kalendarz triathlon

cześć

Jesteś nowy / nowa? Napisz coś o sobie i pozwól nam dowiedzieć się o Tobie więcej.

cześć

Postprzez lorak » 17-06-2016, 13:44

Cześć i czołem,

ostatnio wpadam tutaj by zaczerpnąć nieco informacji bądź inspiracji, w związku z tym postanowiłem się przywitać.
Mam na imię Karol, mam 32lata, pochodzę ze Starachowic, a od 13 lat mieszkam w Krakowie.

Nieco o moich sportowych doświadczeniach,

w latach 98-2009 sporo jeździłem na rowerach (roczne przebiegi na poziomie 10-15k km, w 98 kupiłem pierwsze XC, w 2000 złożyłem pierwszą czasówkę na bazie Rometa Huragana po ojcu, w 2008 złożyłem kolejne XC na którym jeżdzę do tej pory).
W między czasie sporo chodziłem po górach, grałem w nogę, jezdziłem na nartach i startowałem w biegach na orientację.

W 2009 rozpocząłem stałą pracę, tym samym całkowicie zrezygnowałem z jakiejkolwiek aktywności fizycznej, co za tym idzie strasznie się spasłem (z 75kg do 95kg przy 177cm) i straciłem resztki kondycji. Pomagało mi w tym śmieciowe i nieregularne jedzenie w delegacjach, papieroski oraz wieczorne piwka.

W listopadzie 2013 włączył się alarm.. było bardzo zle.. a ja zdałem sobie sprawę, że z wyjątkowo zdrowego i wysportowanego gościa zrobiłem z siebie tłustą świnkę mającą problem z przebiegnięciem 3km, które wcześniej zjadałem w 12min.. wdrożyłem procedurę naprawczą..
w 2014 trochę biegałem, odświeżyłem XC i kupiłem carbonową szosę..
w 2015 biegałem i jeździłem jeszcze więcej, przy okazji przebiegłem 3 półmaratony (najlepszy czas 1h57).
w bieżącym roku w kwietniu przebiegłem kolejny półmaraton (1h49min), a miesiąc później pomimo operacji przebiegłem Cracovia Maraton (4h18min, czas słaby, bo byłem 2,5 tyg od zabiegu i kilka dni od odstawienia antybiotyków).
Porwałem się także na triathlon, po części z ciekawości, po części z próby połączenia roweru z bieganiem, a po części za namową startującego od dłuższego czasu przyjaciela. Tydzień temu debiutowałem na 1/4 w Świerklańcu (czas 2h55). Impreza z jednej strony była dla mnie kubłem zimnej wody, a z drugiej cennym doświadczeniem z którego wyciągnąłem masę wniosków i w końcu zrozumiałem, że nie wystarczy trochę jezdzić, trochę biegać i czasem iśc na basen. W wielkim skrócie muszę zacząć odwiedzać basen nieco częściej niż wtedy kiedy pada na tyle, że nie da się iść pobiegać, muszę także dużo częściej trenować zakładki. Moje treningi nie są nastawiane na jak najlepsze wyniki na zawodach, a na jak największą przyjemność w czasie trenowania. Dużo biegam i jeżdżę w towarzystwie żony z rocznym synkiem w joggerze/przyczepce.

Mój plan na ten sezon:

17.07 - TdP amatorów
31.07 - 5i50 Budapeszt
28.08 - 1/2 IM Katowice
11.09 - być może IronDragon
lorak

Re: cześć

Postprzez Bartek » 17-06-2016, 14:47

Witaj,
masz świetną bazę jako biegacz. zazdroszczę :)
przy okazji nakręciłeś mnie na iron dragona :) w końcu olimpijka z draftem, chcę tego :D
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez leksiiiu » 17-06-2016, 16:41

hej ;)
leksiiiu

Postprzez Centrifugal » 21-06-2016, 13:39

Witaj!
Nic tylko pozazdrościć takiej przeszłości :)
Centrifugal

Postprzez sany » 22-06-2016, 20:43

Hej,
fajny masz plan zawodów. TdP amatorów nie polecam a 1/2 w kato nie ma najlepszej trasy kolarskiej ale wiem że blisko do krk a to na pewno plus. Na Twoim miejscu jechałbym na iron dragona a nie na 1/2 w Kato ze względu na organizację.
Co do pływania, napisz na priv jak jesteś zainteresowany współpracą z profesjonalistą. Nie nie ja ale znam i mogę polecić jedną osobę.
Wyskakuj na rower na IC co środę wyjazd o 17 z błoń, 17.30 na kryspinowie lub pod decathlon na zako, zależnie od trasy. https://www.facebook.com/IC.Krakow/
Świetna okazja do przepalenia nogi :)
sany

Postprzez lorak » 24-06-2016, 18:34

Bartek
nie przesadzajmy z tą bazą.. w zimnych miesiącach biegam tylko 20-40km tygodniowo, a teraz wolę rower i kilometraż spadł poniżej 20.

Iron Dragon polecił mi kumpel który zawsze tam śmiga z rodzinką.. co więcej nasze żony się przyjaźnią, a start jest zlokalizowany 14km od naszego domu :)

Centrifugal
zwłaszcza można zazdrościć tych paru lat zapuszczenia :P jest szansa, że na przełomie tego i następnego sezonu uda mi się odbudować to co straciłem i odzyskać formę sprzed 10 lat..

sany:
TdP traktujemy bardziej piknikowo, jedziemy w kilka rodzin z żonami i dziećmi, mamy zarezerwowane pół pensjonatu, dwa dni przed zawodami chcemy się pokręcić po okolicy, a po naszym starcie chcemy kibicować zawodowcom.

słyszałem, że 1/2 w Kato nie ma najlepszej trasy kolarskiej, słyszałem historie o torach kolejowych, słabej i dziurawej nawierzchni, pogiętych obręczach i pogubionych bidonach, tysiącu zakrętów itd.. jak bardzo to było przejaskrawione - nie wiem. Niestety ciężko jest znaleźć połówkę z fajną trasą kolarską i lokalizacją na południu kraju w końcówce sierpnia. No jest niby Bełchatów tydzień później, ale wtedy miałbym trochę mało czasu na regenerację przed Ironem. Poza tym Kato ma trzy plusy: 1) bliskość Krakowa 2) pętle - moja żona i synek nie zanudzą się na śmierć bo co chwilę będę ich mijał 3)fajna atmosfera na zawodach, co prawda do zdolności organizacyjnych ekipy Silesiaman mógłbym się po Świerklańcu doczepić, ale klimat imprezy udało im się zbudować bardzo sympatyczny..

Z profesjonalistą niby pracuje.. niby bo w kwietniu pływaliśmy dwa razy i wczoraj trzeci raz :ymblushing:
Jest to polecony przez znajomego Michał Gawor, grupa pływa 3 razy w tygodniu (niestety mnie jako tako pasują tylko środy), po 3-5osób, zajęcia prowadzi pracownik Michała (nie pamiętam imienia), płaci się w zależności od liczby uczestników.. czy to jest to czego szukam/potrzebuję? za wcześnie by oceniać, na pewno jest sympatycznie i na luzie i na pewno jakieś tam konstruktywne uwagi dostaje, a pozostali uczestnicy zajęć pływają lepiej ode mnie więc można wnioskować, że zajęcia działają.. ale chętnie przygarnę kontakt, umówię się na jakieś zajęcia testowe, a nóż widelec okaże się , że dają dużo więcej niż obecne (nie mam porównania, ostatnie lekcje pływania brałem ponad 20 lat temu i wtedy to wyglądało totalnie inaczej).

IC dobrze znam, ale na chwilę obecną noga jeszcze nie na tym poziomie by tam się dobrze bawić ;)
lorak

Postprzez superfrog » 28-06-2016, 05:54

Na lżejszą nogę, to może OTR?
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:05 9/207
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
superfrog

Postprzez lorak » 28-06-2016, 11:29

[quote="superfrog"]Na lżejszą nogę, to może OTR?[/quote]

już szybciej,.. grupa strong była dla mnie odrobinę za szybka, natomiast grupa chill zdecydowanie za wolna.. więc prawie z nimi nie jeździłem, w tym roku powstała grupa trend i myślę , że to jest coś gdzie mógłbym się wpasować, niestety jeszcze żaden czwartek nie siadł mi czasowo :(
lorak

Postprzez Czeskom » 28-06-2016, 14:53

sany napisał(a):Hej,
...
Wyskakuj na rower na IC co środę wyjazd o 17 z błoń, 17.30 na kryspinowie lub pod decathlon na zako, zależnie od trasy. https://www.facebook.com/IC.Krakow/

3 pytanka do powyższego:
- jedziecie jutro spod decathlonu?
- czy jadąc po tych pagórkach ok. 28avg będę miał jakieś towarzystwo czy wszyscy śmigają 35 i sam się zgubię?
- czy akceptowalne pozostawienie lemondki, nie chce mi się jej odkręcać..
Czeskom

Postprzez lorak » 06-07-2016, 13:01

Czeskom napisał(a):
sany napisał(a):Hej,
...

3 pytanka do powyższego:
- jedziecie jutro spod decathlonu?
- czy jadąc po tych pagórkach ok. 28avg będę miał jakieś towarzystwo czy wszyscy śmigają 35 i sam się zgubię?
- czy akceptowalne pozostawienie lemondki, nie chce mi się jej odkręcać..

z tego co wiem dzisiaj leci i decathlon i kryspinów
ja samodzielnie jeżdzę po tych pagórkach ok 30avg i na IC się zgubiłem :ymblushing:
to jest luzne teningowe ściganko więc nie sądzę żeby ktoś się czepiał lemondki..
42,195km - 4:22:26
21,098km - 1:39:42
10km - 44:35
IM - 11:21:07
1/2 IM - 5:25:07
1/4 IM - 2:55:09
5i50 - 2:43:21
lorak

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Jesteś nowy na xTRI.pl? Przywitaj się!