kalendarz triathlon

Kolano, pomocy!!

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Re: Kolano, pomocy!!

Postprzez kazub » 25-03-2013, 11:14

Trzymam kciuki. Przecież jesteś z żelaza ;)
Pamiętaj, że w sierpniu mamy się pościgać na trasie więc wylecz kontuzję i do przodu.
kazub

Postprzez Tomasz Cudejko » 01-05-2013, 16:28

Motylop,

Przysiad jest jednym z najczestych mechanizmow urazu łakotki (szczegolnie w poleczniu z rotacja piszczeli). Dlatego bralbym pod uwage uraz lakotki. Aby to sprwdzic ortopedzi najczesciej wykonuja tzw testy McMurray i/lub Apley's .
Napisz jak sprawa sie rozwinela i ewentualnie opisz objawy jesli nadal borykasz siez tym problemem.

Pozdrawiam,
Tomasz, www.kneemedscience.blogspot.com
Knee Medicine and Science
70.3 - 5:40 (Sierakow 2013, debiut)
42,195 - 4:23 (Wawa 2012, debiut)
21,097 - 1:53 (Pabianice 2013, debiut)
Tomasz Cudejko

Postprzez wiotka » 08-05-2018, 05:39

Czytałam wczoraj o pierwszym w Europie, a drugim na świecie przeszczepie rzepki jaki dokonano we Wrocławiu. Świetna informacja, tylko co z tego skoro w moim mieście wizyta u ortopedy w ramach NFZ jest nierealna. Złamana noga szybciej się zrośnie niż doczekamy się na taką wizytę. Oczywiście fajnie jest poczytać, że komuś pomogli. Miło mieć świadomość że jest jakaś klinika która jest w światowej czołówce.
Co do opasek na kolano to mnie wystarczą obcisłe leginsy termiczne. Ale mój brat zakłada nieraz specjalną opaskę o jakiej piszecie. Wygląda trochę jak nakolanniki jakie zakładają siatkarze, z tą różnicą że ma silikonowe usztywnienie w okolicach rzepki https://www.mobilex.pl/produkty/miekka-ortopedia/. Taki stabilizator pomaga w ukrwieniu nogi i łagodzi dolegliwości.
wiotka

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i odżywianie