kalendarz triathlon

Gardło :-(

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Gardło :-(

Postprzez Ariel » 04-08-2016, 18:16

Panie i Panowie

Pytanie o przypadek mój własny, od razu zaznaczam że już u lekarza byłem ale wierzę w waszą wiedzę :-)
Chodzi o gardło, miałem infekcję typową - wiadomo chrypa gorączka etc. (ledwo mówiłem) lekarz dał zwykłe leki i tyle. Po tygodniu przeszło, trening wznowiłem ale w gardle miałem uczucie bólu przy przełykaniu. Zrobiłem 1/2 wszystko fajnie ale uczucie w gardle nie mijało i po 4 tygodniach powrót infekcji :-(
Tym razem antybiotyk, pierwsza dawka 3dni potem znów 3dni, zmiana antybiotyku i kolejne 3dni :-( dziś wizyta niby infekcja minęła ale gardło nadal nie działa dobrze chrypa, ból przy przełykaniu i ogółem ciężko na gardle ;-(
Trening już wznowiłem ale szukam pomysłów na gardło - lekarz kazał płukać itd. A za tydzień Chodzież i miałem wielki plan łamać 5 ;-(

Ariel

Wysłane za pomocą Tapatalk
Ariel

Re: Gardło :-(

Postprzez Krygi90 » 04-08-2016, 20:56

w zeszłym sezonie miałem sporo kłopotów z gardłem..
U mnie problem załatwiła kominiarka do jazdy rowerem z decathlonu, dodatkowo na szyje polarowy komin (przy wietrznych lub chłodniejszych dniach) przy bieganiu albo oddech przez nos albo kominiarka.

Przy wysiłku oddychasz mocniej i częściej więc migdałki nie wyłapują wszystkich zarazków i idzie łatwo załatwić gardło.
Jeżeli mocno boli odpuszczasz kilka dni. Codziennie rano i wieczorem herbata z miodem, cytryną i imbirem :)
Nie pić zbyt gorących napojów bo dodatkowo podrażnia gardło. Zimnych wiadomo :)
Krygi90

Postprzez Czeskom » 04-08-2016, 22:00

Nie wiem czy pijesz mleko, ale ja w pewnym momencie zorientowałem się, że prawie zawsze po wypiciu mleka po treningu łapałem jakąś infekcję; pewnie było pożywką dla bakterii..
Czeskom

Postprzez spietrza » 04-08-2016, 22:52

Idz do lekarza a nie szukaj rozwiązania na forum. Zaraz wszyscy przeciwnicy mleka się odezwą. A mnie boli głowa jak czytam.

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Postprzez Czeskom » 05-08-2016, 01:35

Nie no, nie jestem przeciwnikiem mleka (aż takim wielkim ;)
Całe życie piłem mleko, dawniej po treningach wypijałem sporo zimnego mleka bo bardzo dobrze gasi pragnienie.
Tylko problem jest gdy nie mamy zdrowej diety, a po ciężkim treningu od razu łapiemy się lodówki..
Ja właśnie w taki sposób załatwiłem się kilka razy więc dzielę się prywatnym spostrzeżeniem, nie twierdzę, że jest to prawda objawiona, która stosuje się do każdego mieszkańca ziemi ;)
Chyba to nie są herezje?
Czeskom

Postprzez Ariel » 05-08-2016, 06:50

spietrza napisał(a):Idz do lekarza a nie szukaj rozwiązania na forum. Zaraz wszyscy przeciwnicy mleka się odezwą. A mnie boli głowa jak czytam.

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk

Nie zapominaj o przeciwnikach glutenu i miesa trzeba dac im szanse :-)

Bylem u lekarza nawet 3 ale szukam tez info od ludzi bo wiadomo ze wiedza ludowa czasem lepsza niz medycyna

Wysłane za pomocą Tapatalk
Ariel

Postprzez hadwao » 05-08-2016, 08:50

Akurat jest wiele dowodow na to, ze mocne ograniczenie miesa jest zdrowe :)

Ale u Ciebie Ariel to bym zaczal od ustalenia co masz w gardle. Jak zwykly antybiotyk nie pomogl to pewnie masz tam jakas netupowa bakterie i trzeba zrobic jakis posiew.
W zeszlym roku mialem podobnie - antybiotyk pomogl doraznie, ale infekcja szybko wrocila. Okazalo sie, ze akurat u mnie to byl blad lekarza, ktory przepisal mi antybiotyk o waskim spektrum i nie trafil. Kolejna dawka o szerokim spektrum pomogla. Jak bierzesz cos o szerokim i infekcja wraca to trzeba zrobic posiew i po nim dopiero dobrac antybiotyk. Tyle przynajmniej zrozumialem z tego.
hadwao

Postprzez Ariel » 05-08-2016, 09:09

zrobiony wczoraj test actim crp który miał wykazać czy potrzebny jest antybiotyk kolejny - wyszło negatywnie więc lekarz stwierdził że już nie ma żadnej bakterii etc. i gardło powinno się zagoić więc dostałem nawilżające preparaty
obawiam się kolejnego nawrotu bo uczucie bólu przy przełykaniu śliny nadal mam tak jak po pierwszej infekcji, zobaczymy został mi tydzień do startu który chce poświęcić na rozruszanie organizmu
Ariel

Postprzez Kik_81 » 05-08-2016, 09:26

Ja w takiej sytuacji mam Tymsal - w sensie od pieszych objawów bólu gardła (np. drapanie). Gdy zaczynam czuć osłabienie to dopiero lekarz. A Tymsal swoją droga przez cała kurację. P.S. Jak masz szałwię w ogrodzie i spirytus w spiżarni tak jak ja to możesz ukręcić TrzYMszAl home made.
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez cleveland » 05-08-2016, 13:19

Kik_81 napisał(a):Ja w takiej sytuacji mam Tymsal - w sensie od pieszych objawów bólu gardła (np. drapanie). Gdy zaczynam czuć osłabienie to dopiero lekarz. A Tymsal swoją droga przez cała kurację. P.S. Jak masz szałwię w ogrodzie i spirytus w spiżarni tak jak ja to możesz ukręcić TrzYMszAl home made.

Też to brałem jak mi gardło się psuło. Dobrze wypala rurę!

Ostatnio z braku pierwszego spróbowałem HascoSept i równie skuteczny. Chociaż nie tak hardcorowy :D

Koledze jednak pomoże tylko lekarz. Jest jakiś powód, dla których na ból gardła (pierwszy pomysł - wirus), lekarz przepisał antybiotyk. Tutaj lepiej nikt nie doradzi niż lekarz face2face. Ewentualnie zmień lekarza na lekarza, nie na forum :D
cleveland

Postprzez kruntol » 21-09-2016, 20:53

Niedoleczona infekcja stała się przewlekłym stanem zapalny. Lepiej miej l4 spędź ten czas w domu nie ćwicz ani nic, bo zle leczona czy nieleczony stan zapalny gardła ma nieciekawe reperkusje. Ja miałem np po anginie leczonej domowymi sposobami zapalenie węzłów chłonnych a to nic fajnego :P a komplikacje mogą być dużo gorsze
kruntol

Postprzez kasia22 » 29-09-2016, 17:11

A ja słyszałem, że właśnie, jak jest się chorym to o wiele lepiej jest jednak to jakoś wyćwiczyć.
kasia22

Postprzez radziu2 » 18-10-2016, 14:20

[quote="kasia22"]A ja słyszałem, że właśnie, jak jest się chorym to o wiele lepiej jest jednak to jakoś wyćwiczyć.[/quote]

Ja też jak czuje, że mnie coś bierze idę pobiegać i mija. Nie wiem może to dziwne, ale pomaga :D
radziu2

Postprzez ori100 » 03-02-2017, 22:39

Problemy z gardłem które opisujesz mogą być wywoływane również przez refluks żolądka. Może warto sprawdzić te objawy i nawroty choroby pod tym kątem?
ori100

Postprzez Kajko85 » 04-02-2017, 23:30

Może to taki okres. Ja od dwóch tygodni też mam jakiś wirusowy syf na gardle.
Dostałem w Środę bana od Pani Lekarz na treningi na ponad tydzień. Dzisiaj było już trochę lepiej, ale wieczorem znowu coś mnie drapało. Powoli odczuwam lekką presję czasu bo pod koniec marca mam swój pierwszy pół-maraton.
K.A.J.K.O
Póki co zielony jak tabaka w rowie :)
5 km - 26m:00s
10 km - 54m:16s
Kajko85

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Zdrowie i odżywianie