe treningów) + ostatni tydzień (Ale tu nie sądzę abym jakąś dietę mógł).
Czy w trzy tygodnie da się coś sensownego zrobić? (Dietą)

Macie może jakieś rady? Czy raczej już nie ma sensu i muszę zaakceptować to co jest.
Na dietach się nie znam kompletnie, więc jeżeli już to poproszę o takie łopatologicznie proste :) (oprócz MŻ)
OdZeraDoBohatera

Re: Czy nawet krótka dieta coś może dać?

Postprzez superfrog » 16-05-2018, 11:47

Jakąś dietę masz czaly czas. Lepsza lub gorsza, ale jakaś jest. Ostre obcięcie przed startem może podobno powodować spadek mocy, więc więcej możesz stracić, niż zyskać.

A najprostsza dieta, oprócz MŻ, to pewnie jak najmniej przetworzone produkty i krótki spis składników.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:05 9/207
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
superfrog

Re: Czy nawet krótka dieta coś może dać?

Postprzez OdZeraDoBohatera » 16-05-2018, 11:58

superfrog napisał(a):Jakąś dietę masz czaly czas. Lepsza lub gorsza, ale jakaś jest. Ostre obcięcie przed startem może podobno powodować spadek mocy, więc więcej możesz stracić, niż zyskać.

dzięki, tej informacji w sumie potrzebowałem :)
OdZeraDoBohatera

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Zdrowie i odżywianie