kalendarz triathlon

Zapalenie ściegna prostownika palucha, miał ktoś?

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Zapalenie ściegna prostownika palucha, miał ktoś?

Postprzez garenge » 24-01-2012, 23:23

Witam, miał ktoś z was zapalenie ścięgna prostownika palucha stopy? Wie ktoś jak leczyć? Byłem u lekarza, polecił 3 tyg przerwy, ja już 4 tygodnie nie biegam, a nadal strzela i lekko trze w stopie, czuć to ścięgno mimo tabletek i smarowania.
Nie biegam, ale jeżdżę na rowerze w butach spd-sl, czyli stopa nie chodzi, tylko jest sztywno.

Smaruję fastum i jakąś maścią z jadem żmiji :taktak: i pomaga na tyle, że nie trze aż tak mocno, ale jak przyłożę rękę i poruszam paluchem to czuć to przeskakiwanie lekkie. Nie daj Boże przebiegnę trochę np. wczoraj na wfie i nawraca się, więc wf już odpada.
Pytanie tylko czy można chociaż pływać?

Dawać ciepłe czy zimne kompresy ta to ścięgno?
garenge

Postprzez WRS » 27-01-2012, 23:33

Miałem podobne dolegliwości, ale lekarz u mnie stwierdził nadwyrężenie...Tą diagnozę postawił tak po prostu po wywiadzie, ale ja czułem, żę miałem tam stan zapalny.
Bolało mnie całe podbicie i nie mogłem ciężaru opierać na palcach. Smarowałem 2 miesiące voltarenem i jakby samo przeszło. Jeśli to było to - to odpuść bieganie i inną aktywność, przy której czujesz ten ból.
Go hard or go home!
WRS

Postprzez garenge » 28-01-2012, 21:13

No właśnie już miesiąc ponad, smaruję smaruję, okładam i nic nie dawało. Teraz tak jakby mniej czuć. We wtorek rano próbne bieganie, ale najpierw w poniedziałek rano basen + potem basen w klubie. Obczaję co i jak, jak boli to tydzień przerwy następny
garenge

Re: Zapalenie ściegna prostownika palucha, miał ktoś?

Postprzez Tyria » 04-01-2019, 14:59

Widzę, że temat już nieco stracił na dacie, ale myślę, że wszelkie kontuzje to dalej ważny temat. Ostatnio nabawiłem się nadwyrężenia w mięśniu trójgłowym łydki i zastanawiam, czy ta maść z jadem żmii faktycznie Ci coś dała? Czy faktycznie ona coś daje?
Chciałbym tego specyfiku wypróbować, bo jest relatywnie tani, ale ostatecznie o wiele lepiej byłoby chyba w coś droższego zainwestować? Myślę nad harpagonem forte max i szukam porady. Oczywiście trzymam się wszelkich wskazówek internetowych typu https://bola-miesnie.pl/bol-miesni-lydki/ wiem też, zę leczenie takich kontuzji wymaga czasu. Ale co sądzicie, warto dobrą maść kupić, czy... to czas leczy rany? :D
Tyria

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Zdrowie i odżywianie