kalendarz triathlon

Siniak i ból zgięcia palucha

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Siniak i ból zgięcia palucha

Postprzez Ariel » 02-07-2017, 18:16

spotkał się ktoś z czymś takim ?
w czwartek rano w trakcie biegu coś "zakuło" ale kontynuowałem trening i normalnie zrobiłem co miałem robić cały dzień czułem "coś" w zgięciu palucha ale bez szaleństwa uważałem że po prostu coś naciągnięte i chwile poczuje. Wieczorem okazało się że mam siniaka i przy dotyku boli...
piątek/sobota nadal uczucie bólu ale powoli siniak znikał i myślałem że temat się zakończy
dzisiaj w ciągu dnia (na boso) zrobiłem krok do tyłu i ponownie "strzał" w zgięciu palucha - nagłe uczucie ukucia, ból no i siniak powrócił
czuję przy chodzeniu - nie jest to jakiś tragiczny ból, ruchomość palucha normalna, biegać się na razie nie odważyłem, na rowerze czułem mały dyskomfort przy deptaniu mocniejszym (napięciu palucha)
jutro mam wizytę u ortopedy - zapewne USG ale może ktoś coś podpowie

Ariel
(ps. zdjęcie poglądowe)
Ariel

Re: Siniak i ból zgięcia palucha

Postprzez Ariel » 02-07-2017, 18:17

Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Postprzez robertino » 02-07-2017, 21:46

nie znam się na tym. Kumpel miał podobny "wylew" na łydce. Okazało się, że jakieś wiązadła w kolanie nie trzymają, łydka jest nadmiernie eksploatowana i w końcu puściła. Tak jak piszesz - bez badania nie znajdziesz przyczyny. Trzymam kciuki

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez Ariel » 03-07-2017, 18:41

Pan doktor podotykal i organoleptycznie stwierdzil pekniecir naczynka i tyle ;-) kazal odpoczac od biegania, oszczedzac stope, chlodzic smarowac mascia i obserwowac... a wiec w sumie nic ciekawego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Postprzez Karjar » 03-07-2017, 19:24

Ariel napisał(a):Pan doktor podotykal i organoleptycznie stwierdzil pekniecir naczynka i tyle ;-) kazal odpoczac od biegania, oszczedzac stope, chlodzic smarowac mascia i obserwowac... a wiec w sumie nic ciekawego

Ariel napisał(a): Wieczorem okazało się że mam siniaka i przy dotyku boli...
piątek/sobota nadal uczucie bólu ale powoli siniak znikał i myślałem że temat się zakończy
dzisiaj w ciągu dnia (na boso) zrobiłem krok do tyłu i ponownie "strzał" w zgięciu palucha - nagłe uczucie ukucia, ból no i siniak powrócił

Dziwna ta diagnoza ... Jeśli pękło naczynko to czemu siniak znikał i powracał? Chyba, że dwa razy pękało :-? Stawiał bym raczej na coś w stawie. Z reguły, jak pęka naczynko to po pierwsze często bezboleśnie, po drugie potem już nie boli. No w każdym razie oby, jak najszybciej przeszło, a diagnoza to klasyka, jak boli to odpocząć od aktywności przy której boli :D
Karjar

Postprzez wolebiec » 22-08-2017, 10:55

Miałem podobny problem. Trwało to kilka miesięcy. Palec spuchnięty i niemożność zgięcia (ból, blokada). Znalazłem w domu zapomnianą butelkę czerwonego wina wytrawnego kupioną dwa lata temu. Otworzyłem i wypijałem codziennie lampkę. Po tygodniu palec był wyleczony. Otwierając butelkę nic nie wiedziałem o takim działaniu czerwonego wina no ale co innego mogło tak pomóc, skoro nic innego nie brałem. Poczytałem co nieco w necie o winie czerwonym i piszą ze zawiera jakieś związki przeciwzapalnie działające.

Kolejnej butelki nie otwierałem, nawrotu stanu chorobowego nie było.
wolebiec

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Zdrowie i odżywianie