kalendarz triathlon

[2013-07-14] IV frydman Triathlon

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2013.

Re: [2013-07-14] IV frydman Triathlon

Postprzez złyfenek » 13-07-2013, 17:48

Alarm odwołany, transport znaleziony!
10k - 39:52 | HIM - 5:28
złyfenek

Postprzez Dark44 » 15-07-2013, 09:06

No to po Frydmańskim triathlonie już:-)
Mnie poszło, jak zwykle słabo (umarlem na długim podjeździe pod mocnym wiatrem), ale dopóki nie uporam się ze swoimi problemami zdrowotnymi, to reszta startów w tym sezonie będzie nie lepsza.
Cieszę się, że moja koleżanka Bożenka z Rzeszowa (Bo) wygrała (2:43:10) ten triathlon w kategorii open kobiet. To wielki sukces jak na debiutantkę na tym dystansie ( dopiero trzeci start w pierwszym sezonie triathlonowym). Gratulacje Bo!!!
Kilka uwag o samym triathlonie:
pozytywy
- dobrze, że z małego, lokalnego tri Frydman rozrósł się(z 40 do 160 osób w samej olimpijce, a startowało ok. 250 zawodników)
- oraganizatorzy zadbali o otoczenie i przyjęcie większej ilości zawodników
-załatwili dobrą pogodę:-)
- nie "przeginali" z wysokością wpisowego (50zł)
-trasy przebiegały najurokliwszymi rejonami i tak powinno pozostać na przyszłość
-w części rowerowej-asfatr dobrej jakości i ogólnie(pomimodwóch mocnych podjazdów) trasa jest szybka. Chociaż, akurat, jak zaczął sie fragment długiego podjazdu(po 10km), to mocny podhalański wiatr wiał w twarz;-)
-woda zimna, ale pływalo sie dobrze, oznaczenia widoczne, wyjscie z wody ok.
-trasa biegowa jak w ub. roku, jednak trochę skrócona(nie wiem dlaczego?)
-pojawił się doping na trasach, ze względu na większe rozgłośnienie imprezy
-do imprezy tri zostały dołaczone inne imprezy regionalne natury góralskiej festynowości(i bardzo dobrze:-)

negatywy
-wnerwiała mała strefa zmian i gęste upakowanie rowerów. Nie było praktycznie miejsca na rozłożenie swoich rzeczy. Rowery zahaczały się wzajemnie i zaplątywały. To zdecydowanie trzeba poprawić.
- i znowu kłopoty w Niedzicy na trasie rowerowej. Nie można nie regulować tam ruchu! Dochodziło i tym razem do groźnych sytuacji. To trzeba poprawić i załatwić z policją przez godzinę ograniczanie ruchu turystycznego w tym miejscu. Albo zmienić przebieg trasy(np. odwrotnie)
-start w jednym czasie Olimpijki i Sprintu to zły pomysł
- kłopoty z STS Timing-iem i wynikami, często zmieniane
- kłopoty z paskami chipowymi (starocie i odpadały)
- dograć trzeba start (był falstart i to fałszywy żeby było śmieszniej;-)Przy tak dużej liczbie uczestników (Spront startował z Olimpijką) już nie można gwizdkiem z pomostu dawać sygnału. Trzeba to robić z łodzi i starterem z megafonem.
-brak prysznicy i jakiegoś namiotu do przebrania(dobrze, że pogoda dopisała)
- myślę, że warto podnieść nieco wpisowe i podnieść standard (np. posiłku-kwaśnica nie jest za dobrym posiłkiem regeneracyjnym, chociaż rozumiem intencję organizatorów, aby zawodnicy poprubowali tej zupki;-)
-praktycznie brak sędziowania, co korciło niektórych do oszukiwania (pozdrawiam panią Małgorzatę z nr 331, która skracała sobie dystans pływacki ścinając przed bojami wyznaczony trójkąt. Po co będzie zawracać sobie głowę tłokiem itracić czas przy nawrocie jak można zakombinować;-(
Ogólnie impreza, jak najbardziej, na plus i wiadać, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby przyciągnąć więcej zawodników i widzów do Frydmana.
Czekam na następną edycję:-)
Dark44

Postprzez żeli » 15-07-2013, 11:43

To był mój pierwszy start na dystansie olimpijskim ( a czwarty w tri w ogóle) i jestem bardzo z niego zadowolony. sam start do etapu pływackiego był dla mnie dziwny, zawodnicy mocno zdezorientowani, nie było wyznaczonej linii startu, niektórzy stali na brzegu, a tu gwizdek i .... płyńcie :-| :shock: . Etap rowerowy trudny, ale bardzo ciekawy, no i bieg - sama przyjemność - szkoda tylko że trasa biegowa krótsza.
żeli

Postprzez Frydman Triathlon » 15-07-2013, 11:53

Dzięki za informacje!
Tak, strefa zmian była upakowana. Za rok będzie znacznie więcej miejsca.
Wprowadzimy usprawnienia przy kolejnej V edycji.
Dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Wyniki znajdziecie na http://www.frydmantriathlon.pl/ i http://sport-timing.pl

Dziękujemy też za wyrozumiałość, bo jak wiecie przy wpisowym 50zł to nie wiele można zwojować.

Do zobaczenia za rok!
Frydman Triathlon

Postprzez immortal » 15-07-2013, 12:28

impreza bardzo udana mimo paru niedociągnięć. Poprzednicy wszystko już napisali nie ma co po nich powtarzać. Jedynie tylko nie wytykając palcami zauważonej przez Dark44 Pani Małgorzaty, należało by "pozdrowić" wszystkich, którzy mimo zakazu jeździli na kole jak złoto - a mało ich nie było...
immortal

Postprzez celnik74 » 15-07-2013, 12:33

Ja miałem debiut na tak długim pływaniu, a że pływak ze mnie kiepski to i strefa zmian kiepściutka bo jak można długo siedzieć? U mnie było 4 minuty po pływaniu 41 minutowym. Jak tu walczyć i wyjść z twarzą, pociągnąć na rowerze i biegu. Trasa rowerowa nie była wcale taka trudna bo na pewno przy dwóch podjazdach byłoby ciężko zrobić średnią 30km/h. Bieg jak zwykle walka z kolką i wyszło jak wyszło 45 minut. Całość 2:54:24
Mimo moich słabych punktów to wyszło nieźle a nawet fantastycznie, jestem bardzo zadowolony i polecę każdemu takie zawody, może było trochę minusów ale zabawa przednia, za którą bardzo dziękuję. Do poprawy pływanie i strefy zmian no i wyeliminowanie i znalezienie objawów kolki.
Dzięki wszystkim za wspaniałą zabawę TRI.
celnik74

Postprzez celnik74 » 15-07-2013, 12:38

Jeszcze co do draftu to ciężko było to utrzymać w otwartym ruchu, ja jechałem z lusterkiem i widziałem zarówno przód i tył jak zbliżał się samochód z tyłu to zwalniałem i po chwili próbowałem wyprzedzić ale czy dystans 7 m był zachowany tego nie wiem, poza tym kierowcy także stwarzali ciekawe sytuacje. Zatrzymał się taki na drodze mnie wyprzeda inny samochód i gdybym nie miał lusterka to odbiłbym w lewo i tu byłby dzwon pewny a z przeciwka autobus. Jechałem szybko ale zachowawczo i myślę że bezpiecznie i bez draftu.
celnik74

Postprzez Dark44 » 16-07-2013, 08:29

Pierwsza porcja zdjęć-wszyscy zawodnicy, wyjście z wody na tle Pienin:-)
Czekamy na resztę.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 450&type=1
Dark44

Postprzez boshka » 16-07-2013, 08:42

Ja również dziękuję za fajną imprezę. Kto jak kto, ale ja z pewnością zapamiętam ją do końca życia... Nie wygrywa się bowiem takich zawodów codziennie :)

Pozdrawiam wszystkich, których poznałam w realu i zapraszam na relację:
http://run-bo.blogspot.com/2013/07/iv-f ... i-sie.html
boshka

Postprzez żeli » 16-07-2013, 12:17

boshka napisał(a):Ja również dziękuję za fajną imprezę. Kto jak kto, ale ja z pewnością zapamiętam ją do końca życia... Nie wygrywa się bowiem takich zawodów codziennie :)

Pozdrawiam wszystkich, których poznałam w realu i zapraszam na relację:
http://run-bo.blogspot.com/2013/07/iv-f ... i-sie.html
Gratuluję zwycięstwa :!: :lol:
Jak przeczytałem o Twoim konkursie to sobie pomyślałem: będziemy blisko siebie na mecie. Dobrze, że trochę szybciej biegam, to udało mi się Cię złapać na trasie biegowej :-P ;-) , no a ostatniemu facetowi dołożyłaś ponad godzinę :!: Brawo :!: :lol:
żeli

Postprzez witja71 » 17-07-2013, 17:28

Również przyłączam się do Gratulacji dla Bożeny, tym bardziej, że widziałem dokładnie Jej zwycięstwo będąc na mecie pomiędzy Bożeną a Aśką Garlewicz.
Impreza super. Na pewno będę tam za rok bo mam porachunki z wiatrem :evil: , który nie pozwolił mi poprawić rezultatu z 2011.
Właściwie do niczego innego oprócz przymałej strefy zmian nie można się przyczepić. Takie niedociągnięcia jak brak odpowiedniej ilości sędziów czy brak ograniczenia ruchu pieszych przy zamku w Niedzicy to można wytykać organizatorom , którzy biorą za start ileś set złotych.
Pozdrawiam organizatorów i uczestników(nawet tych draftujących) :-)
Witek Zasada
Wybrane produkty dla sportowców https://www.facebook.com/GoldStariinne
firmy Mistrza Olimpijskiego www.starlife.pl
witja71

Postprzez Dark44 » 18-07-2013, 08:02

witja71 napisał(a): Takie niedociągnięcia jak brak odpowiedniej ilości sędziów czy brak ograniczenia ruchu pieszych przy zamku w Niedzicy to można wytykać organizatorom , którzy biorą za start ileś set złotych.

Witja, a propos - Niedzicy- tu chodzi o zdrowie i o życie zawodników, czyli nie byle co;-) Ja startowałem drugi raz, i drugi raz były tam niebezpieczne sytuacje. Dlatego sugerowałem organizatorom, aby podnieść opłatę startową i regulować tam ruch. To jest krótki odcinek, bo reszta jest ok.
Dark44

Postprzez WRC » 18-07-2013, 11:10

Dark44 napisał(a):
witja71 napisał(a): Takie niedociągnięcia jak brak odpowiedniej ilości sędziów czy brak ograniczenia ruchu pieszych przy zamku w Niedzicy to można wytykać organizatorom , którzy biorą za start ileś set złotych.

Witja, a propos - Niedzicy- tu chodzi o zdrowie i o życie zawodników, czyli nie byle co;-) Ja startowałem drugi raz, i drugi raz były tam niebezpieczne sytuacje. Dlatego sugerowałem organizatorom, aby podnieść opłatę startową i regulować tam ruch. To jest krótki odcinek, bo reszta jest ok.

Dokładnie, jeszcze przedałoby się obstawić pierwsze ostre zakręty na zjazdach
WRC

Postprzez Dark44 » 19-09-2013, 07:22

oooo, fajny filmik (relacja) z tego triathlonu, i świetna muza (a propos-wie ktoś czyje to kawałki?)
http://www.youtube.com/watch?v=D6vlp3IJuzs

PS. Okazało się, że pani z nr 331, nie tylko na pływaniu oszukiwała, ale i na rowerze kombinowała;-(
Dark44

Postprzez foka » 24-09-2013, 14:00

a co dokładnie robiła ?
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2013