kalendarz triathlon

Taśmy kinezjologiczne/kinesio - gdzie szukać?

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Taśmy kinezjologiczne/kinesio - gdzie szukać?

Postprzez MPawel » 04-08-2013, 19:24

Orientuje się ktoś gdzie powinienem szukać taśm do kinesiotapingu? W sklepach rehabilitacyjnych? aptekach? jakieś sklepy specjalistyczne?

Ewentualnie ktoś się wie, gdzie w Warszawie coś takiego dostanę?
MPawel

Re: Taśmy kinezjologiczne/kinesio - gdzie szukać?

Postprzez Aslanpl » 04-08-2013, 20:23

U rehabilitantów. Nie rozumiem po co Ci takie taśmy. Stosowanie ich wymaga pewnej wiedzy. To nie jest tak, że sobie nakleiksz i działa. Taśmy oddziałują na powieź twojego organizmu, dlatego też stosując je bez odpowiedniej wiedzy nie pomożesz sobie a być może jeszcze zaszkodzisz.
.
.........................__0.............0
...................._.-\ <,_.........</\_
.....~_.o^,....(...)./.(...)......._/\...
Aslanpl

Postprzez elim » 04-08-2013, 20:53

O ile dzialaja... Bo jak na razie nie ma dowodow na to.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Aslanpl » 05-08-2013, 08:10

W takim razie miliony sportowców rob to dla picu. :) Owszem jak się klei dla lansu to nie działa. Podobno samą wiarą można się wyleczyć z raka :) ale czy takie dowody są wystarczalne? Leki placebo to najdoskonalsze leki znane człowiekowi :) Ja osobiście stosuję terapię taśmami i czuję różnicę podczas leczenia kontuzji. Jeśli to efekt placebo to działa na mnie.
.
Aslanpl

Postprzez Aslanpl » 05-08-2013, 08:13

Tu krótki artykuł.

http://www.fizjoterapeutom.pl/materialy ... pedycznych

Elim widzisz brak udowodnionego działania a na AWF pozwalają kursy robić. :)
.
Aslanpl

Postprzez elim » 05-08-2013, 09:42

http://www.examiner.com/article/kinesio ... -or-a-myth

http://www.webmd.com/fitness-exercise/f ... -help-hype

Wymieniac linkami mozemy sie do jutra. Fakt, ze badania naukowe (spelniajace wysokie kryteria) tego nie potwierdzaja, a miliony ludzi tego uzywa, to inna rzecz. Wystarczy, ze kilka gwiazd niekoniecznie za darmo zacznie je zakladac (patez olimpiada Pekin), a juz setki ludzi zaczyna to powtarzac. Nagle sa setki specjalistow od klejenia. Jak zaczniesz pytac, to kazdy woe lepiej i inaczej tlumaczy ich dzialanie. I tak rosnie mit. Nie mowie, ze to w ogole nie dziala, ale podchodze do tego sceptycznie.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez just_tri » 05-08-2013, 13:14

Sama czasem używam tych tejpów, oklejają mnie fizjo albo sama to robie (i nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby tego nie robić), ale żeby jakiś specjalny efekt był to nie bardzo. Kupuje w http://ortofach.pl/ w Szczecinie. Wystarczy, że wejdę do basenu i już sie odklejają. Niestety stwierdziłam, że ze względu na to, że mężczyźni mają zazwyczaj większy zarost to im się lepiej trzymają te taśmy ;) I tak na tyle co stosowałam tejpy to zauważyłam, że w miarę dają radę przy jakiś małych problemach ewentualnie jako podparcie dla kolana, jak już przeciązyłam płaszczkowaty to raczej nic mi nie pomogły. W sumie to tak jak ze wszystkim w ortopedii - 'problemu nie zrobi, ale pomóc może' :D
just_tri

Postprzez elim » 05-08-2013, 13:31

No wlasnie moze spowodowac problem, jezeli ktos z przeciazeniem sie obklei i pozniej bedzie trenowal/startowal, jak gdyby nigdy nic, bo przeciez jest obklejony.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez just_tri » 05-08-2013, 15:01

A no to tak :D wiadomo chyba, że jak jest problem to trzeba się ograniczać ;) te plastry to tylko dodatek do rehabilitacji, a nie samo rozwiązanie problemu ;)
just_tri

Postprzez Aslanpl » 05-08-2013, 16:03

Dokładnie tak jak mówicie. Plastry to nie rozwiązanie problemu, ale jeśli pomagają to zakładam, że z jakiegoś powodu. Sposób na słaby klej na taśmach jest. Mój fizjoterapeuta używa specjalnego kleju w spreju i dodatkowo odtłuszcza skórę przed nklejeniem.
.
Aslanpl

Postprzez Dark44 » 06-08-2013, 11:05

Aslanpl napisał(a):Elim widzisz brak udowodnionego działania a na AWF pozwalają kursy robić. :)

To akurat kiepski argument. Na uniwerystetach, na psychologii także wykładają, np. inteligencję emocjonalną, czy inteligencję ciała, ale do końca nikt nie wie co to jest...;-)
Dark44

Postprzez Bopczyk » 07-08-2013, 10:58

Co do inteligencji emocjonalnej, to zapewniam Cię, że to nie jest żadna czarna magia i doskonale wiedzą co to jest :)

Ale jeśli chodzi o taśmy, to chyba jednak czarna magia :P
Bopczyk

Postprzez annakwityk » 12-06-2018, 04:00

Ja taśmy nabywałem ze sklepu https://pomocedlaseniora.pl/17-rehabilitacja[URL=https://pomocedlaseniora.pl/17-rehabilitacja]https://pomocedlaseniora.pl/17-rehabilitacja[/URL] , są już ze mną chyba 2 lub 3 lata i nie widac po nich sladów zużycia. Są naprawdę bardzo wytrzymałe, świetnie sprawdzają się w przypadku rehabilitacji, szczególnie górnych partii ciała.
annakwityk

Postprzez arthuroo » 12-06-2018, 10:41

nie gdzie szukac, ale jakie kupic.
jak kupowac to tylko japonskie K-Active, i lepiej ciemniejsze kolory, lepiej trzymaja jak jest cieplo.
dodatkowo polecam klej w spray od mueller'a szczególnie w przypadku kiedy nabawiles/as sie lekkiej kontuzji i chcesz potrzymac tasme przez pare dni zeby przyspieszyc rehabilitacje , tasma z klejem trzyma rowniez w wodzie.

sposoby aplikacji na youtube - szukaj pod http://www.kttape.com
ksiazka - chyba najlpesza pozycja w jezyku polski - Dynamiczne plastrowanie - Kinesiology Taping (Śliwiński, Krajczy) bardzo dobrze tlumaczy, jak naklejac, w jakim kierunku jaki ksztalt tasmy itd.

dla poczatkujacych mozna sprobowac z certyfikownaym fizjo - ale szybko zauwazysz ze naklejanie to bulka z maslem, szczegolnie przy nawracajacych kontuzjach tej samej partii ciala.

PS. rowniez polecam osobom nie uprawiajacym czynnie sport - kergoslup, nadgarski dla babci/dziadka :). W tych przypadkach tez pomaga. Wiec zastosowanie jest bardzo uniwersalne.
arthuroo

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Zdrowie i odżywianie