kalendarz triathlon

Batoniki i żele energetyczne z marketów - jestem "za" a może "przeciw".

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Batoniki i żele energetyczne z marketów - jestem "za" a może "przeciw".

Postprzez kryska90 » 04-08-2017, 14:30

Spotkałam sie w smarkecie typu Netto z półką dla sportowców i osób aktywnych. Znajdują się na niej żele i batoniki proteinowe i energetyczne. Co myslicie o takich batonikach i żelach z marketu? Są tak samo wartościowe jak te z sklepów dla sportowców, czy może czegos im brakuje? Gdzie najlepiej zaopatrywac się z takie specyfiki? Za odpowiedzi i wypowiedzi w temacie mówię "Dziękuję".
kryska90

Re: Batoniki i żele energetyczne z marketów - jestem "za" a może "przeciw".

Postprzez kajet » 04-08-2017, 16:21

1) Nie znam się, ale
2) w Lidlu (chyba) była swojego czasu promocja żeli, batonów, koktajli i nawet racuchów firmy FA. Sprawdzałem skład żelu i batona (a właściwie ilość kalorii i węgli tudzież sodu) i nie odbiegał od standardu. W smaku - OK. Tolerancja - OK. Zużyłem, nie mam. Koktajle i racuchy też zużyłem, były dobre.
3) jem na rowerze batony Aptonia z Decathlonu (chyba 6 sztuk za 4,99) i jestem zadowolony. Cena niższa o 90% od super ekstra batona dla triathlonisty robi swoje. 10 zł za baton żądają chyba ci sami ludzie, którzy po II wojnie kradli pożydowskie oszczędności ;) jednym słowem ludzie bez skrupułów :)
kajet

Postprzez KamilN » 05-08-2017, 19:51

W lidlu też są fajne batoniki pakowane chyba po 8 sztuk w cenie 6zł za pudełko. Mam, na treningach jem. W tygodniach sportowych były w Lidlu żele ich marki pakowane po 5 sztuk i taki kartonik kosztował na wiosnę 15zł a jakoś w czerwcu kupowałem po 10zł. Ilość żelu w żelu tak jak u innych producentów, smak jeden, cytrynowy, lekko specyficzny, ale przyjmował się jak trzeba, nawet bez zapijania. W tesco były żele ALE po 2,5zł a od przyszłego tygodnia chyba w auchan ALE mają być po 3 zł, zjadliwe, w wielu smakach, choć trochę gęste.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez hadwao » 07-08-2017, 11:14

Wg mnie wszystko jeden pies. Grunt, żeby nie szkodziło i nie powodowało jakiś problemów żołądkowych. Ostatnio staram się unikać kupnego jedzenia na treningach, bo wszystko jest dla mnie za słodkie/za sztuczne. Wolę sobie zapodać banana albo figi. Jeśli idzie baton to raczej coś w stylu dobrej kalorii z orzechami, co w teorii nie jest najlepszym batonem pod sport.

Odkryciem dłuższego wyjazdu rowerowego była bułka z pastą warzywną popijaną zimną colą. Taki "szot" co 1-2h i na całej trasie żadnego kryzysu. Po 150km jakby ktoś mi kazał wracać tą samą trasą, to bym wracał. Kiedyś jeździłem podobne trasy na batonach i innym syfie i po 4h jazdy już nie miałem ochoty na kolejne porcje. Cola mimo, że jest wyjątkowo słodka i sztuczne jakoś bardzo dobrze jest przeze mnie tolerowana w czasie wysiłku jeśli mam do zestawu coś stałego i "normalnego".

W każdym razie najlepiej testować. W cudowne właściwości batonów startowych nie wierzę - każdy ma inne potrzeb. Niby np. w batonach nie powinno być tłuszczy, ale wyściga to nie tylko cukry, kalorie itp, ale też głowa. Wyścig ZAWSZE jedziemy na ujemnym bilansie kalorycznym, więc trzeba głowę oszukać, żeby nas nie odcięło. Moje ulubione badanie, które zawsze cytuje, to to, gdzie kolarze na próbie czasowej wypadali lepiej od "nic nie spożywających" nawet, gdy tylko brali do ust izo i wypluwali. To wystarczyło, aby na krótko oszukać mózg, że cukry są dostarczane. Podobnie na dłuższych treningach ja bardziej potrzebuję czegoś co mi zapełni żołądek niż "szybkich" cukrów, bo jak mam pusty żołądek, to mnie zwyczajnie odcina.
hadwao

Postprzez kajet » 07-08-2017, 12:38

Figi na rowerze?? Jeśli ktoś umie walnąć dwójeczkę w czasie jazdy, czemu nie...
kajet

Postprzez lehoo » 07-08-2017, 14:55

Dla mnie figi jak najbardziej, szczególnie świeże, jeszcze lepsze daktyle. też świeże (czasami są w Netto, to wykupuję całą zawartość półki) smakują jak krówki. Polecam.
lehoo

Postprzez hadwao » 07-08-2017, 16:36

No mi też figi/daktyle nie szkodzą. Swoją drogą banany podobno też tak na niektórych działają. Trzeba testować - innej rady nie ma.
hadwao

Postprzez kajet » 07-08-2017, 17:18

Figi mi pomagają (zbić wagę), a nie szkodzą :)
Eh, pamiętam jak zabraliśmy z kolegami w Tatry kilka torebek suszonych owoców i orzechów. No bo każdy gram bagażu się liczy (prawda Kik_81?), a tu liczba kalorii na gram niezrównana, zdrowe to, przyswajalne... Najpierw się śmiałem z kumpla, któremu się spieszyło do schroniska, a potem sam zbluzgałem innego za przeciąganie zakupów - a po powrocie do pensjonatu rzuciłem się do kibla przy recepcji :D #najlepszechwile
kajet

Postprzez MateuszP » 07-08-2017, 17:26

Ja w siebie ładuję bcaa. W tym roku do tego dorzuciłem izo (kupne od ActivLab) i jest bardzo spoko.

Zrezygnowałem z suszonych owoców bo szybko nabierałem masy, a może to bardziej większa ilość wody?

Poza żelami tymi typu PowerBar czy musami owocowymi z Biedry to w sumie bananki zabierałem. One podobno z kolei dostają delikatną dawkę promieniowania :D

Według mnie sporo zależy od całości żywienia oraz danego dnia treningowego. Z mojej perspektywy gdzie:
- wyrzuciłem słodycze;
- produkty pszenne;
- alkohol (trzech króli - Challenge Poznań w tym roku bez dopingu);
- jem co 3h;
- ograniczyłem nabiał (nie licząc jaj)- to akurat sam postanowiłem

Po roku żywienia zgodnie z zalecaniami od dietetyka uczucie głodu mi towarzyszy bardzo rzadko. I czasem posiłek jak mijały 3h jadłem bo tak wychodziło, często przedłużając czas przerwy do 3:30 na przykład

Jednak chyba kolejny rok wrócę do niektórych rzeczy, zachowując sam schemat żywienia. tak eksperymentalnie. Jak się zasuwa to trzeba wsuwać. I również tutaj chyba popełniłem u siebie błąd, że na dłuższe jazdy na zewnątrz nie zabierałem zacnego bufetu
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez Zdzich20 » 28-03-2018, 08:18

Przyznam się do próbowania odżywek z Netto z półki dla aktywnych. Kupiłem sobie specyfik na przyrost masy mięśniowej i muszę przyznać, że działa. W prawdzie efektów kosmicznych nie ma lecz przyrost był. Na co dzień ćwiczę w zaciszu garażu z sztanga o średnim gryfie i malutkim obciążeniem. Z marketu mogę polecić serwatkę, jest dobra w smaku i niezbyt droga. W sumie dobrym pomysłem i moim zdaniem trafionym było stworzenie takiej półki w markecie Netto.
Zdzich20

Postprzez Nata_la2 » 10-07-2018, 11:46

Kupiłam kiedyś coś takiego... Coś strasznego. Nie wspomnę o składzie. Teraz wolę robić sobie sama... Trochę ziaren, płatków owsianych i orzechów.
Nata_la2

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Zdrowie i odżywianie