kalendarz triathlon

Pełny Ironman - suplementacja w trakcie

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Re: Pełny Ironman - suplementacja w trakcie

Postprzez Czeskom » 02-05-2017, 18:12

To mnie zaskoczyliscie z tym odpuszczeniem węgli przed startem :(
Ja ciagle jestem głodny..
Czeskom

Postprzez majre » 02-05-2017, 21:52

Teoretycznie spożycie wegli bezpośrednio przed wysiłkiem może spowodować nagły skok poziomu cukru we krwi w momencie rozpoczęcia wysiłku, co w dalszej kolejności może objawić się zwrotami głowy, nudnościami i ogolnym spadkiem koncentracji. Jeśli źle pamiętam, niech mnie ktoś poprawi
majre

Postprzez fosforus » 04-07-2017, 12:16

Niektórzy twierdzą że w połowie roweru dobrze jest zjeść coś stałego.

Ja pomyślałem o np. zmiksowanej pomidorówce z ryżem. Nie żartuję, na maratonie pływackim po 6 godzinach
płynięcia mały talerz takiej pomidorówki postawił mnie na płetwy.

A wy jakie macie patenty (pytanie do tych co jedzą)?
nie ścigam się
fosforus

Postprzez MateuszP » 04-07-2017, 12:29

fosforus napisał(a):Niektórzy twierdzą że w połowie roweru dobrze jest zjeść coś stałego.

Ja pomyślałem o np. zmiksowanej pomidorówce z ryżem. Nie żartuję, na maratonie pływackim po 6 godzinach
płynięcia mały talerz takiej pomidorówki postawił mnie na płetwy.

A wy jakie macie patenty (pytanie do tych co jedzą)?

Nie myślałeś o zrobieniu Rice Cake? Sądzę, że przy takim dystansie warto się pokusić o pokarm, który jest wilgotny.

Zdarza mi się jeść więc odpowiedziałem ;)
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez fosforus » 04-07-2017, 13:03

No właśnie pomidorówka z ryżem była by pokarmem w miarę mokrym, nawet do wypicia z butelki.
nie ścigam się
fosforus

Postprzez hadwao » 04-07-2017, 13:24

fosforus napisał(a):Ja pomyślałem o np. zmiksowanej pomidorówce z ryżem. Nie żartuję.

Jak coś jest głupie, ale działa to znaczy, że nie jest głupie ;-)
hadwao

Postprzez lehoo » 04-07-2017, 14:09

Ja podczas roweru i biegu muszę czasami zjeść coś stałego, aby móc dalej brać żele. Batonów kupionych mój żołądek nie trawi. Robię więc batony sam:
- rozcieram widelcem świeże daktyle (są irańskie w Netto w dziale z warzywami)
- dodaję wcześniej uprażone płatki górskie, słonecznik i orzechy
- do tego dodaję rodzynki i żurawinę, dla kwaśnego posmaku
- dosypuję sól morską
- mieszam, sklejam wszystko, ugniatam na płaski placek i formuję batony.
Dla mnie ok, nie sprawia mi to perturbacji żołądkowych ja dzieje się to przy kupionych gotowych batonach.
lehoo

Postprzez Ogut » 04-07-2017, 19:53

Ja zjadłem bułkę z serem żółtym i polędwicą sopocką. Byla to bardzo miła odmiana i złamanie słodkiego smaku.
Ogut

Postprzez barthez1 » 25-09-2017, 19:51

Trochę odświeżę temat, żeby nie zaczynać nowego.
Jak przechowujecie żele podczas długiej jazdy? Na HIM lub na całego IM, trzeba tego trochę już zabrać. Czytałem wypowiedzi kilku kolegów, że wciskają żele do bidonu. I jak to technicznie zrobić? Rozcieńczyć z wodą? Jakieś proporcje, czy tylko tyle wody, żeby można było to z grubsza pić? :-\
Jak w trakcie wysiłku dozować? Przeliczyć żele na łyki? #:-s

Dlaczego pytam?
Podczas debiutu w HIM w Szczecinie na rower zabrałem 6 dużych żeli i jadłem na zmianę, w każdej godzinie, co 20 minut żel, żel, baton. Sprawdziło się bardzo dobrze.
Wychodzi na to, że na całego IM musiałbym zeżreć chyba z 12 żeli i jakieś inne stałe coś. Tylko jak to upchnąć na rowerze? Rozwiązanie z żelami w bidonie wydaje się całkiem ciekawe...
barthez1

Postprzez kajet » 25-09-2017, 22:34

Jeśli wchodzą Ci żele squeezy, to firma ta ma też żel w butelce - specjalny do rozcieńczania. Użyłem go testowo na ćwiartce. Trzeba przeliczyć "normalne" żele na liczbę mililitrów płynu (patrząc na ilość węgli w jednym i drugim). Zdaje się, że butelka 500 ml to równowartość ok. 20 żeli, więc na całym byś wlał 300 ml i uzupełnił wodą (Wychodzi też sporo taniej, bo butelka kosztuje 60 zł). Pysznie pewnie nie będzie, ale skoro drummer wciska do bidonu kilkanaście żeli i nie rzyga...

Najlepszy jest przezroczysty bidon o znanej pojemności. Te z Decathlonu mają nawet podziałkę co 100 ml.
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez Kik_81 » 26-09-2017, 09:47

Na HIM jadłem Muffinki, figi suszone, żelki i daktyle - działały i smakowały, na Tatra Road Race Miałem po podjeździe szwagierkę/punkt żywnościowy z bułką, grubo masłem i szynką i nie dało się tego zjeść - odwodnienie w ustach i bułka w odczuciu sucha - niezjadliwa.

Podoba mi się opcja pomidorówki z ryżem na pełnym...zapamiętuję - podana normalnie w butelce 0,5 lub 0,7 by miała duży otwór.
Owsianka zmiksowana na słodko...
Ziemniaki gotowane i posolone grubo ...

Tak z 800 kcal z pokarmu stałego + 400 kcal z Izo wypada przyjąć - jest to zresztą chyba max wchłaniania. 50g węgli / h

Jak nie walczy się o czas (i o 5 minut nie chodzi) to na normalne żywienie można sobie spokojnie pozwolić - a żele zostawić jako rezerwę.
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez Alex » 26-09-2017, 13:41

barthez1 napisał(a):Podczas debiutu w HIM w Szczecinie na rower zabrałem 6 dużych żeli i jadłem na zmianę, w każdej godzinie, co 20 minut żel, żel, baton. Sprawdziło się bardzo dobrze.
Wychodzi na to, że na całego IM musiałbym zeżreć chyba z 12 żeli i jakieś inne stałe coś. Tylko jak to upchnąć na rowerze? Rozwiązanie z żelami w bidonie wydaje się całkiem ciekawe...

Bardzo dobrze liczysz :) Ja tylko proponuję na zmianę raz cały żel raz połówka batonu. Czyli masz 6 żeli i 3 batony. Gdzie to upchać:
1. Paski z numerami startowymi mają gumki w które pakuje się żele
2. Torebka na ramie (za kierownicą)
3. Kieszenie w stroju startowym
4. Gumki recepturki i mocujesz do ramy.

Na pełnym dystansie w T1 widziałem gości wcinających stały ciepły posiłek z termosu :)
Alex

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i odżywianie