kalendarz triathlon

Kontuzje od biegania

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Czy miałeś kiedykolwiek kontuzję spowodowana bieganiem?

Ankieta wygasła 11-11-2011, 20:51

Tak
24
83%
Nie
5
17%

Liczba głosów : 29

Postprzez WRS » 17-01-2012, 11:16

W moim mniemaniu rozgrzewka służy dopompowaniu krwi do wszystkich tkanek i tym samym pobudzeniu układu krwionośnego.
Rozciąganie mięśni i ścięgien jest ważne, ale nie powinno się go robić przed treningiem i po treningu również, bo, gdy mięśnia są dogrzane nie czujemy swoich możliwości i łatwiej jest naderwać czy nadciągnąć tkanki miękkie...
Ja się rozciągam w dni nietreningowe lub wieczorem po porannym treningu.
Rozciąganie dla mnie to nie jest kilka skłonów, wymachów nogami i rękoma, bo jeśli chodzi o takie "rozciąganie" w ramach rozgrzewki to nikomu się nic nie stanie...
Go hard or go home!
WRS

Postprzez Tomeko » 23-01-2012, 20:37

Koledzy mam dylemcik ;-) Otóż 2 tyg. temu podczas biegu po ok.10 km poczułem lekki ból z lewej strony kolana ( nie na tyle mocny by się zatrzymać) ,bieg kontynuowałem ale po następnym kilometrze musiałem się na chwilę zatrzymać ,wznowiłem bieg i dalej do domu już bez bólu . Tego samego i następnych dni żadnego bólu kolana . Do dnia dzisiejszego biegałem wielokrotnie i nic ( w tym kilka biegów w dużo szybszym tempie jak podczas dnia kiedy zabolało - treningi bezboleśnie... aż do dzisiaj po 15 km znowu ból po lewej stronie kolana zatrzymałem się na chwilę - bieg kontynuowałem ( do domu musiałem wrócić) i dalej biegłem . Było ok. Po następnym kilometrze pojawił się lekki ból (naprawdę lekki) ale jakby niżej i bardziej w stronę środka kolana . Spokojnie dobiegłem do domu . I jest ok . nic nie boli .Nie wiec czy mam się bać ,wyczytałem że to może być ITBS ?? tylko ja po schodach mogę normalnie chodzić , a to jest jeden ze skutków ITBS-a. Nie wiem czy mam odpuścić bieganie czy troszkę biegać mniej intensywnie :?:
Tomeko

Postprzez elim » 23-01-2012, 21:11

Po lewej stronie ktorego kolana?

Cwicz kolano! Nie zaszkodzi nawet, jezeli nie masz ITBS'u.

ITBS dopada po kilku kilometrach i czujesz uklucie podczas przetaczania.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Tomeko » 23-01-2012, 21:15

Po zewnętrznej stronie lewego kolana .

Czy ITBS jeśli już dopadł to jest to odczuwalne podczas każdego biegu czy mogą przeplatać się treningi podczas których jest wszystko ok ?
Tomeko

Re: Kontuzje od biegania

Postprzez Lex13 » 30-08-2019, 09:44

Masz racje, prawie każdemu zdarzają się kontuzje. Składa się na to wiele czynników, ale najczęściej to jednak brak wiedzy. Trzeba uważać na podłoże po którym biegamy, w jakich butach to robimy, jak się rozciągamy itd itd. Zerknij sobie tutaj: https://www.runners-world.pl/zdrowie/Ko ... ow,45895,1
Lex13

Postprzez JOblak » 13-09-2019, 10:14

Dwa lata temu przydarzyła mi się kontuzja, w trakcie leczenia szukałem informacji jak można uniknąć ich w przyszłości i dowiedziałem się że masaż może pomóc. Udałem się do https://www.salondewi.pl/ na masaż klasyczno-relaksacyjny i muszę powiedzieć że to działa. Moje mięśnie są rozluźnione i czuję się odprężony. Od tego czasu często chodzę na takie masaże i wam również polecam!
JOblak

Postprzez Mal123 » 30-09-2019, 12:11

Niestety, każdy lekarz potwierdzi, że od biegania psują się stawy. Taka prawda. Nic na to nie poradzimy, możemy tylko odpowiednią rozgrzewką liczyć na to, że zmniejszymy kontuzje.
Mal123

Postprzez renatka » 22-10-2019, 14:12

też miałam problemy zdrowotne "dzięki" bieganiu, więc przerzuciłam się na rowerek treningowy. I powiem wam szczerze, nie zawiodłam się
renatka

Postprzez DariaZ » 07-11-2019, 05:31

Ruch to jedno. Warto jednak też odwiedzić fizjoterapeutę jak nas coś boli. Czasami kilka zabiegów potrafi zdziałać cuda. Ja korzystam z usług https://fizjoarena.pl/ i jestem zadowolony.
DariaZ

Postprzez markos » 12-11-2019, 16:15

Chyba najbardziej typową kontuzją od biegania jest kolano biegacza czyli zespół bólu przedniej części stawu kolanowego . NA szczęście nie jest to na tyle poważna kontuzja, który uniemożliwia bieganie.
markos

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i odżywianie