kalendarz triathlon

zachowanie tętna podczas zawodów

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

zachowanie tętna podczas zawodów

Postprzez weekendowy » 27-09-2017, 09:29

Po pierwszym pełnym sezonie startów 1/4 i olimp. zauważyłem pewną prawidłowość odnośnie zachowoanie mojego tętna. Podczas jazdy na roweże pierwsze pare kilometrów jadę w trupa więc tętno oscyluje w granicach Hr 95 % i od tego momentu tętno z racji przyzwyczajenia sie organizamu spada do pozimu ok 85 % i tak trzymam do końca. Bieg zaczynam od ok 85% HR i tutaj zaczyna się problem bo maksymalnie moge wejśc na ok 90% HR. Nie wiem z czego to wynika? z braku wytrzymałości, może z braku energii(nie jem juz nic na biegu)? Dodam, że w zawodach na 10 km mogę lecieć na 90% od początku ze stopminowym wzrostem do 100%. #:-s Jak to wygląda u was?
weekendowy

Re: zachowanie tętna podczas zawodów

Postprzez arthuroo » 27-09-2017, 12:59

taki wiek :)
W moim przypadku (na dluzsze dystanse) staram sie utrzymywac bieg i rower ponizej 85% i palnuje urwac jakies 3-4% (dodatkowo zakladaam nizszy HR max z wiekiem)
Tutaj istotne jest ustalenie HR max na rowerze oraz biegu, jak rowneiz Z1-Z5 ktore rozkladaja sie roznie procentowo.
Ciekawy link na temat dystansu IM, pewnie sa podobne opracowania na krotsze dystanse
http://eu.ironman.com/triathlon/news/ar ... -rate.aspx
arthuroo

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Zdrowie i odżywianie