kalendarz triathlon

[2013-07-14] Triathlon Sława 2013

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2013.

Re: Triathlon Sława 2013

Postprzez beybol » 15-07-2013, 20:10

Krótka relacja z zawodów.

Nie mam może wielkiego doświadczenia (to byłą moja druga impreza) więc jeśli napiszę coś nie tak to proszę o wybaczenie.
Moim zdaniem impreza była bardzo udana - zgodnie z nazwą był to festiwal triathlonu.
Było kilka startów w różnych kategoriach wiekowych (od lat 10 do ....) + sztafety.
Bardzo fajna oprawa. Okolica i jezioro bardzo malownicze i przyjemne.

Przed zawodami:
Zawody zostały rozegrane na terenie dużego campingu więc nie było problemu z dojazdem (dobre oznaczenia) i parkingiem.
Biuro zawodów trochę mogłoby się lepiej zorganizować, bo na 4 konkurencje były 4 stanowiska, przy czym wiadomo, że najwięcej osób startowało w open. Efektem była 30 min kolejka do odbioru pakietu startowego podczas, gdy pozostałe stanowiska świeciły pustkami.

Pływanie:
Start z wody (niestety moim zdaniem plaża w tym miejscu była zbyt wąska jak na ponad 200 startujących) Dwie pętle po 400 m z wyjściem z wody. Sporo asekuracji na trasie. Warunki moim skromnym zdaniem były dość trudne bo wiatr był spory tego dnia a zawody rozgrywane były na samym końcu jeziora gdzie utworzyła się dość wysoka (jak na jezioro) i bardzo krótka fala. To sprawiało, że pływanie (przynajmniej dla mnie) do najłatwiejszych nie należało ale za to nabyłem nowych doświadczeń.

Rower:
Dwie pętle po ok 14 km po dość płaskiej trasie. Asfalt w części nowy w części stary i popękany ale w sumie przyzwoity. Trasa świetnie oznaczona. Niestety do końca nie wiem jakie zasady obowiązywały na trasie. Oficjalnie na stronie był komunikat o zakazie draftingu ale mijałem po drodze całe grupy (i to nie raz te same) a nie słyszałem, żeby kogokolwiek karali...

Bieg:
Trasa biegu to trzy 2 km pętle po parku. Tu również oznaczenia były super. Wystające korzenie i kamienie oznaczone farbą, bieg w zasadzie cały czas w lesie.

Na mecie świetny doping i komentarze z podawaniem nazwisk zawodników biegających na metę :)
Dodatkowo na zawodników czekały napoje i pyszne pierogi.

Podsumowując:
Zalety:
- fajna organizacja
- duży camping, który sprawił że nie był tłoku ani na parkingu ani w dużych toaletach :)
- dobre oznaczenie tras
- zadbano o bezpieczeństwo (szczególnie w wodzie)
- świetna atmosfera
- pyszne pierogi
- bardzo atrakcyjne nagrody zostały rozlosowane na zakończeniu (dwa rowery i dwie pianki)
- impreza dla wszystkich (wiekowo) z dobrym komentarzem co z pewnością było atrakcyjne dla kibiców

Drobne wpadki:
- można było lepiej zorganizować wydawanie pakietów
- na starcie komentator i oficjele otwierający zawody przekrzykiwali się do mikrofonu z sędzią (który zupełnie niepotrzebnie miał mikrofon) - było to raczej wesołe bo (chyba) burmistrz Sławy nie mógł wygłosić swojego przemówienia :)
- strażacy na trasie rowerowej mogliby być lepiej przeszkoleni - sam widziałem jak obok jednego z nich pijany turysta wszedł na trasę prosto pod koła pędzącego z górki zawodnika - nie obyło się bez przekleństw
- lepsze zabezpieczenie strefy zmian - osoby postronne mogły się do niej dostać dlatego miałem opory, żeby zostawiać tam cenne elementy na kilka godzin przed startem i umieściłem znaczną część sprzętu dopiero na kilka minut przed wejściem do wody
- na przyszły rok trzeba pomyśleć o szerszym wejściu do wody bo przy tej liczbie osób już było bardzo tłoczno na starcie

Generalnie - POLECAM!
Whether you think you can,
or you think you can't,
you are right.
beybol

Postprzez zdanozdan » 15-07-2013, 20:36

Super impreza, dobra organizacja. W zasadzie trudno jakiś minus znaleźć.

I oczywiście problem z drafterami który po raz kolejny dotyczył czołówki zawodników ...... wstyd i żenada.

APEL DO POCZĄTKUJĄCYCH (ok to mój drugi sezon więc mogę chyba tak napisać):
Oparcie ręki na barku nie oznacza wypowiedzenia wojny i nie trzeba atakować pięściami, krzyczeć że '[CENZURA] cie [CENZURA]' albo gonić przez pół jeziora żeby się zemścić. To jest element tego sportu. Zdarza mi się to po raz kolejny w tym roku :-(
zdanozdan

Postprzez twister » 15-07-2013, 20:43

Z tego co mi wiadomo to są to zawody w konwencji z draftingiem ;)
twister

Postprzez bartolini » 15-07-2013, 21:06

Apel do drugoroczniaków: czytajcie regulamin ;-)
W szczególności punkt trzeci:
Rower – 14 km (trasa- tzw. agrafka, kierunek Sława-Lubiatów-Sława, zawody w konwencji z draftingiem , dozwolone rowery szosowe do jazdy wspólnej) 28 km ( 2 pętle)
bartolini

Postprzez zdanozdan » 15-07-2013, 21:49

To jest taki mały zonk organizacyjny, trochę późno ogłosili i taką zmianę warto było przesłać mailowo do uczestników:

czwartek, 11 lipca 2013 09:14
W dniu dzisiejszym został przeprowadzony rekonesans trasy kolarskiej Sławskiego Festiwalu Triathlonu. W związku z tym, że na trasie jest sporo miejsc , które mogą stworzyć spore ryzyko kolizji przy jeździe grupowej organizator kierując się bezpieczeństwem zawodników wprowadza jazdę rowerową bez draftingu ( wszyscy uczestnicy zobowiązani będą do zachowania odstępu w odległości minimum 10 m pomiędzy jadącymi rowerzystami).

Ale regulaminu nie zdążyli zmienić :-)
zdanozdan

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2013