kalendarz triathlon

[21.09.2013] MP w Duathlonie - VI Gotyk Duathlon

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2013.

Re: [21.09.2013] MP w Duathlonie - VI Gotyk Duathlon

Postprzez 2B-not-2B » 21-09-2013, 21:01

Veni Vici ...

... i nie uwierzyłem. Organizatorzy zaskoczyli nie tylko mnie ale również chyba samych siebie.

http://www.youtube.com/watch?v=7iP-HLlVNic

PS. dodam tylko, że osoba ta miała oficjalną przepustkę organizatora.
Całe szczęści nie doszło do TRAGEDII !!!

1/4IM - 02:32:06 - Malbork 2013
HIM - 05:45:56 - POZnan* 2013
2B-not-2B

Postprzez yarodh » 21-09-2013, 21:26

noooo TKKF na medal! jak pan Kowalski za coś się wexmie to nie ma [CENZURA] wsi! Na temat "trasy" rowerowej na własne uszy słyszałem odpowiedź spikera "nikt nie liczy im okrążeń ,oni liczą dla siebie" ,pod koniec jazdy czołówki ktoś z prowadzących w stawce zapytał "jeszcze jedno czy już" ? a ktoś z ekipy/teamu zawodnika krzyknął -"zjeżdżac teraz" i zjechali.... 8-) Wcale im się nie dziwię ,jazda wokół trzepaka na pełnym gazie mogła skołować ,ale że NIKT(!!!!!) z "oraganizatorów" MP w Duathlonie nie liczył (nie kontrolował ) pokonanego dystansu to jest ŻENADA. Podobna sytuacja miała miejsce w czasie biegu ,kilku zawodników nie wiedziała jak biec trasę,czy po zrobieniu finałowej pętli na stadionie biec dalej przez tunel i dołożyć pętlę czy jeszcze raz przez tartan i murawę.....FARSA pełną z taką DEzorganizacją.....a Orgi z Kowalskim i tak klepali się po plecach....smutne to ,że w moim rodzinnym mieście nie potrafią przygotować lepszej trasy biegowej i rowerowej..... :evil:
3ride4fun

olimpijka - 2:25:10 - Olsztyn 14'
1/4 IM -2:21:25 - Charzykowy 15'
1/2 IM -4:58:11 - Sieraków 15'
cdn ... ;)
yarodh

Postprzez Filip Puchalski » 22-09-2013, 18:25

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w związku z licznymi kontrowersjami i uwagami do pracy sędziów w czasie Mistrzostw Polski w duathlonie w Toruniu, Prezydium Polskiego Związku Triathlonu zdecydowało o włączeniu do porządku obrad najbliższego posiedzenia Zarządu (11 października) punktu dotyczącego pracy sędziów przy wszystkich zawodach rangi mistrzowskiej w 2013 roku.

W najbliższych dniach na stronie związku (www.triathlon.pl) pojawi się raport delegata technicznego i raport sędziego głównego, do wglądu dla wszystkich zainteresowanych.

Z poważaniem,

Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Polskiego Związku Triathlonu
Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Filip Puchalski

Postprzez coucz » 22-09-2013, 19:20

Proponuje rozszerzenie dyskusji na temat jakości WSZYSTKICH imprez organizowanych przez Związek, a nie tylko
pracy sędziów. Organizacji, promocji, itd, itd, bo już nie tylko Europa odjechała nawet imprezy o randze MP ze swoją organizacją nie wskoczyłyby do "10" tegorocznych zawodów w Polsce

Pozdrawiam
coucz

Postprzez Filip Puchalski » 22-09-2013, 20:46

Bardzo proszę.
Wszystkie uwagi dotyczące pracy sędziów są mile widziane.

Przypomnę tylko, że zarówno te zawody jak i inne, NIE SĄ organizowane przez Polski Związek Triathlonu.
PZTri nadaje im jedynie rangę Mistrzostw Polski.

Po drugie przypomnę, że kalendarz zawodów z rangą Mistrzowską był ustalany przez poprzedni Zarząd, w związku z tym aktualny Zarząd może w 2013 roku jedynie realizować politykę stworzoną przez ten poprzedni.
Jeżeli chodzi o prace nowego Zarządu to w najbliższych tygodniach:
zostanie zaprezentowany nowy portal internetowy,
zostaną zaprezentowani sponsorzy Związku
powstanie nowy system rejestracji licencji wraz z programem lojalnościowym dla zarejestrowanych zawodników,
zostanie zaprezentowany nowy cykl punktowanych zawodów - Ligi Triathlonowej, która ruszy w 2014 roku,
zaprezentowana nowa siedziba PZTri,
zostaną powołane Kadry Narodowe Juniora, U-23, Seniora i Olimpijska,
zostanie przyjęty plan szkolenia na najbliższe lata,

i wiele innych.

Zapraszam na Facebooka PZTri, na którym znajdziecie Państwo dużo bieżących informacji: https://www.facebook.com/PolskiZwiazekTriathlonu
Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Filip Puchalski

Postprzez 2B-not-2B » 22-09-2013, 22:00

Filip Puchalski napisał(a):1. Przypomnę tylko, że zarówno te zawody jak i inne, NIE SĄ organizowane przez Polski Związek Triathlonu. PZTri nadaje im jedynie rangę Mistrzostw Polski.
2. Po drugie przypomnę, że kalendarz zawodów z rangą Mistrzowską był ustalany przez poprzedni Zarząd, w związku z tym aktualny Zarząd może w 2013 roku jedynie realizować politykę stworzoną przez ten poprzedni.

Panie Filipie pozwolę sobie zatem ad vocem Pańskiej wypowiedzi i zacznę od końca:

ad 2. troszeczkę "pitolenie" to nie my to ONI - wiem nowy Prezes jest politykiem, ale nie stosujcie takiej retoryki. Kalendarz kalendarzem, ale rozgrywanie zawodów na siłą chyba mija się z celem. I tu dochodzimy do pierwszej części Pańskiej wypowiedzi.

ad 1. Jeżeli PZTri nadaje zawodom "jedynie rangę Mistrzostw Polski", to moim zdaniem jest to co najmniej niefortunny skrót myślowy!!! Miałem przyjemność startować w MP i uczestniczyć w organizacji MP, co prawda w innej dyscyplinie, ale było to dla mnie święto. Święto, do którego jako zawodnik przygotowywałem się od miesięcy z nastawieniem na najlepszy wynik i święto, które przygotowywałem na najwyższym możliwym poziome dla startujących w uznaniu za ich wkład poświęcenie w przygotowaniu do MP. I w jednym i drugim przypadku nad organizacją czuwał klub i Związek.
Nie możecie Państwo umywać rąk od NIEUDOLNEJ organizacji zawodów - przecież to nie był patronat medialny z waszej strony. Nasuwa mi się kilka pytań. Czy Związek czuwał, kontrolował organizację zawodów? Czy Związek znał proponowaną trasę biegową, rowerową - czy ją akceptował? Czy zdaniem Związku Organizator zapewnił odpowiednią kontrolę przebiegniętych i przejechanych kilometrów? Czy przy takim skomplikowaniu trasy Związek zapewnił wystarczającą liczbę sędziów i czy mogli oni kontrolować tak zagmatwany przebieg zawodów? Czy Związek i Organizator zapewnił odpowiednią promocję zawodów w randze Mistrzostw Polski? I w końcu czy zawodnik, który przebył krótszy dystans w krótszym czasie może być MISTRZEM POLSKI?

Proszę Pana wiele tych "czy?" i stwierdzenie, że my nie organizowaliśmy, nie ustalaliśmy nie rozwiązuje sprawy. Może czasem lepiej powiedzieć - "spieprzyliśmy, przepraszamy, taka sytuacja nie będzie miał więcej miejsca" - i nie trzeba wówczas mydlić oczu nowym sponsorem, portalem, programem lojalnościowym, itd... wystarczy TYLKO dołożyć wszelkich starań, żeby impreza była udana!!!

Takie moje krótkie przemyślenia - pozdrawiam Tomasz Górzyński.

2B-not-2B

Postprzez Filip Puchalski » 22-09-2013, 22:58

Panie Tomaszu,

ad 2. Nie jest to "pitolenie" i zwalanie winy na innych, ale raczej wskazanie, że aktualny, nowy Zarząd, musi działać w pewnej rzeczywistości, którą nie sam sobie stworzył. Oczywiście rozumiem, że może Pan mieć wrażenie, że ktoś tu uprawia spychologię, ale proszę mi wierzyć, że problem polega na tym, że przez ostatnie kilka miesięcy musimy działać wedle zasad i rozwiązań, których nie jesteśmy autorami. Tyczy się to zarówno kwestii organizacyjnych, ale też finansowych czy szkoleniowych. Więc oskarżanie nas o mydlenie oczu jest moim zdaniem nie do końca słusznym postawieniem sprawy.
To co się udało i uda wyciągnąć do końca tego roku będzie nie sukcesem nowego Zarządu, ale sukcesem całego triathlonu w Polsce. Póki co dużo zmieniliśmy, ale jeszcze przez niedługi (na szczęście) czas musimy działać w jakimś porządku. A nie jest to proste.

ad. 1 To jak przebiegała organizacja tej imprezy będzie m.in. przedmiotem analizy Zarządu. Nie będę dziś Panu pisał, że "spieprzyliśmy" chociażby dlatego o czym pisałem powyżej. Nikt też nie umywa rąk. Napisałem jedynie, że Zarząd zajmie się tą kwestią i tyle w komentarzu do tej sprawy. Są sędziowie, organizatorzy i zasady wedle których PZTri nadaje rangę MP. To będziemy analizowali i wyciągali wnioski.

Oczywiście taka sytuacja nie będzie miała miejsca w roku 2014 jak i kolejnych, ale dlatego nie będzie miała, że kalendarz imprez, zasady organizacji i wszelkie kwestie dotyczące triathlonu w Polsce nowy Zarząd ustali od początku do końca. A nie tak jak to wyglądało przez ostatnie kilka miesięcy.

Na zakończenie napiszę, że może wątek, w którym napisałem o tym czym się aktualnie zajmujemy, nie był zbyt fortunny, ale potraktowałem to jako zwykłą informację o tym co się w ogóle w związku dzieje.
Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Filip Puchalski

Postprzez coucz » 23-09-2013, 06:03

Panie Filipie

Trochę nie w temacie, ale skoro poruszył Pan program zarządu czy mógłby Pan wyjaśnić na jakiej podstawie będą powoływane kadry narodowe (i czy coś się z tym wiąże dla zawodnika) program "Talent" bo tu już się nic nie zrzucie na poprzednika, oraz jak chcecie Państwo rozwiązać program sędziowania na zawodach typu "non drafting" gdzie sędziowie nie znają przepisów i Państwo jako związek organizując zawody - na Długim dystansie dajecie sędziów delegata technicznego proszę spojrzeć na temat Mietkowa. Niestety tak to właśnie wygląda że to nie my to oni a organizatorzy po współpracy ze związkiem albo rezygnują ze współpracy ze związkiem albo są tak zniechęceni że kolejne zawody już się nie odbywają.

I jeszcze jedno widząc popularność zawodów na "długim" związek organizuje MP (jak słusznie zauważył kolega nie jest to patronat medialny) to co z Państwa strony ma taki Mistrz Polski- czy ma chociaż opłacone wpisowe na imprezy rangi Mistrzostwa Świata czy Europy (dostaje strój narodowy itd. ) czy dalej to tylko gadanie i zabieg marketingowy
coucz

Postprzez 2B-not-2B » 23-09-2013, 08:05

Na zakończenie napiszę, że może wątek, w którym napisałem o tym czym się aktualnie zajmujemy, nie był zbyt fortunny, ale potraktowałem to jako zwykłą informację o tym co się w ogóle w związku dzieje.

Faktyczne Panie Filipie wątek jest niefortunny. Jako zawodnik-amator, kibic i mieszkaniec Torunia miałem nadzieję, że Pańskie wystąpienie na forum jest zaproszeniem do dyskusji i otwarciem Zarządu PZTri na uwagi i sugestie szerokiego grona osób zainteresowanych triathlonem. Pomimo wyrażonych wcześniej wątpliwości i pytań nie uzyskałem od Pana odpowiedzi na zadane pytania. Nurtuje mnie jednak nadal kwestia czy na MP w Toruniu był przedstawiciel ścisłego Zarządu PZTri (pomijam tu sędziów i delegatów technicznych) i czy osoba, która niezależnie od przyczyn pokonała krótszy dystans może zająć pierwsze miejsce w MP? Czy zatem nie powinny zostać przyznane dwa tytuły MP - drugi osobie, która uporała się najszybciej z regulaminowym dystansem?
Pozostaje mnie podziękować Panu za powyższe informacje o działalności Zarządu i wyrazić nadzieję, że prowadzone przez Państwa prace zaowocują w przyszłości mistrzostwami Polski na wysokim poziomie oraz wyjaśnieniem nurtujących mnie kwestii.

Pozostaje z wyrazami szacunku

2B-not-2B

Postprzez foka » 23-09-2013, 08:57

Filipie,
nie my organizujemy, nie my licencjonujemy, nie my sędziujemy, nie my wysyłamy zawodników na zawody.

Facebook działa? Sponsorzy będą?
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez gudos » 23-09-2013, 11:01

Filip Puchalski napisał(a):
Przypomnę tylko, że zarówno te zawody jak i inne, NIE SĄ organizowane przez Polski Związek Triathlonu.
PZTri nadaje im jedynie rangę Mistrzostw Polski.

Nie wiem, czy się śmiać czy płakać. To po co związek je przyznaje???
W tym roku miałem przyjemność organizować Mistrzostwa Świata w biegach górskich i nikt z federacji światowej nawet by tak nie pomyślał i umywał rąk od blamażu. W czasie imprezy to związek/federacja czuwa, by wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
TO ZWIĄZEK NADZORUJE ORGANIZACJĘ MISTRZOSTW. TO PO TO JEST DELEGAT TECHNOICZNY BY ODEBRAĆ TRASĘ PRZED IMPREZA I W RAZIE CZEGO NKAZAĆ JEJ MODYFIKAACJĘ, LEPSZE ZABEZPIECZENIE, A W OSTATECZNOŚCI NIE DOPUŚCIĆ DO ROZEGRANIA MISTRZOSTW.
TO SĘDZIOWIE SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓE, W TYM TEGO BY ZAWODNICY UKOŃCZYLI WYMAGANY W REGULAMINIE DYSTANS.
gudos

Postprzez Marek » 23-09-2013, 13:08

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że można było nie tylko skrócić trasę rowerową, ale również skracanie trasy biegowej mogło ujść na sucho. Co prawda 100% dowodów nie mam, ale tak na zdrowy rozum. Zawodnik, który po pierwszym biegu jest na 20 pozycji, nagle na drugim biegu robi pierwszy czas, wyprzedzając całą czołówkę o ponad 30sek na dystansie 1,5km.
Coś tu chyba nie tak? A przecież na biegu były maty.
Na koniec jeszcze dostaje medal MP w swojej kategorii :-D
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez foka » 23-09-2013, 13:28

Napisałem do pomiaru czasu, ze chcę by mój wynik został przeniesiony na dół z oznaczeinem DSQ (jak zobaczyłem, że zjechala pierwsza grupa to dokręciłem jeszcze jedno koło (dostałem dubla) i sam zjechałem).

Dostałem info, że organizator nie wyraża na to zgody.

Poprosiłem STS o udostępnienie surowego excela z czasami ze wszystkich mat (tych nigdy nie widziałem więcej - meta,strefa zmian, wejscie na rower, na pętli przed pierwszym nawrotem) - na to też brak zgody....
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Begees » 23-09-2013, 14:13

Jestem amatorem i mój głos mało się pewnie liczy przy imprezie rangi MP, można jednak powiedzieć, że nabyłem ten głos za 20 zł podczas zapisów ;)

Cała sprawa rzeczywiście byłaby przezabawna - gdyby nie fakt, że naprawdę się wydarzyła.
Ciekaw jestem czy będzie jakiś oficjalny komunikat po nieoficjalnie zapowiedzianej szczegółowej analizie Zarządu.

Dodam jeszcze drobne spostrzeżenie:
Odprawa techniczna tuż przed startem: organizator kilka razy powtarzał, że osoby z rowerami w dalszej części strefy zmian na powrocie z trasy rowerowej odrobią stracony dystans. Pokazuje którędy wyprowadzamy rowery ze strefy oraz którędy wprowadzamy je na powrót. Ścieżka ta znajduje się pomiędzy dwoma częściami strefy, a nie na jej końcu - tak więc nie trzeba być specjalistą aby stwierdzić, że niestety zawodnicy mający rowery za wspomnianą ścieżką nie tylko nie odrobią straconego dystansu, a jeszcze go powiększą. Dla mnie jako amatora nie miałoby to większego znaczenia - strefa zmian nie była przecież aż tak duża, jednak te kilkanaście metrów mogło wiele znaczyć dla kogoś kto ścigał się o czołowe miejsca. Najśmieszniejsze jednak było kilkakrotne zapewnianie zawodników, że budowa strefy zmian jest prawidłowa, ponieważ wszystko rozwiąże się na powrocie.

Wrzucam jeszcze link do zdjęć z zawodów - nie ma na nich już zdjęć z dekoracji, na którym nie chciałem już nawet zostawać.
https://plus.google.com/photos/10970217 ... 6IyWqZqINQ
Organizator Triathlon Pniewy 2014
Begees

Postprzez 2B-not-2B » 23-09-2013, 14:57

Marek napisał(a):Zawodnik, który po pierwszym biegu jest na 20 pozycji, nagle na drugim biegu robi pierwszy czas, wyprzedzając całą czołówkę o ponad 30sek na dystansie 1,5km.
Coś tu chyba nie tak? A przecież na biegu były maty.
Na koniec jeszcze dostaje medal MP w swojej kategorii :-D

bieg 1 - średnia 3:27 min/km
bieg 2 - średnia 2:51 min/km

zastanawiające, że jeżeli faktycznie skrócił dystans to przebiegł przez matę na mecie o jeden raz mniej od innych chyba STS by to wychwycił ... ???

2B-not-2B

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2013