kalendarz triathlon

[Cykl] XDU 2013 - oficjalny temat

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2013.

Re: [Cykl] XDU 2013 - oficjalny temat

Postprzez ikarol » 09-05-2013, 19:57

No i dziś przez burzę trochę kiepsko, zrezygnowałem z roweru i sprawdziłem obydwie trasy biegowo. Na bieganiu bardzo zaskoczyłem się nieznanym mi odcinkiem za mostkiem na Cybinie, wyglądął trochę jak wycięty specjalnie pod XDU :) Bardzo fajna wąska ścieżka, zakończona stromym krótkim podbiegiem, potem kolejny singielek. Reszta trasy to dość szeroki szuter wokół jeziorka, z dłuższym podbiegiem chwilę po starcie.

Trasa rowerowa będzie bardzo ciekawa, nie ma dłuższych podjazdów, ale jest kilka technicznych elementów (podjazd z korzeniami) i mój ulubiony singiel nad jeziorkiem :)
ikarol

Postprzez lukit » 12-05-2013, 20:01

Wyniki dzisiejszych zawodów są dostępne na http://plus-timing.pl/txt_wyniki.php
lukit

Postprzez ikarol » 12-05-2013, 20:20

Kolejna świetna impreza spod znaku XDU! Dziś w nieco odmiennych warunkach pogodowych, ale przez to było jeszcze ciekawiej.

Trasa biegowa niby porównywalna trudnością z Laskiem Marcelińskim, ale mnie dziś wykańczał ten długi podbieg po mostku, szczególnie na drugim bieganiu. Natomiast trasa rowerowa to jak na warunki Olszaka pierwsza klasa! Nie brakowało w sumie niczego, oprócz jakiegoś dłuższego podjazdu, ale tam takich po prostu nie ma ;-) Bardzo dużo technicznych odcinków - krótkich podjazdów po piachu i korzeniach, gdzie trzeba było się gimnastykować, żeby wyjechać. Pierwsza runda rowerowa była poezją, niestety następne gorzej, gdyż bardzo trudno było wyprzedzać na wielu wąskich odcinkach. Natomiast wyeliminowanie takich wąskich gardeł jest raczej niemożliwe, więc trzeba być na to przygotowanym, choć nie jest to komfortowe zarówno dla wyprzedzanych, jak i wyprzedzających (zdarte gardło ;-) ).

Kwestia pierwszego miejsca wyjaśniła się w zasadzie po pierwszym podbiegu, a końcowa przewaga Daniela Formeli ponownie była miażdżąca.
ikarol

Postprzez zdanozdan » 12-05-2013, 20:55

naprawdę fajne traski, zarówno bieg jak i rower, dobry dzień był :-)
zdanozdan

Postprzez beybol » 19-07-2013, 09:49

Domena imprezy - xdu-poznan.pl jest do kupienia, czy to oznacza że impreza jest zagrożona?
Whether you think you can,
or you think you can't,
you are right.
beybol

Postprzez foka » 19-07-2013, 14:25

Wszystko jest ok. Strona została przeniesiona na www.XDU.com.pl - miałem to zrobić już przed sezonem ale wtedy zabrakło czasu, a teraz wygasła stara domena i zanim podpiąłem nową minęło kilka dni.

Nic nie jest zagrożone :D. Dzięki za poruszenie.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez foka » 03-09-2013, 14:27

Hej forumowicze - na www.XDU.com.pl trwa rejestracja na XDU#3 które już w ten weekend na Dziewiczej Górze. Trasy dzisiaj późnym wieczorem ale będą już oznaczone i od jutra można latać i ćwiczyć.

Na hasło xTRI.pl zniżka na dodatkowe miejsca z 65 na 50 także zapraszam :D
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Kiwi » 04-09-2013, 08:53

Mam do sprzedania miejsce na XDU 3 i 4. Kontuzja wyeliminowała mnie ze startów. Jeśli ktoś chce kupić, to piszcie na prv
Kiwi

Postprzez ikarol » 08-09-2013, 16:22

Pierwsze wrażenia na gorąco po starcie - chyba najlepsze XDU jak dotąd! Miejscówka na Dziewiczej Górze okazała się strzałem w dziesiątkę, to był crossduathlon pełną gębą.

Organizacyjnie jak zawsze rewelacyjnie, bez żadnej spinki, wszystko punktualnie i przejrzyście. Bardzo dobrym pomysłem było zrobienie szerokiej rozbiegówki. Trasa biegowa dla mnie bardzo wymagająca, podbieg pod Dziewiczą wchodził w nogi :-D Ale takie właśnie trasy powinny być na crossduathlonach.

Trasa rowerowa bajka, super, że pojawił się selektywny podjazd na szczyt i zjazd z Dziewiczej faworyzujący zawodników jeżdżących dobrze technicznie, to było prawdziwe MTB :-D Nie zabrakło też fragmentu płaskiego na złapanie oddechu.

Trochę obawiałem się krzyżowania tras biegowej i rowerowej, ale nie było z tym żadnych problemów. Było też dużo bezpieczniej niż na Malcie, na rowerze było szeroko i można było w miarę swobodnie wyprzedzać.

Kibice nie mogli się nudzić, a Narzeczonej bardzo spodobała się szybka dekoracja ;-)

Ze swojego startu jestem bardzo zadowolony, w końcu udało się wejść na pudło open. Na biegu było ciężko, ale na rowerze dzisiaj niosło mnie bardzo sympatycznie.

Wrzucam kilka fotek.
Załączniki
IMG_9220.JPG
IMG_9210.JPG
IMG_9193.JPG
ikarol

Postprzez Mateusz P » 09-09-2013, 06:32

Również jestem bardzo zadowolony. Trasa rowerowa w porównaniu do poprzedniej znacznie lepsza mimo że na Malcie niby miałem jedynie zastrzeżenia do trudności przy wyprzedzaniu. W większości znacznie szersza , brak powalonych drzew itp. elementów w wąskich fragmentach trasy które by blokowały ruch.

BIEG
Ciężkie podbiegi i jeszcze trudniejsze zbiegi. Mały minus za zakręt w okolicach strefy zmian, przez pokrzywy z wystającymi pieńkami. Zdarzyło mi się walnąć piętą w taki pieniek, a na ostatniej pętli wpaść w pokrzywy gdyż turyści nie chcieli mi zrobić odrobiny miejsca.

ROWER
Super zjazdy które podwyższały ciśnienie zwłaszcza przy wyprzedzaniu. Duża różnica prędkości między dublowanym a dublującym zapewne powodowała że to tym wyprzedzanym ciśnienie podskakiwało bardziej ;-)
Można by się czepiać że odcinki proste były zbyt długie lecz faktyczni tak jak pisze Karol była szansa na nich na odzyskanie tchu.

Również mocno obawiałem się wspólnych odcinków bieg-rower, okazały się absolutnie bezproblemowe mimo że zdarzyło mi się że dwóch wolniejszych kolaży jechało obok siebie gdy z przeciwka ktoś biegł, a ja właśnie chciałem wyprzedzać.
Takie połączenie pętli jest atrakcyjne dla widzów, bez przemieszczania się widzą kilkukrotnie wszystkich zawodników.

Do poprawki
Poza wspomnianym zakrętem w pokrzywach mam jeszcze dwie drobne uwagi. Wydaje mi się że linia startu powinna być jakoś materialnie określona i trochę szkoda że nie było chipów do pomiaru czasu lecz jeśli pojawią się czasy poszczególnych dyscyplin będzie OK nawet bez chipów.
Na mecie placek ze śliwkami – REWELACJA :-)

Jeszcze w innym temacie.
1. Cały czas zastanawiam się co jest korzystniejsze jechać w butach biegowych –zyskać sporo w strefie zmian i być nieco wolniejszym na rowerze, czy jednak przekładać buty na SPD. Co sądzicie, podzielcie się waszymi opiniami na ten temat.
2. Jedzie ktoś z Was do Mosiny (www.mosinaduathlon.pl)? Czego tam można się spodziewać, warto się tam wybrać?
Mateusz P

Postprzez elim » 09-09-2013, 08:37

Rozwiazanie sa buty triathlonowe w wersji mtb. Bez kompromisow.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Mateusz P » 09-09-2013, 08:59

Kiedyś szukał czegoś takiego i nic nie znalazłem więc stwierdziłem że nie istnieją. Możesz umieścić jakieś linki do sklepów, testów, opinii…

Tak na szybko teraz szukałem i wszystko co znalazłem to zwykłe buty biegowe bez możliwości przykręcenia bloków.
Mateusz P

Postprzez elim » 09-09-2013, 10:49

To sa buty tylko na rower, wiec i tak trzeba je zalozyc, ale zaklada sie je i sciaga juz podczas jazdy, przykladowo specialized trivent terra, sidi terra. Buty na bieg trzeba zalozyc, ale elastyczne sznurowki triathlonowe oszczedzaja czas.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez ikarol » 09-09-2013, 19:56

Mateusz, najbardziej Pro opcja to ta wymieniona przez elima. Czyli buty tri pod MTB wpięte w pedały, które zakładasz jak już się rozpędzisz, i zostawiasz je wpięte schodząc z roweru. Do tego buty biegowe ze sznurówkami tri.

Ja jeżdżę tak na 1/3 Pro ;) Normalne buty MTB zakładane w strefie i zdejmowane po odstawieniu roweru + buty biegowe tri.

Czy ma ktoś z Was może dokładny pomiar wczorajszych tras?
ikarol

Postprzez foka » 10-09-2013, 10:56

Jezeli ktoś będzie gdzieś widział fotki z zawodów to proszę o informację - chciałbym podpiąć na stronie imprezy (www.XDU.com.pl).

Nie wiem z jakiego powodu na ponad 135 opłaconych osób (wiele osób odstąpiło komuś pakiet) wystartowało 86. Trasy naprawdę są za trudne ?
Instagram,
foka
Admin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2013