kalendarz triathlon

ból kolana w przedniej części

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Re: ból kolana w przedniej części

Postprzez superfrog » 28-06-2016, 06:03

O ile wiem, to rower jest wskazany przy chondromalacji. Wysoka kadencja jak najbardziej. Pewnie są różne rodzaje. Delikatny ruch dostarcza do powierzchni ciernych mazi, co jest dobre.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:05 9/207
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
superfrog

Postprzez weekendowy » 28-06-2016, 08:53

Ja się bujam już miesiąc z kolanem...jak przestało boleć to przebiegłem dyszkę i znowu napier...jak schodzę po schodach. Umówiłem się już do ortopedy, zrobi mi USG no ciekaw jestem ile będę musiał pauzować. Ja czekam tydzień na wizytę w REMEDICA w Koszalinie. cena: 120,- wizyta + USG. powodzenia bo ja coś czuje że sezon mam z bani.... X(
weekendowy

Postprzez weekendowy » 01-07-2016, 08:22

karrlos napisał(a):A gdzie konkretnie się umówiłeś na bikefitting?
Masz jakies opinie na ich temat?

Może się komuś przydać opinia na tema konkretnego bikfitera: Wczoraj byłem na bikefittingu. Gość który się tym zajmuje jest fizjoterapeutą i ma mega wiedzę na temat biomechaniki. Okazało się że ustawienie roweru to jedynie finalna część całego spotkania. Siedziałem u niego 3 godziny. Pomierzył, robiłem różne testy, powyginał, co się dało porozciągał, nawet igło terapie mi zaaplikował na moje kopyta, bo to przez nie znalazłem się w tej firmie. Zupełnie inaczej siedzę teraz na rowerze, zamontował podkładki pod bloki bo niestety okazało się że w każdej nodze mam inny nacisk, i jakieś tyłopochylnie miednicy z prawej strony. No ale z tym się nic nie zrobi. Dlatego ustawił mi tak siodełko że niweluje tą wadę anatomiczną. Pokazał mi ćwiczenia które mam wykonywać w domu na wzmocnienie newralgicznych miejsc. Na koniec profesjonalna dokumentacja z opisami i zdjęciami. Chodziłem po różnych fizjio ale z taka wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem się jeszcze nie spotkałem. Z całego serca polecam faceta Łukasz Szczęsny z ValeLab w Gdańsku
weekendowy

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i odżywianie