kalendarz triathlon

Post owocowo-warzywny Dąbrowskiej

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Re: Post owocowo-warzywny Dąbrowskiej

Postprzez robertino » 20-05-2018, 11:37

fosforus napisał(a):
robertino napisał(a):ja w ogóle nie wierzę w „diety” oczyszczające. Z czego niby mają organizm oczyścić? Z potocznie przytaczanych „toksyn”, czyli z czego konkretnie? Nie jestem w temacie biegły, ale to brzmi jak bzdet powtarzany przez X osób, który wchodzi w końcu do obiegu i wszyscy zaczynają o tym mówić

A po co robisz rozbieganie po ciężkich interwałach. Albo rozjazd po jeździe na progu mleczanowym?

Nie było moim celem Cię atakować. Chcesz, to stosuj.
No właśnie tak jak rozumiem właśnie po co robię rozbieganie, czy rozjazd, tak nie rozumiem z czego ten nasz organizm ma się oczyścić. Chciałem dopytać, ale sorki, faktycznie wyszło dość atakująco.
Ja po prostu w to nie wierzę. Chyba, że są gdzieś badania, które potwierdzają czego się w efekcie takiej diety z organizmu pozbywamy. Ja taki niedowiarek jestem ;) Jak nie zobaczę, to nie uwierzę.
robertino

Postprzez Czeskom » 24-05-2018, 10:39

Sam nie stosowałem, ale na mój chłopski rozum założenia diet oczyszczających wydają się logiczne:
wiadomo, że często jemy szybko, a nie wszystko jest lekkostrawne więc pewnie trochę rzeczy zalega w organizmie; nie muszę widzieć toksyn żeby wierzyć, że są i że ich utylizacja może być problemem, produkcja żywności cały czas jest optymalizowana więc raczej nacisk jest żeby było szybko i smacznie, a nie zdrowo..
Do tego jak kilka razy zdarzyło mi się nie jeść cały dzień to zacząłem sikać na czarno; wierzę, że organizm zaczął trawić to czym wcześniej nie miał czasu się zająć.

Może dla niektórych z Was zbyt banalne, ale dla laika dobre do posłuchania:
https://www.wiecejnizzdroweodzywianie.pl/p074/ - babka ma background akademicki i jak ktoś potrzebuje odniesień do szerszych procesów to coś tam znajdzie
żeby nie było jojo jest też info o tym co dalej https://www.wiecejnizzdroweodzywianie.pl/p078/

Nie znam się, ale jak kobieta ma wyniki, których nie upatruje w cudach/energiach itp tylko w wiedzy o działaniu organizmu to wierzę, że jest to możliwe.
Oczywiście nie da się jednocześnie mocno trenować, ale znajomy, który robił jakąś podobną głodówkę mówił mi, że umiarkowana aktywność fizyczna była konieczna, inaczej bardzo źle funkcjonował.
Czeskom

Postprzez fosforus » 24-05-2018, 11:04

Czeskom napisał(a):Oczywiście nie da się jednocześnie mocno trenować, ale znajomy, który robił jakąś podobną głodówkę mówił mi, że umiarkowana aktywność fizyczna była konieczna, inaczej bardzo źle funkcjonował.

Kumpel jest właśnie w trzecim tygodniu tej głodówy. Pływa rekreacyjnie codziennie rano ale mówi że nie wyobraża sobie jakiegoś mocniejszego biegania.

Na razie od poniedziałku wywaliłem z diety cały nabiał i w ogóle laktozę (nie ma to związku z wszechobecną modą).

robertino - nie odebrałem tego jako atak

Karjar napisał(a):Ja mam w własnego i żony doświadczenia przykłady o tym, jak dieta roślinna (z normalną kalorycznością dostosowaną do potrzeb) zmieniła moje zdrowie. Ja uporałem się z cyklicznym nawrotami atopowego zapalenia skóry, a żona "wyleczyła" się z Colitis Ulcerosa ( choroba autoimmunologiczna jelit). Dodam, że "współczesna medycyna" skazywała ją na szpital po wprowadzeniu "strasznej ilości błonnika i ciężkich strączków". A tu proszę :D
Dlatego bardziej radziłbym Ci zwyczajne zarzucenie mięsa i nabiału, wyrzucenie z menu wszelkiej przetworzonej żywności i sprawdzenie przez ten miesiąc, jak Ci się żyje. Oczywiście kalorii ładujesz ile potrzeba :D

No u mnie też właśnie skórne problemy. Na początek poleciała laktoza. Przetworzonego jedzenia jadłem niewiele raczej ale przypilnuję jeszcze bardziej. Mięso na razie zostaje, głównie drób i ryby. Zobaczę z dwa miesiące czy jest jakiś skutek pozytywny.
nie ścigam się
fosforus

Postprzez Bartek » 28-05-2018, 08:02

moja żona zrobiła tę dietę. zwaliła 7 kg ale zrobiła wszystko należycie, długie wyprowadzenie z czystego postu. ale widząc jaka była zmęczona i bezsilna nie wyobrażam sobie żeby przy tej diecie trenować
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i odżywianie